Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?
Nieustanne dywersyfikowanie portfela produkcyjnego, zmienne warunki środowiskowe, wzrost kosztów materiałów, a także globalne trendy związane ze zrównoważonym rozwojem – wyzwań stojących przed branżą budowlaną jest coraz więcej. Wszystkie one sprawiają, że firmy muszą szybko reagować na rynkowe zapotrzebowanie, a jednocześnie być innowacyjne, żeby nie pozostawać w tyle. Obecny od ponad 30 lat na polskim rynku producent prefabrykatów betonowych – firma Sienkiewicz – ma swój sposób na sukces w biznesie. Na jakie produkty obecnie stawia spółka i jakie ma plany na przyszłość?
Budownictwo naziemne i zbiorniki retencyjne to priorytety
Ostatnie miesiące były wyjątkowe dla spółki Sienkiewicz, szczególnie w kontekście projektów związanych z budownictwem naziemnym. Firma w 2023 roku z powodzeniem zrealizowała kilkadziesiąt zleceń w tym obszarze, dostarczając dla inwestycji mieszkaniowych ponad 1000 balkonów. Korzystanie z gotowych prefabrykatów balkonowych pozwoliło istotnie przyspieszyć procesy budowlane, eliminując konieczność wykonywania prac związanych z szalowaniem, zbrojeniem i betonowaniem balkonów.
Oprócz tego, biegi schodowe produkowane przez spółkę Sienkiewicz znalazły zastosowanie w wielu budynkach mieszkalnych i biurowych na terenie Warszawy i okolic. Produkty zdobyły uznanie dzięki zdolności dostosowywania wymiarów, kształtu, nośności i wytrzymałości biegów schodowych do indywidualnych potrzeb klientów.
Działalność w segmencie budownictwa naziemnego nie ogranicza się jedynie do sektorów mieszkaniowego i biurowego. Nasz zakład w Babsku umożliwia produkcję także skomplikowanych słupów i belek niezbędnych przy budowie hal przemysłowych. Firma niedługo może pochwalić się realizacją unikalnego zlecenia, znajdującego się na trasie z Warszawy do Mińska Mazowieckiego – mówi Ewa Sienkiewicz-Makowska, prokurent samoistny w firmie Sienkiewicz.
Wyjątkową realizacją było również wyprodukowanie, dostarczenie i zmontowanie zbiorników retencyjnych o łącznej pojemności ponad 6000 m3 na terenie zajezdni Annopol. Sienkiewicz zainstalował tam także zbiornik ppoż o pojemności 400 m3 z pełnym wyposażeniem. Dzięki dużym zdolnościom produkcyjnym oraz montażowym, prefabrykaty na zbiorniki zostały wyprodukowane w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.
Firma dołożyła również swoją cegiełkę do infrastruktury autostrady A2. Wody opadowe na obwodnicy Siedlec trafiają do wyprodukowanego przez spółkę zbiornika retencyjnego o pojemności 944 m3. Nieco dalej, w kierunku granicy z Białorusią, znajduje się kolejny zbiornik o pojemności niemal 1100 m3.
Kierunek, w którym zmierza Sienkiewicz
Plany na najbliższe miesiące dla spółki Sienkiewicz obejmują znaczny wzrost sprzedaży prefabrykatów dla budownictwa naziemnego, przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji lidera w segmencie kanalizacji i retencji.
W roku 2023 podpisaliśmy łącznie blisko 70 umów na dostawę zbiorników retencyjnych i przeciwpożarowych o łącznej pojemności około 30 000 m3. Nasze zbiorniki i studnie znajdują się praktycznie w całej Polsce – pod drogami, lotniskami, stacjami kolejowymi. Wszystko wskazuje na to, że liczba zrealizowanych umów w roku bieżącym będzie jeszcze wyższa, ponieważ już w obecnej chwili ofertujemy około 20 inwestycji w zakresie dostarczenia zbiorników retencyjnych, a to tylko ułamek naszej oferty. Podobną liczbę aktywnych projektów mamy również w zakresie prefabrykatów dla budownictwa naziemnego, takich jak, balkony, schody, słupy, hale przemysłowe i logistyczne – tłumaczy Ewa Sienkiewicz-Makowska.
Podsumowując, w 2024 roku Sienkiewicz planuje dalszy rozwój w kierunku produkcji prefabrykatów dla budownictwa naziemnego oraz żelbetowych zbiorników retencyjnych. Spółka będzie także intensywnie działała w zakresie produkcji elementów kanalizacyjnych, drogowych i kolejowych. Firma, z pomocą swojego działu badawczo-rozwojowego, planuje wprowadzić do produkcji również m.in. nowe prefabrykaty dla energetyki.
Informacje o firmie
SIENKIEWICZ jest producentem prefabrykatów betonowych i żelbetowych ze 100% polskim kapitałem. Firmę wyróżnia wieloletnie doświadczenie w prefabrykacji, nastawienie na nieustanny rozwój i inwestycje w innowacje technologiczne oraz wykwalifikowana kadra, która dzięki zdobytej wiedzy zapewnia profesjonalną usługę oraz doradztwo. Asortyment produktów firmy obejmuje prefabrykaty betonowe i żelbetowe dla takich obszarów i branż, jak: kanalizacja, kolejnictwo, retencja, drogownictwo, gazownictwo, budownictwo inżynieryjne, budownictwo przemysłowe i mieszkaniowe oraz elementy nietypowe, w tym niestandardowe wzory płyt i obiektów z betonu: opracowywane według indywidualnego projektu i odlewane na zamówienie.
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.