Strado LED – z myślą o energooszczędności i bezpieczeństwie na drogach
Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie ma niebagatelny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Powinno być zawsze dostosowane do pory dnia i nocy, panujących warunków atmosferycznych, a także natężenia ruchu. W dobie wyzwań klimatycznych, komfort użytkowników dróg powinien iść w parze
z energooszczędnością. Nowa oprawa drogowa Strado LED od Lena Lighting idealnie spełnia te warunki - to połączenie zaawansowanej technologii LED ze znakomitymi parametrami i trwałą konstrukcją.
Lampa drogowa Strado LED otwiera nową linię w obszernym portfolio marki Lena Lighting. Wielkopolski producent oferuje innowacyjną odpowiedź na wymagania w obszarze infrastruktury drogowej. Oprócz możliwości zdalnego sterowania światłem oraz trwałości i odporności na uszkodzenia, Strado LED wyróżnia się wysoką skutecznością świetlną (165 lm/W), czyli energooszczędnością, co nie pozostaje bez znaczenia
w kontekście rosnących cen energii elektrycznej i wyzwań klimatycznych.
Technologia, która zapewnia bezpieczeństwo
Oprawy drogowe Strado dostarczają najwyższej jakości światło. Dzięki zastosowaniu kierunkowych matryc wielosoczewkowych z PMMA, zapewniają stabilność świetlną, co oznacza, że do wszystkich punktów oświetlanej przestrzeni dociera światło o tym samym natężeniu. Każda soczewka posiada taką samą optykę, eliminując ryzyko niedoświetlenia. Jednocześnie oprawy zwiększają bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego.
- Oświetlenie drogowe ma do spełnienia niezwykle ważną rolę – musi sprawić, aby o każdej porze dnia i nocy,
a także przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, kierowcy i piesi mogli odpowiednio zorientować się w terenie i w bezpieczny sposób przemieścić się do punktu docelowego. Każda utrata światła czy niedoświetlenie przestrzeni zwiększa ryzyko wystąpienia kolizji drogowej bądź wypadku. Dlatego proces projektowania i testowania opraw drogowych jest bardzo szczegółowy. Musimy mieć stuprocentową pewność, że nasze lampy spełnią swoją funkcję. – opowiada Michał Macewicz Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych
i drogowych
Trwałość na lata
Moduły LED w lampie Strado LED dostarczają najwyższej jakości światło przy minimalnym poborze energii.
W ten sposób generują pokaźne oszczędności finansowe, a równocześnie są przyjazne środowisku naturalnemu.
Równie ważna jest trwałość opraw – górna część korpusu posiada specjalną wnękę elektryczną, dzięki której możliwe jest efektywne chłodzenie wszystkich elementów zasilających, niezależnie od modułu świetlnego. Korpus i uchwyt wykonany z ciśnieniowego odlewu aluminium, charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz odpornością na udary mechaniczne IK08. Dolną powierzchnię oprawy zabezpieczono natomiast szybą ze szkła hartowanego.
Strado LED to również łatwy i szybki montaż oraz serwis. Wyprowadzony przewód z szybkozłączką umożliwia instalację oprawy bez jej otwierania. Budowa lampy natomiast zapewnia wymianę dowolnego komponentu bez konieczności wykonywania połączeń lutowanych.
- W kontekście rosnących cen prądu, nasze nowe oprawy Strado LED stają się doskonałym rozwiązaniem dla gmin. Są wysoce energooszczędne i bardzo wytrzymałe, dzięki czemu będą służyły mieszkańcom przez długi czas. W połączeniu z oferowanymi programami rządowymi, takimi jak Rozświetlamy Polskę, stają się opcją na kompleksowe wyposażenie miast oraz terenów wiejskich w innowacyjne systemy oświetleniowe. – mówi Michał Macewicz – Strado LED to jednak nie tylko dbałość o bezpieczeństwo i korzyści finansowe. To także odzwierciedlenie troski o środowisko naturalne. Neutralność klimatyczna stała się prawdziwym wyzwaniem naszych czasów. W Lena Lighting wciąż pracujemy nad zaawansowanymi technologicznie oprawami, zmieniającymi świat na bardziej bezpieczny i przyjazny naturze. – wyjaśnia Michał Macewicz
Optymalizacja codzienności
Oprawa Strado LED występuje w dwóch wymiarach, co pozwala na dostosowanie jej do danej przestrzeni. Jako oświetlenie obszarowe, dróg czy autostrad doskonale sprawdzą się modele M, natomiast w przypadku osiedli, przejść dla pieszych, chodników czy ścieżek rowerowych wygodną alternatywą będzie Strado LED S.
W standardzie oprawy oferowane są ze sterowaniem DALI, które umożliwia zdalne zarządzanie oświetleniem
i dostosowywanie go do panujących warunków. Dzięki niemu odpowiednio zaprogramowane lampy będą samodzielnie rozjaśniać się i przyciemniać w obrębie pięciostopniowej skali, w zależności od pory dnia i nocy. Bardziej zaawansowany system sterowania i znacznie więcej funkcjonalności zapewniają wersje oprawy ze złączem NEMA ANSI C136.41 lub ZHAGA.
Dodatkową zaletą lamp Strado jest możliwość personalizacji kolorystycznej, czyli wyboru dowolnej barwy klosza z palety RAL, co przekłada się na większą estetykę oświetlanego obszaru.
Lampa Strado to polski produkt posiadający certyfikaty ENEC, ENEC+ oraz D4i, które uprawniają produkt do brania udziału w przetargach i programach dofinansowań, np. Rozświetlamy Polskę. Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie https://lenalighting.pl/rozswietlamy-polske

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.