Świetliki Atrium od VELUX Commercial
Atrium, czyli wewnętrzny dziedziniec w budynkach, ma swoje korzenie w architekturze starożytnego Rzymu. Ten znany od wieków element ma obecnie przede wszystkim funkcję reprezentacyjną w budynkach komercyjnych. W dzisiejszych czasach, kiedy nacisk stawia się na zrównoważone podejście i efektywność energetyczną, jednym z kluczowych aspektów jest zapewnienie odpowiedniej ilości naturalnego światła bez zmniejszania estetyki, funkcjonalności czy wydajności energetycznej. W odpowiedzi na te potrzeby firma VELUX Commercial przedstawia swoje innowacyjne rozwiązanie - świetliki dachowe Atrium.
Modułowe rozwiązanie dla różnych potrzeb
Świetliki dachowe Atrium to rozwiązanie o szerokim zastosowaniu, dzięki różnym konfiguracjom i opcjom projektów na zamówienie, można dostosować świetliki do specyficznych wymagań każdego budynku. Zapewniają optymalne doświetlenie, wnosząc do wnętrza naturalne światło, które poprawia atmosferę i komfort pracy.
Ich modułowość pozwala na stworzenie wielorzędowych rozwiązań, które w połączeniu tworzą duży szklany dach. Nadają się zarówno do płaskich pokryć dachowych, jak i dachów o kącie nachylenia do 40 stopni. Sprawdzają się w budowie dużych przeszkleń oraz dają elastyczność, w przypadku projektowania. Świetliki dachowe Atrium mogą zostać włączone praktycznie do każdego planu projektowego, tworząc centralne punkty pełne naturalnego światła. Dostępnych jest wiele opcji dostosowania ich do wymagań danego projektu - wraz z nimi można stosować np. rozwiązania wentylacyjne czy rolety.
Korzyści dla użytkowników
Świetliki Atrium od VELUX Commercial mają znaczący wpływ na samopoczucie użytkowników danego budynku. Dostarczając naturalne światło oraz świeże powietrze, przyczyniają się do poprawy produktywności, a także zdrowia psychicznego i fizycznego pracowników. Wiążą się z nimi również korzyści ekonomiczne – redukcja sztucznego oświetlenia oraz możliwość regulacji temperatury dzięki naturalnej wentylacji przekłada się na obniżone kosztów eksploatacji budynków.
Firma VELUX Commercial nie tylko dostarcza produkty, ale także oferuje wsparcie na każdym etapie projektowania budynków. Eksperci są gotowi dostarczyć wskazówki i techniczne wsparcie, a innowacyjne narzędzia cyfrowe pozwalają na analizę wpływu światła dziennego na przestrzeń jeszcze przed rozpoczęciem prac projektowych.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii
Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.