Efektywne zarządzenie energią w centrach danych
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Zapotrzebowanie na energię w centrach danych stale i bardzo szybko rośnie. Czynnikiem na to wpływającym jest szybka digitalizacja i związany z tym rosnący przepływ danych i zwiększone wykorzystanie chmury. Wpływa to także bezpośrednio na coraz wyższe koszty funkcjonowania biznesu. Dlatego efektywny monitoring energii nabiera coraz większego znaczenia, stając się elementem przewagi konkurencyjnej na rynku, a kwestia transparentności energetycznej jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań dla osób zarządzających. Doskonałym rozwiązaniem do monitorowania przepływu energii w centrach danych jest proponowany przez firmę Rittal Rizone OTM Suite, pozwalający na optymalne zarządzanie i wyższą efektywność energetyczną.
Przez długi czas zużycie energii w centrach danych nie było kwestionowane. Jednak te czasy bezpowrotnie minęły. Centra danych wymagają coraz więcej mocy, aby umożliwić szybsze i bardziej wydajne przetwarzanie danych. Z jednej strony więc ze względu na digitalizację rośnie zapotrzebowanie na energię, z drugiej strony rosną także jej koszty. W jaki sposób można ten proces zoptymalizować i zmniejszyć koszty energii?
Doskonałym rozwiązanie jest OT (Operational Technology), czyli technologia operacyjna centrum danych obejmująca szafy, zasilanie i chłodzenie. Wprowadzone na rynek przez firmę Rittal nowe oprogramowanie RiZone OTM Suite umożliwia optymalne zarządzanie warstwą OT i monitorowanie systemów fizycznych. Rozwiązanie to ukierunkowane jest na dostępność, bezpieczeństwo i optymalizację zużycia energii w centrum danych. RiZone OTM Suite zawiera różne moduły takie jak monitorowanie urządzeń OT, zarządzanie energią i dynamiczna optymalizacja chłodzenia. Modułowy pakiet korzysta z technologii Composable Software firmy German Edge Cloud, która umożliwia bieżące monitorowanie energii, dzięki czemu wpływa na zwiększenie efektywności centrum danych.

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.