Komunikaty PR

Kupujesz przez internet? Rób to bezpiecznie

2021-02-22  |  12:00
Biuro prasowe

Coraz więcej Polaków kupuje online. Wzrasta liczba osób, które po raz pierwszy zrealizowały zakupy w ten sposób. Zarówno sprzedający, jak i kupujący chce mieć pewność, że transakcja jest bezpieczna. Na większy komfort i poprawę bezpieczeństwa wpływają przesyłki oferowane przez dany serwis ogłoszeniowy. I taką opcję uruchomił serwis z blisko 20 milionami ogłoszeń – OLX.

Umożliwienie zakupu z przesyłką od osób prywatnych na tak szeroką skalę pod względem zróżnicowania oferowanych produktów to wielkie udogodnienie na rynku C2C.

Jako lider umożliwiający handel i wymianę przedmiotów użytkownikom indywidualnym, chcemy dostarczać im wygodnych rozwiązań – tłumaczy Michał Malewski, General Manager serwisu OLX. – Dziś wielu użytkowników oczekuje, że przez internet zamówią nie tylko nowe towary, ale także przedmioty, których potrzebują do codziennego funkcjonowania czy rozwijania swoich pasji. Teraz za pośrednictwem Przesyłek OLX mogą to robić znacznie bezpieczniej i wygodniej.

Zakupy online coraz popularniejsze

Polacy kupują w sieci coraz częściej i więcej. Jak pokazują dane raportu GUS „Społeczeństwo informacyjne w Polsce 2020”, w minionym roku ponad 17,6 mln osób w wieku 16–74 lata dokonywało zakupów przez internet w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W porównaniu z 2016 r. liczba osób kupujących w ten sposób zwiększyła się o 19 p. proc.

Większe zainteresowanie zakupami online potwierdza też ubiegłoroczny raport „E-commerce w Polsce 2020” opracowany przez Gemius z Izbą Gospodarki Elektronicznej. Wynika z niego, że 73 proc. badanych osób chociaż raz dokonało zakupów online i jest to wynik wyższy o 11 p. proc. w porównaniu z danymi z ubiegłego roku. Najczęściej kupowane były produkty odzieżowe i dodatki z nimi związane. 

Z kolei z badania zrealizowanego dla OLX wynika, że w ciągu ostatniego roku 41,2 proc. respondentów dokonało zakupu od osoby prywatnej za pośrednictwem OLX. Zarówno sprzedający, jak i kupujący to głównie osoby w wieku 35–44 lata. Jednak niezależnie od tego, czy użytkownicy zamawiają produkty od firm czy osób prywatnych, chcą to robić wygodnie i mieć gwarancję, że zamówienie będzie zrealizowane.

Od momentu uruchomienia na serwisie OLX opcji zakupu z przesyłką funkcja stała się bardzo popularna. W kategorii „Dla Dzieci” prawie 2,5 mln ogłoszeń (35,70 proc. wszystkich ogłoszeń z tej kategorii) ma dodaną taką możliwość. Największą popularnością w tej kategorii cieszą się ogłoszenia dotyczące klocków, gier i zabawek. Wśród ogłoszeń związanych z modą (ponad 2 mln ogłoszeń z opcją przesyłki) najczęściej kupowane są spodnie, sukienki i kurtki. W kategorii ze sprzętem elektronicznym, w której ponad 650 tys. ogłoszeń jest już z opcją przesyłki, największą popularnością cieszą się gry, konsole, komputery, telefony, a także akcesoria telefoniczne i sprzęt audio.

Bezpieczna przesyłka – krok po kroku

Serwis ciągle się rozwija, a zarówno sprzedający, jak i kupujący oczekują wygodnych i bezpiecznych zakupów, niezależnie od tego, czy przedmiot transakcji jest nowy czy używany. Chcąc zwiększyć poziom bezpieczeństwa, na serwisie wprowadzono nową usługę – Przesyłki OLX. Teraz kupujący mogą zapłacić za przedmiot i przesyłkę za pośrednictwem serwisu. OLX przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę dopiero po odbiorze przedmiotu przez nabywcę. Operacje te odbywają się między użytkownikami serwisu i zwiększają bezpieczeństwo transakcji.

Użytkownicy OLX nadal mają wybór. Jeśli chcą odebrać produkt osobiście, mogą to robić. Jeśli wolą przesyłkę, klikają odpowiednią opcję w wybranym ogłoszeniu. Za przesyłkę płaci osoba kupująca, dla sprzedającego jest to bezpłatna usługa. Spośród punktów odbioru można wybrać Pocztę Polską, Paczkomaty InPost, sklepy Żabka lub stacje Orlen. Dlaczego jest to bezpieczniejsza opcja? Wszystko dzieje się na koncie OLX, bez przekierowywania na zewnętrzne podstrony. A dane sprzedającego są weryfikowane przez OLX.

