Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks
Zyxel Networks prezentuje dwa nowe modele punktów dostępowych Wi-Fi 6: WAX610D i NWA210AX, tworząc najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio produktów sieciowych przeznaczonych dla sektora małych i średnich firm.
Wprowadzenie nowego standardu Wi-Fi 6 zapewnia wiele korzyści, w tym większą prędkość i lepsze połączenie. Jednak ze względu na redukcję kosztów niektóre istniejące punkty dostępowe Wi-Fi 6, przeznaczone dla małych i średnich firm, obsługują tylko nowy standard sieci WLAN 5 GHz. Oznacza to, że gdy użytkownicy są podłączeni do częstotliwości 2,4 GHz ich połączenie na tych punktach dostępu zostanie obniżone do przestarzałej dziesięcioletniej technologii Wi-Fi 4, która zapewnia niższe prędkości i wolniejsze połączenia. Takie obniżenie standardu spowalnia również przekształcanie widma 2,4 GHz w bardziej wydajną technologię Wi-Fi 6.
Uwolnij pełny potencjał największą aktualizacją Wi-Fi od 10 lat
Częstotliwość 2,4 GHz jest nadal istotna dla małych i średnich firm, ponieważ jest dobrze dostosowana do większych zasięgów i środowisk sieciowych o małej gęstości lub o mniejszym ruchu, np.: w miejscach takich jak magazyny czy małe sklepy detaliczne. Obsługa Wi-Fi 6 w paśmie 2,4 GHz o niższej częstotliwości zapewni użytkownikom lepszą jakość, mniejsze opóźnienia, redukcje drgań sygnału i prawie dwukrotnie większą przepustowość*.
Punkty dostępowe WiFi 6 firmy Zyxel, w tym nowe modele WAX610D i NWA210AX, oferują technologię Wi-Fi 6 zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz, wspieraną przez pełną obsługę OFDMA. Każdy punkt dostępowy posiada wydajność klasy korporacyjnej z czterordzeniowym procesorem Qualcomm A53, zapewniając płynną transmisję bezprzewodową.
Nowa jakość dla firm z sektora MŚP
Najnowsza seria zapewnia elastyczne opcje zarządzania, w tym tryb niezależny, zarządzany przez kontroler oraz przez chmurę Nebula. Umożliwia to użytkownikom monitorowanie i kontrolę swoich urządzeń za pomocą jednego scentralizowanego interfejsu sieci w dowolnym miejscu i o każdej porze. Natomiast funkcja Wireless Health wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do automatycznego diagnozowania i optymalizacji jakości sieci bezprzewodowej, oszczędzając tym samym czas i wysiłek administratorów sieci.
– Inwestując w punkty dostępowe Wi-Fi 6, małe i średnie firmy oczekują korzyści płynących z większej szybkości i łączności dla swojej firmy. Dlatego ważne jest, aby wybrać punkt dostępowy, który zapewnia zalety standardu Wi-Fi 6 zarówno w paśmie 2,4, jak i 5 GHz. I właśnie to gwarantują punkty dostępowe Wi-Fi 6 firmy Zyxel – zapewnia Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager Zyxel Networks.
– Oferujemy obecnie najbardziej wszechstronną na rynku gamę punktów dostępowych Wi-Fi 6, od podstawowych, niedrogich modeli po zaawansowane, wydajne urządzenia, które obsługują inteligentne anteny – dodaje Norbert Ogłoziński.
*W porównaniu z punktami dostępowymi, które obsługują Wi-Fi 4 w paśmie 2.4GHz.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Jak WebWave zrewolucjonizowało tworzenie stron
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.