Komunikaty PR

Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?

2024-04-15  |  13:10
Biuro prasowe

Zacznijmy od podstaw

Internet 5G to piąta generacja technologii sieci komórkowych. Oferuje szereg korzyści i ulepszeń w porównaniu do swoich poprzedników, takich jak 3G i LTE. Oto niektóre z korzyści, jakie zapewnia Internet 5G:

  • Szybszy transfer danych – 5G oferuje znacznie większą przepustowość, więc dane mogą być przesyłane znacznie szybciej. Dzięki temu strony internetowe ładują się szybciej, pliki są pobierane w krótszym czasie, a streaming w jakości 4K lub 8K staje się możliwy.
  • Niskie opóźnienia – 5G wprowadza znaczącą redukcję opóźnień w porównaniu do poprzednich generacji sieci. Jest to istotne w przypadku aplikacji wymagających natychmiastowej odpowiedzi, takich jak gry online, telemedycyna czy autonomiczne pojazdy.
  • Wyższa pojemność sieci – 5G ma większą pojemność, co oznacza, że jest w stanie obsłużyć większą liczbę urządzeń podłączonych do sieci w jednym miejscu. Jest to ważne w kontekście rosnącej liczby urządzeń IoT (Internet of Things).
  • Obszar działania – 5G ma potencjał do zwiększenia zasięgu sieci bez utraty wydajności, co może przynieść korzyści w obszarach wiejskich i innych miejscach, gdzie wcześniejsze generacje miały ograniczony zasięg.
  • Obsługa nowych technologii – 5G jest projektowane z myślą o obsłudze nowych technologii, takich jak rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, które wymagają szybkiego transferu danych i niskich opóźnień.

Należy jednak zaznaczyć, że dostępność i jakość usług 5G mogą się różnić w zależności od regionu i dostawcy usług. Ponadto, wdrożenie tej technologii wymaga budowy nowej infrastruktury, włączając w to nowe wieże komórkowe i urządzenia.

Routery 5G od ZTE

Jeśli zalety korzystania z sieci 5G do Ciebie przemawiają, czas na wybór odpowiedniego routera! Poniżej lista routerów 5G od ZTE, które są oferowane przez największych operatorów sieci komórkowych w Polsce:

  • ZTE MC888 5G – Orange, Plus, T-Mobile
  • ZTE MC889 5G – Orange
  • ZTE T5400 – Orange
  • ZTE MC889 5G + ZTE T3000 – Plus
  • ZTE MC889 5G + ZTE T5400 – T-Mobile
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet ZTE U50 – mobilny router 5G z imponującymi możliwościami Biuro prasowe
2024-05-28 | 11:20

ZTE U50 – mobilny router 5G z imponującymi możliwościami

Mobilny router ZTE U50 ma postać zgrabnego i eleganckiego urządzenia, które bez trudu mieści się w dłoni. Występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – nowoczesnej bieli i
Internet Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka
2024-04-25 | 01:00

Przenośny router Wi-Fi 4G LTE firmy Tenda - w sam raz do plecaka

Niewielkich rozmiarów router, który umożliwia pozostawanie w kontakcie ze światem Mogłoby się wydawać, że podczas podróży lub na wycieczce ludzie chcą odciąć się
Internet Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza
2024-03-20 | 15:00

Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza

ZTE T5400 – designerski, elegancki i zaawansowany ZTE T5400 Wi-Fi 6 to router, który pracuje w bardzo szerokim bo 160MHz paśmie częstotliwości co przekłada się na maksymalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Transport

Rozwój zielonego transportu wciąż zablokowany. Główna przyczyna to brak odpowiedniej infrastruktury energetycznej

Ponad połowa sieci napowietrznych i stacji elektroenergetycznych ma powyżej 40 lat. Brak modernizacji infrastruktury energetycznej przekłada się na słabe moce przesyłowe i blokuje rozwój zielonego transportu. Tymczasem według nowych przepisów w 2034 roku 90 proc. wszystkich nowych pojazdów ciężkich rejestrowanych w UE miałyby stanowić te bezemisyjne. – Bez odpowiedniej infrastruktury, zwłaszcza przy transporcie na duże odległości, zielona transformacja w transporcie będzie utrudniona – ocenia Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.