Innowacje firmy Paged na targach BAU 2023 w Monachium
Paged to największy polski producent sklejki i piąty dostawca tego materiału w Europie, który swoje szerokie portfolio zaawansowanych technologicznie produktów zaprezentuje w tym tygodniu na targach BAU.
BAU, organizowane w tym roku w dniach 17-22 kwietnia w Monachium, to jedno z największych na świecie wydarzeń dla branży budowlanej, na którym pojawi się ponad 2 tys. wystawców z 45 krajów.
Sklejki Paged od lat znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Dzięki inwestycji firmy w zaawansowane technologie, z powodzeniem wykorzystywane są w konstrukcjach ścian i podłóg, jako zabezpieczenie poszycia dachów i w systemach szalunkowych. Nastomiast sklejki trudnopalne czy wyprodukowane z użyciem klejów roślinnych, poprawiają jakość powietrza zupełnie jak lite drewno.
– Obecność na Targach BAU, daje nam możliwość pokazania mnóstwa przewag naszych sklejek. W przypadku zastosowania sklejki Paged w konstrukcjach ścian i podłóg, świadczymy usługi obróbki T&G, co pozwala na łatwy montaż – mówi Bartosz Budnicki, członek zarządu spółek grupy Paged Wood, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. – Z kolei nasza sklejka Paged DryGuard, która nie absorbuje wody i jest szeroko stosowana na rynkach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, skutecznie zabezpiecza poszycia dachowe przed pleśnią i grzybami, dzięki czemu nie musi być demontowana przed zamknięciem dachu. To oszczędność w kosztach całego projektu – wyjaśnia.
Paged to również duży dostawca sklejki dla producentów systemów szalunkowych. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów od sklejki Paged Form, przez Paged Twin Form i Paged Master Form aż do Paged Ultra Form do zastosowań specjalnych, używanej przez światowych producentów systemów szalunkowych – partnerów Paged. Systemu złożonego ze sklejek Paged Ultra Form, można używać wielokrotnie – nawet do 100 razy, co także wpływa pozytywnie na koszty i płynność w prowadzeniu projektów budowlanych.
– Bezpieczeństwo i ekologia to jedne z kierunków prac Paged Lab Tech, działającego w Grupie Paged Wood Centrum Badawczo-Rozwojowego. Dzięki ich badaniom, Paged wprowadził na rynek sklejkę Paged GreenPly, w której produkcji wykorzystuje się kleje na bazie roślinnej, co pozwala na dalsze obniżenie ujemnego już śladu węglowego sklejki oraz zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych – podkreśla Jarosław Michniuk, prezes zarządu spółek grupy Paged Wood. Jednym z segmentów rynku, które wykorzystują naszą sklejkę, są producenci wyrobów dla dzieci w tym mebli. Z kolei, nasze sklejki trudnopalne, spełniają ambitne wymogi normy Bs1,d0 zwiększając bezpieczeństwo konstrukcji i przede wszystkim ludzi z niej korzystających w przypadku pożaru – dodaje.
Na filmie poniżej pokazujemy porównanie palności sklejek w czasie w tym konstrukcji zbudowanej ze sklejki Paged Softwood ThickPly FR (fire retardant): https://www.youtube.com/watch?v=9vj3tmc4kAY
Zapraszamy na stoisko Paged nr 519, do Hali B5 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium od 17 do 22 kwietnia.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.