Komunikaty PR

Ciężarówką po mapie Europy. Charytatywna akcja youtubera

2024-06-18  |  12:27
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

Paweł Maliszewski, youtuber z kanału Kronos Gra i fundacja OOO organizują charytatywny stream GRAMY DLA LOGOPEDII W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH.

To już trzecie wspólne przedsięwzięcie youtubera ze Starachowic i fundacji prowadzącej publiczne przedszkola i szkoły w siedmiu województwach. Tym razem celem jest zebranie pieniędzy na doposażenie gabinetów logopedycznych w pomoce do prowadzenia zajęć grupowych i terapii dla kilku tysięcy dzieci.

– Tym razem ruszamy w trasę wirtualną ciężarówką, czyli przez dwa dni będziemy grać w Euro Truck Simulator 2. Grę szczególnie lubianą przez naszych widzów – tłumaczy Paweł „Kronos” Maliszewski, organizator i prowadzący charytatywny stream. – Zaczynamy w sobotę 29. i niedzielę 30. czerwca od godziny 10.00 rano i jeździmy z widzami po trasach całej Europy. Do późnego wieczora rozmawiamy, bawimy się, śpiewamy, licytujemy na charytatywnych aukcjach i zbieramy donejty do cyfrowej skarbonki.

 

Gracze pomagają dzieciakom

Badania pokazują, że nawet 30 procent polskich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym boryka się z różnymi problemami natury logopedycznej. Zaniedbywane lub bagatelizowane, prowadzą do wielu poważnych problemów w późniejszym wieku. Mogą powodować nawet problemy w nawiązywaniu relacji, potęgować wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin, uderzających w rozwój emocjonalny. Dlatego fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty uruchomiła program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu, realizowany już w ponad 50 placówkach w Polsce.

– Cały dochód zebrany do wirtualnej skarbonki i podczas licytacji wesprze gabinety fantastycznych logopedek i logopedów w przedszkolach i szkołach fundacji OOO. Nasi specjaliści każdego dnia pomagają dzieciom w pokonywaniu trudności związanych nie tylko z wadami wymowy, ale również w rozwijaniu mowy, pracy z zaburzeniami głosu, a nawet czytania ze zrozumieniem – wylicza Bartłomiej Dwornik z fundacji OOO, współprowadzący wydarzenie. – Pieniądze, które zbierzemy podczas wydarzenia, pomogą wyposażyć logopedów w narzędzia, dzięki którym będą mogli jeszcze skuteczniej wspierać dzieci.

 

Oglądaj, licytuj, wspieraj!

– Kilka lat temu obiecałem mojemu umierającemu dziadkowi, że będę pomagał osobom, które tej pomocy potrzebują. Robię to w sposób, na którym znam się najlepiej. Organizując charytatywne streamy. Szczególnie na rzecz dzieci, bo uważam że ich z pozoru błahe problemy mogą urosnąć do ogromnych rozmiarów w okresie dojrzewania. Dzieci mogą stać się obiektem wyśmiewania przez rówieśników, co może być powodem niskiej samooceny, a nawet doprowadzić do utraty zdrowia lub życia – tłumaczy Paweł Maliszewski, pytany o powody zaangażowania w charytatywny projekt. – Dlatego i ja i widzowie mojego kanału pomagamy stawiać czoła tym problemom. W ten sposób stajemy się przyjaciółmi osób potrzebujących pomocy. Wyciągamy do nich dłonie mówiąc „Jestem z Tobą, pomogę Ci”. Dla mnie osobiście to nowy przypływ energii, który daje mi siłę i wiarę w ludzi, którzy tak samo jak ja lubią i chcą pomagać.

– Dzięki Pawłowi i jego widzom, zwanym Ekipą Kronosa, łączymy świat komputerowych gier z dobrymi uczynkami. Dostarczamy rozrywki widzom, zwracamy uwagę na ważny problem i staramy się wspólnymi siłami go rozwiązać – podkreśla Bartłomiej Dwornik. – Zaangażowanie, energia i chęć do działania, jakich doświadczamy przy każdym wspólnym projekcie i nas napędzają dodatkowo. Każdy stream u Kronosa to niezapomniane wydarzenie. Nie inaczej będzie tym razem!

Wspólne granie i transmisja na żywo będą internetową wisienką na torcie, którego można posmakować już teraz. Kanał Kronos Gra i fundacja uruchomili charytatywne licytacje, z których dochód w całości zasili skarbonkę wydarzenia.

Pod adresem https://operator.edu.pl/pl/stream-charytatywny/#licytacje i na charytatywnej, zweryfikowanej zrzutce na platformie Zrzutka.pl już teraz można licytować gadżety i fanty podarowane przez partnerów tegorocznej edycji internetowego święta grania i pomagania. Do wylicytowania jest drobna elektronika i AGD, akcesoria dla graczy, gry planszowe, zabawki, książki, okazy kolekcjonerskie czy rękodzieło. Nie zabraknie również konkursów dla widzów. Oczywiście z nagrodami!

 

Program Streamu Charytatywny Gramy dla logopedii w szkołach i przedszkolach

29 czerwca, sobota
Euro Truck Simulator 2 (godz. 10.00-22.00)

30 czerwca, niedziela
Euro Truck Simulator 2 (godz. 10.00-22.00)

  • stream poprowadzą: Paweł „Kronos” Maliszewski i Bartłomiej Dwornik
  • gramy i oglądamy tu: https://www.youtube.com/c/KronosGra
  • licytacje charytatywne i skarbonka: https://zrzutka.pl/xvnr69#rewards
  • strona www: https://operator.edu.pl/pl/stream-charytatywny/

 

Partnerami Streamu Charytatywnego, fundatorami gadżetów i fantów na licytacje oraz nagród w konkursach są Geis PL • IRTrack • tygodnik Reporterzy.info • Wydawnictwo Albatros • KIR Fundacja Cyberium • Talkersi • GG – Gadu Gadu • TIM.pl • Phoenix Transport Virtual Spedition.

 

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 22 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 67 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 8000 dzieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ogólnopolski Operator Oświaty
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Nowe mobilne routery od ZTE Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:45

Nowe mobilne routery od ZTE

Mały na zewnątrz, potężny w środku – ZTE U10 Przy poszukiwaniach solidnego, przystępnego cenowo routera, warto zainteresować się ZTE U10. Model ten ma atrakcyjny, nowoczesny
Internet Internet na wakacjach – jaki router mobilny warto zabrać w podróż
2024-06-24 | 13:20

Internet na wakacjach – jaki router mobilny warto zabrać w podróż

Dlaczego warto mieć swój Internet? Choć nie wszyscy internauci zdają sobie z tego sprawę, publiczne sieci Wi-Fi mogą stanowić poważne zagrożenie. Hakerzy mogą łatwo
Internet WEBCON chooses DOT Park in Kraków
2024-06-11 | 10:05

WEBCON chooses DOT Park in Kraków

A new tenant of the DOT Park office complex is WEBCON, the leading provider of business process automation systems and low-code technology in Poland. The company has leased 1,615 m2 of

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.