Czas na nową trasę światłowodową łączącą Berlin, Poznań i Warszawę

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Uruchomiona zostaje trasa światłowodowa o długości 780 km, która połączy Berlin, Poznań i Warszawę. Za jej wdrożenie odpowiada RETN, wiodący międzynarodowy dostawca usług sieciowych. Nowa inwestycja to znaczący dodatek do portfolio sieci firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniający zróżnicowaną i wyjątkową ścieżkę między Niemcami a Polską o znacznie zwiększonej przepustowości.
Istniejące trasy światłowodowe między Niemcami a Polską są jednymi z najbardziej obciążonych tras RETN, łączącymi rdzeń sieci Europy Zachodniej i Wschodniej.
Nowa trasa wykorzystuje ciemne włókna światłowodowe ułożone wzdłuż infrastruktury gazowej i naftowej, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę przy maksymalnej dostępności na większości odcinków. Konfiguracja pozwala na świadczenie usług o mniejszych opóźnieniach między Berlinem i innymi częściami północnych Niemiec a Warszawą. Ponadto dodatkowy przebieg światłowodu w Poznaniu umożliwia klientom łączenie istniejących i nowych tras w celu uzyskania optymalnej różnorodności dostępu.
"Rozwój tej sieci stanowi kamień milowy dla RETN i naszych klientów, jako że wpisuje się w centralną autostradę światłowodową między Europą a Azją. Jesteśmy przekonani, że dzięki podwójnej przepustowości, która umożliwia dalszą rozbudowę, a tym samym lepszej różnorodności i zmniejszonym opóźnieniom, ta nowa trasa zupełnie odmieni zasady gry dla naszych klientów" - mówi Tony O’Sullivan, CEO w RETN.
Ponieważ cała europejska sieć DWDM oparta jest na nowej generacji FlexILS Infinera Line System, również nowa trasa została wdrożona przy użyciu tej samej technologii, zapewniając wysoką jakość i rekordowo szybkie świadczenie usług.
Projekt ten wpisuje się w strategię RETN zwiększenia gęstości światłowodów dalekiego zasięgu w rdzeniu europejskiej sieci. Firma kontynuuje rozbudowę sieci, aby sprostać zmieniającym się potrzebom firm, a nowa trasa światłowodowa jest potwierdzeniem tego zaangażowania.
O RETN
RETN jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych dostawców w rejonie euroazjatyckim, dysponującym unikalnymi zasobami umożliwiającymi łączenie Europy i Azji. Oferuje szeroką gamę usług łączności, takich jak tranzyt IP, Ethernet i VPN, przechowywanie, zdalny peering do głównych IXP, kolokacja i Cloud Connect. Najbardziej charakterystyczną cechą RETN jest posiadanie rozległej, międzynarodowej sieci światłowodowej. Obejmując ponad 132 000 km przez ponad 865 punktów PoP, pozwala RETN mieć maksymalną kontrolę nad swoją fizyczną siecią, która działa na urządzeniach wiodących dostawców, takich jak Infinera, Juniper i Ciena.
Unikalne rozwiązanie RETN łączące Europę i Azję jest zbudowane na własnej, jednorodnej platformie sieciowej DWDM i IP/MPLS oraz szeroko rozgałęzionych trasach lądowych, przechodzących przez Europę Zachodnią, Europę Wschodnią i aż do granicy z Chinami i dalej do Azji Południowo-Wschodniej.
RETN świadczy usługi telekomunikacyjne w całej swojej sieci eurazjatyckiej, gwarantując krótkie czasy realizacji, wiodące w branży terminy bezawaryjnej pracy i wiele warstw redundancji dla swoich 1700 klientów.
Aby uzyskać więcej informacji o firmie RETN i jej usługach, zapraszamy na stronę www.retn.net.

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Bankowość
Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.