Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact i GTX 1660 Ti Compact - wydajność w miniat
Komputery do gier kojarzą się z wydajnością czy efektownym podświetleniem, ale raczej nie z poręcznymi gabarytami. To jednak nie oznacza, że osoby chcące cieszyć się ulubionymi grami w salonie są skazane na konsole lub kompromisy. Firma Inno3D proponuje im karty z serii RTX 20 i GTX 16 w wersjach Compact.
Karty graficzne Inno3D z serii Compact to ukłon w stronę osób marzących o wydajnym, uniwersalnym komputerze, który zastąpi na szafce RTV wysłużoną konsolę i wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Portfolio producenta obejmuje układy z różnych segmentów cenowych i wydajnościowych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć kartę na miarę swojego budżetu i potrzeb.
Dla bardziej wymagających graczy dobrą propozycją może być model Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact. Oferuje on wsparcie dla najnowszych technologii, takich jak śledzenie promieni (ray tracing) i DLSS 2.0, które przekładają się na jakość oprawy graficznej i wydajność w grach. Konstrukcja wyposażona jest w 8 GB pamięci typu GDDR6, zajmuje dwa sloty i ma 186 mm długości.
Do osób z nieco mniejszym budżetem adresowana jest karta Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact. Podobnie jak model z linii RTX, ma ona GPU oparty na architekturze Turing, szybkie pamięci GDDR6 i 188 mm długości. Jej osiągi powinny zadowolić posiadaczy ekranów Full HD. W porównaniu do flagowych układów wydziela ona mniej ciepła, co można uznać za zaletę w przypadku kompaktowych obudów.
W obu konstrukcjach producent zastosował chłodzenie składające się z pojedynczego wentylatora oraz radiatora z systemem ciepłowodów, który odprowadza ciepło z kluczowych elementów. Karty odznaczają się umiarkowanym zapotrzebowaniem na energię, wymagając do zasilania jednej wtyczki PCI-E 8-pin. Gdyby to był problem, producent oferuje serię GTX 1650 Compact, która nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu.
Omawiane karty graficzne są już dostępne w sprzedaży. Zakup modelu Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact wiąże się z wydatkiem ok. 1800 zł, podczas gdy konstrukcja Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact jest tańsza i kosztuje ok. 1300 zł.
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.