Komunikaty PR

Łatwiejsze modyfikowanie zabezpieczeń - aktualizacja rozwiązania Nebula

2020-07-01  |  11:30
Biuro prasowe

Zyxel opracował pierwsze rozwiązanie sieciowe w chmurze, które wprowadza uwierzytelnianie i szyfrowanie Wi-Fi DPPSK dla małych i średnich firm. Producent udostępnia też interfejs API Nebula do tworzenia sieciowych ekosystemów w chmurze, ułatwiając modyfikacje zabezpieczeń.

Aktualizacja rozwiązania Nebula Cloud Networking zawiera dostępną po raz pierwszy na rynku dla małych i średnich firm funkcję DPPSK, uproszczającą modyfikację zabezpieczeń Wi-Fi. Jest jednym z pierwszych rozwiązań, które otwierają swój interfejs API dla partnerów, którzy mogą teraz świadczyć usługi sieciowe w chmurze za pośrednictwem systemu Nebula.

Łatwe i bezpieczne zarządzanie dostępem do Wi-Fi dzięki uwierzytelnianiu w chmurze

Wiele małych i średnich firm nadal korzysta z tego samego hasła Wi-Fi dla gości i pracowników. Stanowi to lukę w zabezpieczeniach sieci, bo hasło może zostać udostępnione lub skradzione. Najnowsza aktualizacja systemu Nebula oferuje lepsze uwierzytelnianie w chmurze dzięki funkcji dynamicznego osobistego klucza współdzielonego (DPPSK), która po raz pierwszy na rynku została udostępniona dla małych i średnich firm.

Dzięki DPPSK każdy użytkownik otrzymuje unikalne hasło Wi-Fi. Za pomocą przycisku w interfejsie Nebula możliwe jest dostosowanie haseł tak, aby wygasały po określonym czasie. Dzięki temu zarządzanie dostępem do sieci Wi-Fi dla użytkowników jest proste, wygodne i bezpieczne.

Budowanie ekosystemu sieci w chmurze z partnerami technologicznymi

Zyxel zobowiązuje się również do ułatwienia partnerom integracji ich systemów z Nebulą poprzez partnerstwo technologiczne. Dzięki tej aktualizacji interfejs API Nebula jest teraz otwarty dla dostawców usług zarządzanych (MSP) i integratorów systemów, którzy mogą zintegrować swoje systemy Wi-Fi.

W najnowszej wersji Nebuli zbudowaliśmy rozwijający się ekosystem sieciowy w chmurze dla naszych partnerów i umożliwiliśmy integrację interfejsu API, która wykracza poza prostą aktualizację sprzętową - komentuje Crowley Wu, wiceprezes Networking SBU w firmie Zyxel. - Udoskonalone funkcje zabezpieczające i uwierzytelniające Nebula wykorzystują wiedzę specjalistyczną naszego partnerstwa technologicznego, umożliwiając klientom biznesowym ochronę ich sieci.

Doceniamy udostępnienie przez Zyxela interfejsu API operatorom MSP oraz małym i średnim firmom. Oferuje to możliwość uzyskania bezpieczniejszych, łatwiejszych i zarządzanych w chmurze usług Wi-Fi. Stworzyliśmy już własne rozwiązanie umożliwiające rejestrację pracowników i klientów w chmurze w oparciu o platformę Azure i G Suite z unikalną funkcją Zyxel dotyczącą DPPSK - mówi Jonas Dekkers, współzałożyciel projektu Wiflex z Complit Networks w Belgii.

Przełączniki CCTV wchodzą do rodziny Nebula

Począwszy od czerwcowej wersji Nebula, rozwiązanie do zarządzania chmurą zaczęło współpracować z serią przełączników do nadzoru Zyxel GS1350. Przełącznik ma większy zasięg, a wszystkie porty PoE obsługują transmisję danych do 250 metrów, co pozwala na wdrożenia ich na większych przestrzeniach. Dodatkowo firmy mogą skrócić przerwy techniczne dzięki funkcji Auto PD Recovery umożliwiającej łatwe zrestartowanie wadliwego urządzenia zasilającego. Wszystko to pozwala administratorom sieci łatwiej zarządzać sieciami CCTV za pośrednictwem chmury, bez konieczności wysyłania techników do sprawdzenia każdej jednej lokalizacji.

Wielofunkcyjne punkty dostępowe Wi-Fi dla małych firm z ograniczonym budżetem

Dzięki nowej funkcji SSID NAT Nebula, małe firmy mogą skonfigurować punkty dostępowe (AP) kompatybilne z Nebulą jako router lub bramę, która przypisuje adresy IP klientom bezprzewodowym, takim jak telefony lub laptopy klientów. Pozwala to dodatkowo zmniejszyć obciążenie infrastruktury sieciowej.

Oprócz przełączników do nadzoru GS1350, do rodziny Nebula dołącza więcej produktów, w tym nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6 (WAX650S, WAX510D i NWA110AX), przełączniki multigigabitowe XS1930 i przełączniki do agregacji GS2220, co oznacza, że Nebula posiada już 52 urządzenia w swoim portfolio.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet WeTalk nauczy Polaków rozmawiać Biuro prasowe
2020-10-16 | 01:00

WeTalk nauczy Polaków rozmawiać

WeTalk nauczy Polaków rozmawiać Możliwość pracy z dopasowanym specjalistą przez całą dobę. Łamanie stereotypów na temat pomocy psychologicznej. Szansa dla osób
Internet Zabierz dysk SSD M.2 w podróż z Icy Dock ICYNano MB809U3-1M2B
2020-10-05 | 01:00

Zabierz dysk SSD M.2 w podróż z Icy Dock ICYNano MB809U3-1M2B

ICYNano MB809U3-1M2B USB 3.2 Gen 1 5 Gbps to kompaktowa kieszeń zmieniająca dyski M.2 SATA w przenośny magazyn danych. Innowacyjny system montażu beznarzędziowego przy pomocy przesuwnego
Internet Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks
2020-09-29 | 12:33

Kompleksowa oferta punktów dostępowych Wi-Fi 6 dla sektora MŚP od Zyxel Networks

Zyxel Networks prezentuje dwa nowe modele punktów dostępowych Wi-Fi 6: WAX610D i NWA210AX, tworząc najbardziej kompletne i wszechstronne portfolio produktów sieciowych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Leki, szczepionki, a nawet narządy będą dostarczane za pomocą dronów. Trwają już testy, są też pierwsze udane dostawy [DEPESZA]

Opieka zdrowotna coraz częściej sięga po drony. Bezzałogowe samoloty dostarczają leki, szczepionki, a nawet narządy do przeszczepu. Z powodzeniem przetransportowano już nerkę, trwają też testy ze sztucznym sercem czy płucem. Już w 2019 roku pierwsza apteka przetestowała dostawę leków dostępnych bez recepty za pomocą dronów. Obecnie jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie testuje dostarczanie szczepionek za ich pomocą w Karolinie Północnej.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media@newseria.pl 

Energetyka

Neutralność klimatyczna wymaga gigantycznych inwestycji. Zielone technologie nie są jeszcze powszechnie dostępne

Osiągnięcie do 2050 roku przez Europę neutralności klimatycznej wymaga gigantycznych inwestycji, zwłaszcza w Polsce, która jest silnie uzależniona od wysokoemisyjnej energetyki – twierdzą eksperci. Siłą naszego kraju w obliczu polityki Zielonego Ładu może być zagospodarowanie branż, w których nie występuje silna konkurencja. Duże szanse upatrywane są w energetyce wodorowej, jednak na razie produkcja tego pierwiastka także jest wysokoemisyjna.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.