Najnowszy system mesh w standardzie WiFi 6 od TP-Link – Deco X68
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
System mesh TP-Link Deco X68 pracuje w najnowszym standardzie WiFi 6 i zapewnia niesamowite prędkości, zasięg, pojemność oraz stabilność transmisji bezprzewodowej. Połączenie kilku współpracujących ze sobą jednostek Deco X68 umożliwia stworzenie wydajnego systemu WiFi nawet
w dużym mieszkaniu czy wielopiętrowym domu. Kiedy użytkownik przemieszcza się po domu, jego mobilne urządzenie, np. smartfon czy tablet zawsze połączy się z tym routerem Deco, który w danym momencie oferuje najlepsze połączenie – transfer nie zostanie przerwany, dane nie będą się buforować, a spadki prędkości będą nieodczuwalne.
Wystarczą dwie jednostki Deco X68, aby stworzyć wydajną sieć bezprzewodową w całym domu. W razie potrzeby, system można rozbudowywać o kolejne urządzenia. Nowy model jest kompatybilny ze wszystkimi poprzednimi urządzeniami z serii TP-Link Deco.
Deco X68 pracuje w standardzie WiFi 6 i zapewnia prędkości dochodzące do 3600 Mb/s w trzech pasmach transmisji: w pierwszym paśmie 5 GHz do 1802 Mb/s, w drugim 5 GHz do 1201 Mb/s oraz 574 Mb/s
w paśmie 2,4 GHz.
Dzięki dwóm gigabitowym portom Ethernet w każdym urządzeniu, mesh Deco X68 gwarantuje także szybkie połączenia przewodowe. To rozwiązanie pozwoli sprzętom takim jak komputery, smart TV czy konsole do gier pracować z jeszcze większą wydajnością.
Mesh wykorzystuje szereg technologii wspomagających, m.in. OFDMA oraz MU-MIMO. Technologie te zwiększają jego wydajność i dają możliwość jednoczesnej transmisji danych poprzez kilka strumieni.
Deco X68 zyskuje niezwykłą przepustowość i pojemność sieci. Co ciekawe, jej wydajność utrzymuje się na stabilnym poziomie nawet wtedy, gdy jest z nią połączonych około 150 urządzeń. Deco X68 wyposażono także w QoS, dzięki któremu można nadawać priorytety swoim urządzeniom i aplikacjom, zwiększając ich wydajność.
Deco X68 to także kompleksowa ochrona sieci użytkownika. Za ochronę transmisji odpowiadają szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield, które zapewniają dostęp do w pełni personalizowanych funkcji i pozwalają stworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową dostosowaną do konkretnych potrzeb. Użytkownik ma także możliwość tworzenia oddzielnych profili dla każdego domownika i ustawiania dla każdej z osób limitów czasowych. Nowe Deco posiada także rozbudowane opcje kontroli rodzicielskiej (np. blokowanie dostępu do niepożądanych treści) zapewniające bezpieczeństwo także najmłodszym użytkownikom Internetu.
Konfiguracja i zarządzanie systemem Deco X68 są bardzo proste. Wystarczy skorzystać z aplikacji
TP-Link Deco, udostępnionej na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja umożliwia także konfigurację sieci dla gości, weryfikację połączonych urządzeń, przydzielanie im priorytetów, a także sama wskaże najlepsze miejsca do instalacji routerów Deco. Meshem można także sterować za pomocą prostych poleceń głosowych po sparowaniu jednostki z głośnikiem Alexa.
Deco X68 dostępne jest w zestawie z dwoma jednostkami w cenie około 1500 zł. Mesh posiada trzyletnią gwarancję producenta.
Więcej informacji na temat Deco X68 dostępnych jest na stronie internetowej.
ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.