Innowacje firmy Paged na targach BAU 2023 w Monachium
Paged to największy polski producent sklejki i piąty dostawca tego materiału w Europie, który swoje szerokie portfolio zaawansowanych technologicznie produktów zaprezentuje w tym tygodniu na targach BAU.
BAU, organizowane w tym roku w dniach 17-22 kwietnia w Monachium, to jedno z największych na świecie wydarzeń dla branży budowlanej, na którym pojawi się ponad 2 tys. wystawców z 45 krajów.
Sklejki Paged od lat znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Dzięki inwestycji firmy w zaawansowane technologie, z powodzeniem wykorzystywane są w konstrukcjach ścian i podłóg, jako zabezpieczenie poszycia dachów i w systemach szalunkowych. Nastomiast sklejki trudnopalne czy wyprodukowane z użyciem klejów roślinnych, poprawiają jakość powietrza zupełnie jak lite drewno.
– Obecność na Targach BAU, daje nam możliwość pokazania mnóstwa przewag naszych sklejek. W przypadku zastosowania sklejki Paged w konstrukcjach ścian i podłóg, świadczymy usługi obróbki T&G, co pozwala na łatwy montaż – mówi Bartosz Budnicki, członek zarządu spółek grupy Paged Wood, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. – Z kolei nasza sklejka Paged DryGuard, która nie absorbuje wody i jest szeroko stosowana na rynkach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, skutecznie zabezpiecza poszycia dachowe przed pleśnią i grzybami, dzięki czemu nie musi być demontowana przed zamknięciem dachu. To oszczędność w kosztach całego projektu – wyjaśnia.
Paged to również duży dostawca sklejki dla producentów systemów szalunkowych. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów od sklejki Paged Form, przez Paged Twin Form i Paged Master Form aż do Paged Ultra Form do zastosowań specjalnych, używanej przez światowych producentów systemów szalunkowych – partnerów Paged. Systemu złożonego ze sklejek Paged Ultra Form, można używać wielokrotnie – nawet do 100 razy, co także wpływa pozytywnie na koszty i płynność w prowadzeniu projektów budowlanych.
– Bezpieczeństwo i ekologia to jedne z kierunków prac Paged Lab Tech, działającego w Grupie Paged Wood Centrum Badawczo-Rozwojowego. Dzięki ich badaniom, Paged wprowadził na rynek sklejkę Paged GreenPly, w której produkcji wykorzystuje się kleje na bazie roślinnej, co pozwala na dalsze obniżenie ujemnego już śladu węglowego sklejki oraz zmniejszenie emisji lotnych związków organicznych – podkreśla Jarosław Michniuk, prezes zarządu spółek grupy Paged Wood. Jednym z segmentów rynku, które wykorzystują naszą sklejkę, są producenci wyrobów dla dzieci w tym mebli. Z kolei, nasze sklejki trudnopalne, spełniają ambitne wymogi normy Bs1,d0 zwiększając bezpieczeństwo konstrukcji i przede wszystkim ludzi z niej korzystających w przypadku pożaru – dodaje.
Na filmie poniżej pokazujemy porównanie palności sklejek w czasie w tym konstrukcji zbudowanej ze sklejki Paged Softwood ThickPly FR (fire retardant): https://www.youtube.com/watch?v=9vj3tmc4kAY
Zapraszamy na stoisko Paged nr 519, do Hali B5 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium od 17 do 22 kwietnia.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.