Zielone Arkady najlepiej skomunikowanym centrum handlowym w regionie
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Po ponad roku prac, już w niedzielę (6 grudnia) zostanie otwarty nowy węzeł komunikacyjny przy Zielonych Arkadach. Zmiany wprowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy obejmują zarówno infrastrukturę, jak i transport publiczny. Dzięki uruchomieniu nowego torowiska, sieci połączeń oraz wdrożeniu zmian w ruchu, Zielone Arkady staną się najlepiej skomunikowanym centrum handlowym w regionie.
Prace remontowe w obrębie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy rozpoczęły się w lutym 2019 roku. Ich efektem jest zupełnie nowe rozwiązanie komunikacyjne zarówno w infrastrukturze, jak i transporcie publicznym.
Czas remontów drogowych przy Zielonych Arkadach był dla nas wyzwaniem, z którym sobie poradziliśmy. We współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy udało nam się wypracować nową koncepcję dojazdu do naszego Centrum. Od 6 grudnia mieszkańcy całego regionu mogą do nas dotrzeć nie tylko samochodem, ale też trzema liniami tramwajowymi i aż dziesięcioma liniami autobusowymi – mówi Ewa Krassowska, Dyrektor Zielonych Arkad.
Nowe linie tramwajowe usprawnią komunikację górnego tarasu Bydgoszczy (Kapuścisk, Wyżyn, Wzgórza Wolności) głównie z centrum Bydgoszczy, a także z Dworcem Głównym. Skróci się czas podróżowania do i z centrum. Torowisko zostało wydzielone, dzięki czemu na trasie tramwajów nie będą tworzyć się zatory uliczne (tzw. korki). Jest to przede wszystkim transport bardziej ekologiczny.
W ramach inwestycji opracowano zupełnie nową infrastrukturę drogową, która obejmuje: linię tramwajową w pasie dzielącym wzdłuż ul. Kujawskiej od ronda Kujawskiego do Ronda Bernardyńskiego (torowisko zostanie usytuowane w obniżeniu względem jezdni ul. Kujawskiej), podłączenie do układu drogowego centrum handlowego, obejmującego przebudowę układu drogowego w rejonie ulic Wojska Polskiego, Słowiańskiej oraz Karpackiej, a także przebudowę układu drogowego, obejmującą fragmenty ulic: Wały Jagiellońskie, Zbożowy Rynek, Toruńskiej i Bernardyńskiej oraz przebudowę ronda Kujawskiego i ronda Bernardyńskiego. Dodatkowo, w ramach udogodnień dla kierowców, zaprojektowany został parking w rejonie ul. Ustronie oraz parking park & ride przy południowym wjeździe na rondo Kujawskie.
Do Zielonych Arkad (od 6.12.2020 r.) będzie można bezpośrednio dojechać następującymi liniami:
tramwajowymi:
nr 2 kursującej z Kapuścisk do Lasu Gdańskiego;
nr 9 kursującej z Glinek do Rycerskiej (przez Dworzec Główny PKP);
nr 11 kursującej z pętli Wyżyny do Bielaw.
autobusowymi:
nr 53 kursującej z ul. Łukasiewicza do Dworca Błonie
nr 56 kursującej z pętli Glinki BFM do Belmy
nr 57 kursującej z Błonia do Dworca Głównego PKP (przez Dworzec Autobusowy)
nr 61 kursującej z Osowej Góry przez „stare Szwederowo” do pl. Kościeleckich;
nr 64 kursującej z pętli Barwna do ul. Przemysłowej;
nr 69 kursującej z Błonia do pętli Tatrzańskie (przez Centrum Onkologii);
nr 79 kursującej z pętli Glinki przez ul. Piękną do pętli Rycerska;
nr 80 łączącej Port Lotniczy z Dworcem Autobusowym i Dworcem Głównym PKP;
nr 89 łączącej Błonie z pętla Tatrzańskie (przez ul. Kaliskiego);
nr 99 łączącej Nową Wieś Wielką z pl. Kościeleckich.
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.