Innowacje Fiserv wygrywają na Payments Awards 2020
Business Edge
ul. Bohomolca 15
01-613 Warszawa
k.gapinska|businessedge.pl| |k.gapinska|businessedge.pl
604 127 133
businessedge.pl
Innowacje Fiserv dla przedsiębiorców i ubezpieczycieli
wygrywają na Payments Awards 2020
Nagrodzone rozwiązania umożliwiają realizację płatności bezgotówkowych
w punktach sprzedaży i zdalnie
Warszawa, 18 grudnia 2020 r. – Fiserv, światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, zdobył dwie nagrody w konkursie Payments Awards 2020 za innowacyjne i pionierskie podejście do płatności bezgotówkowych.
– Te nagrody to przede wszystkim wyraz uznania dla pracy całego zespołu, a także innowacyjnego podejścia i odwagi w działaniu naszych partnerów. Cieszę się, że mogę na co dzień współpracować z ludźmi, którzy wyznaczają trendy w świecie płatności bezgotówkowych. Otrzymane wyróżnienia to powód do dumy, ale też dodatkowy impuls do dalszego działania – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska, należącej do Fiserv.
Nagrodę w kategorii Innowacji Płatniczej Roku 2020 otrzymała technologia SoftPOS PIN on Mobile od Fiserv opracowana wspólnie z Visa, Samsung i PayCore. Umożliwia ona i upraszcza przyjmowanie płatności bezgotówkowych przez przedsiębiorców na ich własnych urządzeniach, takich jak smartfony lub tablety, niezależnie od kwoty i bez konieczności zastosowania dodatkowego sprzętu. Rozwiązanie, które obecnie jest pilotażowo wdrażane w Polsce, pozwoli w skali świata zwiększyć wykorzystanie mobilnych urządzeń jako terminali płatniczych.
– Popularność płatności bezgotówkowych na polskim rynku nieustannie rośnie. W tej chwili mamy w Polsce ponad milion terminali, a podłączenie do tej ogromnej sieci smartfonów i tabletów nie tylko powiększy udział obrotu bezgotówkowego, lecz przede wszystkim pozytywnie wpłynie na płynność i bezpieczeństwo finansów przedsiębiorców niezależnie od wielkości ich biznesu – mówi Rafał Galiński, Dyrektor Rozwoju Produktów w First Data Polska, należącej do Fiserv.
Innowacją Płatniczą B2B Roku 2020 została TubaPay - aplikacja opracowana wspólnie przez Fiserv i Bacca Sp z o.o., polską firmę specjalizującą się w rozwijaniu usług płatniczych na rynku ubezpieczeniowym. W połączeniu z terminalem płatniczym Polcard, TubaPay umożliwia agentom ubezpieczeniowym przyjmowanie składek ubezpieczeniowych wielu towarzystw za pomocą jednego urządzenia. Po aktywacji usługi płatności zlecane są automatycznie w odpowiednich terminach, podobnie jak dzieje się to z abonamentem za dostęp do serwisów streamingowych, takich jak np. Netflix. Aplikacja jest dostępna w systemie Android i można ją pobrać w Google Play. Z aplikacji TubaPay korzysta już dziewięć towarzystw ubezpieczeniowych, a w najbliższej przyszłości dołączą do nich kolejne.
– To prawdziwa rewolucja na rynku ubezpieczeniowym. Do tej pory płatności za polisy realizowane były przelewem albo gotówką, a terminale nie były popularne ze względu na koszty operacyjne. Dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego agent musiał mieć osobny terminal. Multifunkcjonalność terminala Polcard, współpraca z Bacca i aplikacja TubaPay zmieniły to, a proces podpisywania umów i płatności stały się dużo wygodniejsze – mówi Eleni Damps, Dyrektor ds. Sprzedaży Departament Klientów Kluczowych w First Data Polska, należącej do Fiserv.
Przyznawane od ośmiu lat nagrody Payments Awards to wyróżnienie dla firm, które dążą do doskonałości i wykazują się największą innowacyjnością w świecie nowoczesnych płatności.
Fiserv
First Data nalężąca do Fiserv.
Fiserv, Inc. (NASDAQ: FISV) jako światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych pomaga klientom osiągać najlepsze wyniki dzięki zaangażowaniu w innowacje. Jest partnerem firm w dążeniu do doskonałości w obszarach takich jak obsługa rachunków i rozwiązania bankowości cyfrowej, obsługa kart płatniczych i zarządzanie infrastrukturą sieciową, płatności, handel elektroniczny, akceptacja i przetwarzanie płatności w handlu i usługach. Dostarcza Clover™ innowacyjne, oparte na chmurze rozwiązanie POS. Fiserv jest notowana w indeksach S&P 500® i FORTUNE® 500, a także należy do FORTUNE Magazine World’s Most Admired Companies®. Odwiedź stronę fiserv.com i śledź informacje w mediach społecznościowych, aby uzyskać więcej informacji i najnowsze informacje o firmie.
Bacca Sp z.o.o.
Bacca Sp. z o.o. zajmuje się płatnościami na rynku ubezpieczeń. Z sukcesem wprowadziła w Polsce pierwsze bezgotówkowe płatności ratalne, a następnie cykliczne płatności z kart płatniczych. Obecnie rozwija usługę TubaPay, opartą o zintegrowany terminal płatniczy, który umożliwia bezgotówkowe rozliczenia między zakładem ubezpieczeń a agentem oraz płatność kartą za polisę.

Po ludzku o PIT-8C

Josip Heit, założyciel GSB Germany w wywiadzie na temat przyszłości branży fintech

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – jak chronić swoje cyfrowe aktywa?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.