Komunikaty PR

Inteligentne wykorzystanie przełączników w małych i średnich firmach

2023-08-23  |  15:10
Biuro prasowe

Globalne spowolnienie gospodarcze w połączeniu z ogólnoświatowym dążeniem do większej efektywności energetycznej zmusza małe i średnie firmy do poszukiwania oszczędności. Jednakże większość porad dla firm i właścicieli domów nie wykracza poza obniżenie temperatury ogrzewania albo wyłączanie świateł podczas wychodzenia z pokoju. Jednak te sposoby oszczędzania energii same w sobie nie zrekompensują ostrego wzrostu cen.

Istnieją bardziej kompleksowe rozwiązania, które sprawiają, że budynki stają się bardziej energooszczędne i ekologiczne, na przykład podwójne szklenie, panele słoneczne, oświetlenie LED i czujniki. Podejścia te wymagają jednak znacznych inwestycji, na które wiele małych i średnich firm obecnie nie może sobie pozwolić. Aby stworzyć bardziej efektywne kosztowo i przyjazne dla środowiska biuro, firmy muszą inteligentnie korzystać z przełączników sieciowych.

Przełącznik to urządzenie sieciowe, które łączy komputery w sieci, odbierając dane i przekazując je do docelowego urządzenia z wykorzystaniem przełączania pakietów. Za pomocą przełącznika można łączyć lub rozłączać ścieżki przewodzenia w obwodzie elektrycznym. Mówiąc najprościej, dzięki przełącznikom firmy mogą zyskać większą kontrolę nad zużyciem energii.

 

Przejdź na przełącznik

Niewiele małych i średnich firm wie, że mogą oszczędzić na energii zużywanej przez sieć Wi-Fi w ich budynku. Do obsługi firmowej sieci bezprzewodowej potrzeba jednego lub kilku przełączników i wielu punktów dostępowych. Sprzęt przełączający zwykle można skonfigurować tak, aby zasilanie Power over Ethernet (PoE) trafiało do punktów dostępowych albo nie, w zależności od potrzeb.

Firmy mogą wykorzystać przełącznik sieciowy do sterowania zasilaniem bezprzewodowych punktów dostępowych. Na przykład w kawiarniach oświetlenie i ogrzewanie często wyłącza się automatycznie poza godzinami otwarcia. Bezprzewodowe punkty dostępowe można zaprogramować tak, aby wyłączały się w podobny sposób. Można nawet ustawić różne harmonogramy, aby uwzględnić sprzęt, który musi działać przez cały czas.

 

Dane

 Wszystko to jest bardzo użyteczne, ale pozostaje pytanie — ile można zaoszczędzić rocznie dzięki inteligentnej konfiguracji przełącznika?

Zacznijmy od podstaw. Potrzeba jednego punktu dostępowego na każde 100 metrów kwadratowych, więc wiele średnich firm ma około 20 punktów dostępowych. Jeśli w pełnym tygodniu kalendarzowym liczącym 168 godzin będziesz włączać punkty dostępowe tylko od 8.00 do 18.00 w dni robocze, będziesz mógł ograniczyć zużycie energii o 118 godzin na tydzień. Punkty dostępowe nie potrzebują zasilania poza 50 godzinami roboczymi w każdym tygodniu.

Kiedy punkt dostępowy jest bezczynny (po 18.00 i przed 8.00), zużywa średnio 0,005 kWh na godzinę (zużycie mocy to 5 watów). Tygodniowo oszczędzasz zatem 118 x 5W = 590 watów na każdy punkt dostępowy. Oszczędność miesięczna to 4 x 590 W = 2,36 kW, a roczna to 52 x 590 W = 30,68 kW.

Przy obecnych średnich cenach energii wynoszących około złotówki za kWh na jednym punkcie dostępowym można oszczędzić 30,68 kWh x 1 zł = 30,68 zł rocznie. Zatem w firmie, która ma 20 punktów dostępowych, przekłada się to na roczne oszczędności w wysokości 20 x 30,68 = 613,3 zł rocznie.

Jeśli prowadzisz średnią firmę, możesz łatwo i szybko zaoszczędzić 613 zł poprzez prostą zmianę konfiguracji przełącznika, bez żadnych dodatkowych inwestycji. Bądź co bądź, funkcja trybu spoczynkowego punktów dostępowych jest już wbudowana w przełącznik, musisz po prostu wiedzieć, jak z niej skorzystać poprzez zaktualizowanie harmonogramu.

W organizacjach potrzebujących wielu punktów dostępowych, takich jak szkoły, które często mają około 150 punktów dostępowych, albo firmy z magazynami, które zajmują dużą powierzchnię, inteligentne zaprogramowanie i skonfigurowanie przełączników może przynieść oszczędności liczone w tysiącach złotych.

 

Inteligentna opcja

 Choć rozwiązuje to tylko część problemu, to może ochronić małe i średnie firmy przed dalszymi podwyżkami. Oprócz ogólnych porad udzielanych przez odpowiednie instytucje rządowe, małe i średnie firmy powinny wykorzystywać najbardziej efektywne urządzenia, aby zoptymalizować swoją działalność.

Warto też pamiętać, że przełączniki nie tylko przynoszą bezpośrednie oszczędności, ale są również bardziej przyjazne dla środowiska. Przejście na przełącznik jest dobrą opcją nie tylko dla małych i średnich firm, ale także dla planety.

 

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Jaki router wybrać: LTE czy 5G? Porównanie technologii Biuro prasowe
2024-01-10 | 14:20

Jaki router wybrać: LTE czy 5G? Porównanie technologii

Czym jest LTE i 5G? LTE (Long Term Evolution) to powszechnie używana i znana od kilkunastu lat technologia sieciowa 4 generacji, która dostarcza szybki dostęp do Internetu poprzez
Internet Gorące przeceny na routery ZTE w zimowe dni
2023-11-22 | 15:15

Gorące przeceny na routery ZTE w zimowe dni

Router to obecnie jedno z najważniejszych urządzeń, jakie znajdują się na wyposażeniu naszych mieszkań czy biur. To on daje nam możliwość podłączenia naszych smartfonów,
Internet Router Wi-Fi ZTE T5400 – wyjątkowy design i transmisja danych do 5,4 Gb/s
2023-11-02 | 11:30

Router Wi-Fi ZTE T5400 – wyjątkowy design i transmisja danych do 5,4 Gb/s

Szybkość, niskie opóźnienia i stabilne połączenie Router ZTE T5400 to urządzenie, które podnosi poprzeczkę dla sieci bezprzewodowych Wi-Fi w domu i biurze. Jest on

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.

Konsument

Rozwój technologii nie idzie w parze ze świadomością użytkowników i regulacjami prawnymi. To zagrożenie dla ochrony danych osobowych

Użytkownicy różnych aplikacji, systemów czy urządzeń nie zawsze są świadomi, czy i w jakim stopniu, przez kogo i do jakich celów będą gromadzone i wykorzystywane dane na ich temat. Nierzadko nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ktoś w ogóle takimi danymi zaczął administrować. Zdaniem ekspertów to efekt z jednej strony szybkiego rozwoju technologii, która pozwala coraz większe zbiory danych gromadzić na coraz mniejszych urządzeniach, a z drugiej – braku kampanii informacyjnej o prawach związanych z tymi danymi. Za zmianami nie nadąża też system prawny. Choć RODO działa już od niemal sześciu lat, to wciąż nie funkcjonuje tak jak zakładano. W międzyczasie powstają nowe regulacje, a przed rządem stoi wyzwanie wdrożenia ich do polskiego systemu prawnego oraz opracowania norm krajowych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.