To również wygodniejsza opcja, bardziej dostosowana do obecnych potrzeb użytkowników. Jeśli sprzedajesz produkt, wystarczy dodać w OLX ogłoszenie z opcją przesyłki. Zaznaczasz rozmiar i wagę przesyłki wraz z opakowaniem. Następnie wybierasz, z którego przewoźnika chcesz korzystać, i uzupełniasz swoje dane. Gdy otrzymasz od kupującego prośbę o zakup z przesyłką, akceptujesz ją w ciągu 24 godzin. Wybierasz punkt nadania i nadajesz paczkę zupełnie za darmo w ciągu 72 godzin.

Z kolei jeśli kupujesz na OLX i chcesz skorzystać z opcji z przesyłką, klikasz „Kup z przesyłką”. Następnie płacisz za przedmiot oraz przesyłkę. Wybierasz punkt odbioru i obserwujesz status zamówienia na swoim koncie w OLX.

Robiąc zakupy online, warto mimo wszystko zachować ostrożność. Kilka zasad od OLX:

  • bądź czujny – jeśli ogłoszenie brzmi tak, jakby było przetłumaczone translatorem, może być to nieprawdziwa oferta,
  • omawiaj szczegóły tylko na czacie OLX – i nigdy nie klikaj w linki od nieznajomych,
  • skorzystaj z Przesyłek OLX w przypadku ofert w innych miastach lub umawiaj się na odbiór osobisty w bezpiecznych, publicznych miejscach,
  • przed wprowadzeniem swoich danych, sprawdź, czy adres URL usługi jest poprawny i osadzony na domenie www.olx.pl.

Nowa opcja na razie jest dostępna w wybranych kategoriach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kupna i sprzedaży z opcją przesyłki, wejdź na stronę OLX i wybierz Przesyłki OLX.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Endava wspiera lokalne społeczności IT Biuro prasowe
2022-06-03 | 01:00

Endava wspiera lokalne społeczności IT

12 spotkań, 12 miast, 4 kraje, 2 miesiące, 1 kontynent. Brytyjska spółka technologiczna Endava łączy społeczności IT w krajach Europy Środkowej i tworzy platforę interakcji
Internet Nowa funkcja SentiOne - pierwsza tak zaawansowana analiza TikToka w Polsce
2022-05-11 | 11:46

Nowa funkcja SentiOne - pierwsza tak zaawansowana analiza TikToka w Polsce

SentiOne, polska platforma do monitoringu Internetu z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji, uruchamia nową, wyczekiwaną przez użytkowników funkcję - monitoring i analizę
Internet Odbieraj bonusy za płatności w grach w Centrum gier Huawei
2022-04-14 | 14:00

Odbieraj bonusy za płatności w grach w Centrum gier Huawei

W aplikacji Huawei – Centrum gier, na graczy mobilnych czeka program lojalnościowy oraz program VIP, dostępny dla wszystkich użytkowników, którzy zdobędą piąty poziom

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Miejsc parkingowych ubywa, bo miasta chcą wypchnąć ruch samochodów z centrum. Technologia pomoże lepiej wykorzystywać istniejące parkingi

Zaparkowanie samochodu w centrum Warszawy, Wrocławia czy Krakowa to poważne wyzwanie. Statystyki przytaczane przez NaviParking wskazują, że zagęszczenie ruchu w centralnych dzielnicach nawet w 30 proc. jest spowodowane przez kierowców poszukujących miejsca parkingowego. To zaś oznacza nie tylko większe korki, ale też większy hałas, dodatkową emisję spalin i duży stres u kierowcy. Tworzenie nowych parkingów nie jest dziś priorytetem miast – dążą raczej do tego, żeby wypchnąć ruch z centrów. Dlatego potrzebne są lepsze zachęty, by kierowcy wybierali inne środki komunikacji, np. autobusy, tramwaje czy mikromobilność, a także nowe sposoby na skuteczniejsze wykorzystanie istniejących parkingów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Edukacja

Liczba aniołów biznesu rośnie, ale wciąż jest ich za mało. 40 proc. z nich jest na rynku maksymalnie trzy lata

Polski rynek aniołów biznesu wciąż jest wielokrotnie mniejszy od tych z Europy Zachodniej, o Stanach Zjednoczonych nie wspominając, i stosunkowo młody. Jednak zainteresowanie tą formą pomnażania kapitału i dzielenia się doświadczeniem szybko rośnie. Największa obawa osób, które chcą dołączyć do grupy aniołów biznesu, dotyczy tego, czy będą umiały realistycznie ocenić szanse danego przedsięwzięcia. Platforma Polish Angels ma ułatwić przepływ know-how i finansowania między doświadczonymi inwestorami i pomysłodawcami start-upów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.