Zielone Arkady najlepiej skomunikowanym centrum handlowym w regionie
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Po ponad roku prac, już w niedzielę (6 grudnia) zostanie otwarty nowy węzeł komunikacyjny przy Zielonych Arkadach. Zmiany wprowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy obejmują zarówno infrastrukturę, jak i transport publiczny. Dzięki uruchomieniu nowego torowiska, sieci połączeń oraz wdrożeniu zmian w ruchu, Zielone Arkady staną się najlepiej skomunikowanym centrum handlowym w regionie.
Prace remontowe w obrębie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy rozpoczęły się w lutym 2019 roku. Ich efektem jest zupełnie nowe rozwiązanie komunikacyjne zarówno w infrastrukturze, jak i transporcie publicznym.
Czas remontów drogowych przy Zielonych Arkadach był dla nas wyzwaniem, z którym sobie poradziliśmy. We współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy udało nam się wypracować nową koncepcję dojazdu do naszego Centrum. Od 6 grudnia mieszkańcy całego regionu mogą do nas dotrzeć nie tylko samochodem, ale też trzema liniami tramwajowymi i aż dziesięcioma liniami autobusowymi – mówi Ewa Krassowska, Dyrektor Zielonych Arkad.
Nowe linie tramwajowe usprawnią komunikację górnego tarasu Bydgoszczy (Kapuścisk, Wyżyn, Wzgórza Wolności) głównie z centrum Bydgoszczy, a także z Dworcem Głównym. Skróci się czas podróżowania do i z centrum. Torowisko zostało wydzielone, dzięki czemu na trasie tramwajów nie będą tworzyć się zatory uliczne (tzw. korki). Jest to przede wszystkim transport bardziej ekologiczny.
W ramach inwestycji opracowano zupełnie nową infrastrukturę drogową, która obejmuje: linię tramwajową w pasie dzielącym wzdłuż ul. Kujawskiej od ronda Kujawskiego do Ronda Bernardyńskiego (torowisko zostanie usytuowane w obniżeniu względem jezdni ul. Kujawskiej), podłączenie do układu drogowego centrum handlowego, obejmującego przebudowę układu drogowego w rejonie ulic Wojska Polskiego, Słowiańskiej oraz Karpackiej, a także przebudowę układu drogowego, obejmującą fragmenty ulic: Wały Jagiellońskie, Zbożowy Rynek, Toruńskiej i Bernardyńskiej oraz przebudowę ronda Kujawskiego i ronda Bernardyńskiego. Dodatkowo, w ramach udogodnień dla kierowców, zaprojektowany został parking w rejonie ul. Ustronie oraz parking park & ride przy południowym wjeździe na rondo Kujawskie.
Do Zielonych Arkad (od 6.12.2020 r.) będzie można bezpośrednio dojechać następującymi liniami:
tramwajowymi:
nr 2 kursującej z Kapuścisk do Lasu Gdańskiego;
nr 9 kursującej z Glinek do Rycerskiej (przez Dworzec Główny PKP);
nr 11 kursującej z pętli Wyżyny do Bielaw.
autobusowymi:
nr 53 kursującej z ul. Łukasiewicza do Dworca Błonie
nr 56 kursującej z pętli Glinki BFM do Belmy
nr 57 kursującej z Błonia do Dworca Głównego PKP (przez Dworzec Autobusowy)
nr 61 kursującej z Osowej Góry przez „stare Szwederowo” do pl. Kościeleckich;
nr 64 kursującej z pętli Barwna do ul. Przemysłowej;
nr 69 kursującej z Błonia do pętli Tatrzańskie (przez Centrum Onkologii);
nr 79 kursującej z pętli Glinki przez ul. Piękną do pętli Rycerska;
nr 80 łączącej Port Lotniczy z Dworcem Autobusowym i Dworcem Głównym PKP;
nr 89 łączącej Błonie z pętla Tatrzańskie (przez ul. Kaliskiego);
nr 99 łączącej Nową Wieś Wielką z pl. Kościeleckich.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii
Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.