Jak wybrać właściwe rozwiązanie bezprzewodowe dla Twojej firmy?

Technologia bezprzewodowa jest nieodłączną częścią codziennego życia. Podobnie jak w przypadku elektryczności, rzadko zastanawiamy się nad znaczeniem technologii bezprzewodowej, dopóki nie pojawi się jakiś problem z siecią. Dostosowanie właściwego rozwiązania bezprzewodowego do potrzeb i wymagań firmy jest teraz ważniejsze, niż kiedykolwiek przedtem.
Zmiana potrzeb klientów w zakresie łączności sieciowej
Wiele osób, które do tej pory pracowały w domu, z myślą o ograniczeniu rachunków za ogrzewanie przeniosło się do kawiarni i restauracji. Większa liczba klientów z laptopami spowodowała, że sieci bezprzewodowe w wielu małych lokalach przestały spełniać wymagania gości.
Wydajne połączenie bezprzewodowe to nie tylko sposób na przyciągnięcie i utrzymanie nowej grupy klientów. Małe firmy wykorzystują technologię bezprzewodową w codziennej działalności w terminalach kasowych i punktach przyjmowania zamówień.
Do niedawna potrzeby małych firm zaspokajały routery Wi-Fi z wbudowanymi punktami dostępowymi. Jednak zwiększone zapotrzebowanie na łączność bezprzewodową sprawiło, że firmy musiały zainwestować w zewnętrzne punkty bezprzewodowe, aby obsłużyć rosnącą liczbę użytkowników, którzy łączą się z siecią.
Inwestycja niewielkiej kwoty w podstawowy punkt dostępowy usprawni codzienną działalność biznesową i pomoże przyciągnąć pracowników zdalnych, poprawiając wyniki finansowe firmy.
Gęstość a odległość
Większe przedsiębiorstwa, które zajmują wiele pomieszczeń i pięter, jak biura i hotele, mają punkty dostępowe zintegrowane z ich infrastrukturą sieciową. Często doświadczają jednak kłopotów z łącznością, które spowodowane są tym, że nie posiadają rozwiązań, które są dostosowane do ich potrzeb biznesowych.
W sytuacji, w której wielu ludzi zbiera się na małym obszarze, np. w klasie czy sali konferencyjnej, potrzebne są mocne punkty dostępowe. Inwestycja w wiele tanich punktów nie będzie efektywnym rozwiązaniem, ponieważ nie poradzą one sobie z dużą liczbą użytkowników i urządzeń, które próbują jednocześnie dołączyć do sieci. W takich przypadkach firmy powinny zainwestować w dwa lub trzy mocne punkty dostępowe, w zależności od liczby użytkowników i urządzeń.
Z kolei w hotelu, w którym pokoje rozmieszczone są wzdłuż długiego korytarza, odległość od punktu dostępowego jest większa, co oznacza, że goście, którzy znajdują się dalej od routera mogą mieć kłopoty z nawiązaniem połączenia. W takim przypadku jeden czy dwa mocne punkty dostępowe nie rozwiążą problemu. Zamiast tego firma powinna zainwestować w wiele punktów dostępowych o niższej mocy i rozmieścić je wzdłuż korytarza. Dzięki temu goście będą mogli bez problemu łączyć się z routerem z każdego pokoju.
Zabezpieczanie sieci
W ostatnich latach firmy z całego świata stały się celem zakrojonych na szeroką skalę cyberataków. Według sondażu Cyber Security Breach Survey ataki phishingowe stanowiły 83 proc. wszystkich prób cyfrowego włamywania się do firm w 2022 roku. Dla firm, które posiadają dostęp do danych wrażliwych, udany atak phishingowy może mieć katastrofalne konsekwencje.
Aby chronić wrażliwe dane, firmy powinny zainwestować w punkt dostępowy z komponentem zabezpieczającym. Takie punkty dostępowe, mogą być zarządzane centralnie za pośrednictwem platformy chmurowej i potrafią filtrować niebezpieczne treści internetowe oraz blokować dostęp do strumieni danych innych użytkowników. Dzięki temu cyberprzestępcy nie mogą szpiegować ruchu ani wykradać informacji.
Chociaż punkty dostępowe z wbudowanymi zabezpieczeniami kosztują drożej, to eliminują potrzebę zakupu oddzielnej bramy zabezpieczającej i w perspektywie, oszczędzają firmom pieniądze.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.