Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact i GTX 1660 Ti Compact - wydajność w miniat
Komputery do gier kojarzą się z wydajnością czy efektownym podświetleniem, ale raczej nie z poręcznymi gabarytami. To jednak nie oznacza, że osoby chcące cieszyć się ulubionymi grami w salonie są skazane na konsole lub kompromisy. Firma Inno3D proponuje im karty z serii RTX 20 i GTX 16 w wersjach Compact.
Karty graficzne Inno3D z serii Compact to ukłon w stronę osób marzących o wydajnym, uniwersalnym komputerze, który zastąpi na szafce RTV wysłużoną konsolę i wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Portfolio producenta obejmuje układy z różnych segmentów cenowych i wydajnościowych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć kartę na miarę swojego budżetu i potrzeb.
Dla bardziej wymagających graczy dobrą propozycją może być model Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact. Oferuje on wsparcie dla najnowszych technologii, takich jak śledzenie promieni (ray tracing) i DLSS 2.0, które przekładają się na jakość oprawy graficznej i wydajność w grach. Konstrukcja wyposażona jest w 8 GB pamięci typu GDDR6, zajmuje dwa sloty i ma 186 mm długości.
Do osób z nieco mniejszym budżetem adresowana jest karta Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact. Podobnie jak model z linii RTX, ma ona GPU oparty na architekturze Turing, szybkie pamięci GDDR6 i 188 mm długości. Jej osiągi powinny zadowolić posiadaczy ekranów Full HD. W porównaniu do flagowych układów wydziela ona mniej ciepła, co można uznać za zaletę w przypadku kompaktowych obudów.
W obu konstrukcjach producent zastosował chłodzenie składające się z pojedynczego wentylatora oraz radiatora z systemem ciepłowodów, który odprowadza ciepło z kluczowych elementów. Karty odznaczają się umiarkowanym zapotrzebowaniem na energię, wymagając do zasilania jednej wtyczki PCI-E 8-pin. Gdyby to był problem, producent oferuje serię GTX 1650 Compact, która nie potrzebuje dodatkowego źródła prądu.
Omawiane karty graficzne są już dostępne w sprzedaży. Zakup modelu Inno3D GeForce RTX 2060 Super Compact wiąże się z wydatkiem ok. 1800 zł, podczas gdy konstrukcja Inno3D GeForce GTX 1660 Ti Compact jest tańsza i kosztuje ok. 1300 zł.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.