Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów
Na początku marca firma otrzymał akredytację Pomorskiego Kuratora Oświaty i jako EduKaPol Szkolenia Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli została wpisana do rejestru placówek doskonalenia nauczycieli. Oznacza to, że nauczyciele i specjaliści będą mogli otrzymać od organów prowadzących szkoły, gmin bądź powiatów, dofinansowanie na uczestnictwo w szkolenia prowadzonych przez EduKaPol Szkolenia.
Celem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli EduKaPol Szkolenia jest rozpoznawanie i zaspokajanie potrzeb edukacyjnych nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych – potrzeb wynikających z chęci rozwijania kompetencji zawodowych, jak i tych podyktowanych aktualną polityką oświatową państwa. Do głównych zadań Ośrodka należy nie tylko prowadzenie warsztatów i szkoleń stacjonarnych oraz online dla kadry nauczycielskiej, lecz także organizacja konferencji, realizacja projektów edukacyjnych oraz upowszechnianie problematyki doskonalenia zawodowego nauczycieli.
– Otwarcie Ośrodka to dla mnie szczególny moment, ponieważ zbiega się z 7 rocznicą powstania firmy EduKaPol Szkolenia. Otrzymanie akredytacji wstępnej Pomorskiego Kuratora Oświaty i wpis do rejestru placówek doskonalenia nauczycieli to dla nas duże wyróżnienie. Z firmy szkoleniowej, przekształciliśmy się w akredytowaną placówkę oświatową, co potwierdza jakość prowadzonych przez nas szkoleń – mówi Karolina Pol, właścicielka firmy edukacyjnej EduKaPol Szkolenia, która jest zarówno organem prowadzącym, jak i dyrektorką ośrodka. – Przez wiele lat wspieraliśmy wszystkich zaangażowanych w proces nauczania w poszerzaniu ich warsztatu i dawaliśmy narzędzia do bardziej efektywnej pracy z dziećmi. Teraz będziemy mogli pomagać nauczycielom i specjalistom w jeszcze szerszym zakresie – wpis do rejestru placówek doskonalenia nauczycieli oznacza, że nauczyciele mogą uczestniczyć w naszych szkoleniach, korzystając z dofinansowania pozyskanego od organów prowadzących szkoły – dodaje.
Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli EduKaPol Szkolenia działa na podstawie Ustawy Prawo oświatowe, Rozporządzenia w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli oraz Rozporządzenia w sprawie akredytacji placówek doskonalenia nauczycieli. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny nad placówką jest Pomorski Kurator Oświaty. Siedziba Ośrodka mieści się w zlokalizowanym pod Gdynią Pogórzu.
– Zgodnie z Kartą Nauczyciela, każdy nauczyciel ma obowiązek brać udział w formach doskonalenia zawodowego. EduKaPol Szkolenia Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli odpowiada na te potrzeby – tworzy możliwości do tego, aby nauczyciele i inni specjaliści mogli poszerzać swój warsztat i podnosić jakość nauczania, a także sprostać ścieżce awansu zawodowego. Jest to duża pomoc w pierwszej kolejności dla nauczycieli z województwa pomorskiego, ale także z terenu całej Polski. Każde przedszkole lub szkoła może zamówić akredytowane szkolenie, a my z przyjemnością dojedziemy do każdej placówki – podkreśla Karolina Pol.
EduKaPol Szkolenia w dalszym ciągu prowadzi również działalność komercyjną i oferuje szkolenia online skierowane do rodziców oraz innych uczestników procesu edukacyjnego, a także warsztaty dla uczniów.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.