Komunikaty PR

Schneider Electric: Cyfrowe bliźniaki dekarbonizują energię i wodociągi

2023-10-06  |  12:00
  • Obsługa sieci od teraz opiera się na nowej generacji mechanizmów analizy dużych zbiorów danych
  • Poprawa zrównoważonego rozwoju i wydajności w całym cyklu życia sieci energetycznej i gospodarki wodnej jest możliwa dzięki rozwiązaniom EcoStruxure Water Cycle Advisor – District Energy i EcoStruxure Water Cycle Advisor – Water Simulation

 

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, ogłosił ulepszenia dla zyskującej na popularności technologii cyfrowych bliźniaków (ang. digital twins) dla przedsiębiorstw energetycznych i wodociągowych, EcoStruxure™ Water Cycle Advisor – District Energy (dawniej „Termis”) oraz EcoStruxure™ Water Cycle Advisor – Water Simulation (dawniej „Aquis”). Najnowsze poprawki oprogramowania w wersji 8.2 zapewniają ogromne korzyści użytkownikom, którzy chcą zmaksymalizować swoje możliwości cyfrowe, aby zapewnić wydajność, jakość i wgląd w cykle życia sieci energetycznej i wodociągowej.

Dzięki zaawansowanym funkcjom analizy danych i nowym formułom (wraz z szeregiem ulepszeń użyteczności) technologie District Energy i Water Simulation zapewniają przedsiębiorstwom użyteczności publicznej maksymalną wydajność przy jednoczesnym wspieraniu procesów dekarbonizacji, zmniejszaniu strat wody i ciepła oraz optymalizacji działania sieci – zgodnie z deklaracjami firmy związanymi z rozwijaniem technologii na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Cyfrowa transformacja wody, ścieków i sieci ciepłowniczych

Zakłady wodociągowe i energetyczne, przechodzące przez proces digitalizacji w celu zapewnienia wydajności i jakości, polegają na ogromnych ilościach danych. Aby wesprzeć transformację cyfrową nowej generacji, zarówno District Energy, jak i Water Simulation zapewniają wyjątkowo zoptymalizowaną wydajność zarządzania informacjami.

Najnowsza wersja technologii polega na wykorzystujących obliczenia równoległe, asynchronicznych procesach wstawiania danych do bazy. Działania te zapewniają szybsze dostarczanie informacji do analizy. Również nowe wykorzystywane do analizy algorytmy znacznie przyspieszają przetwarzanie danych i zapewniają wydajne ponowne przetwarzanie danych historycznych.

Najnowsze aktualizacje zapewniają nie tylko większą szybkość i wydajność zarządzania dużymi zbiorami danych, ale też wyższy komfort użytkowania, aby ułatwić obsługę niezależnie od wielkości zbioru. Na przykład import dziesiątek tysięcy tagów w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji sieci online można wykonać w zaledwie kilka sekund. Te same ulepszenia wydajności są widoczne w funkcjach krokowych, przetwarzaniu i utylizacji, skracając czas obliczeń z godzin do sekund.

Użytkownicy mogą ponadto skorzystać z ulepszonej funkcji eksportu plików CSV. Wykorzystując w pełni dane i obliczenia udostępniane przez technologie District Energy i Water Simulation, można eksportować wszystkie informacje dotyczące dowolnego obiektu w modelu dla danej symulacji lub jej fragmentu za pośrednictwem plików CSV.

Szyte na miarę, przyszłościowe formuły

Użytkownicy Water Simulation i District Energy mogą również skorzystać z nowego edytora formuł, Neptune. Oprócz optymalizacji istniejących funkcji programistycznych można teraz z pomocą Roslyn tworzyć niestandardowe kluczowe wskaźniki wydajności przy użyciu jednego z najpopularniejszych języków programowania na świecie – C#.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci z branży wodociągowej i energetycznej mieli na wyciągnięcie ręki najpotężniejsze możliwości cyfrowe. Dostarczamy narzędzi, dzięki którym będą mogli osiągnąć ambitne cele w zakresie jakości, wydajności i zrównoważonego rozwoju, co jest szczególnie ważne w kontekście dzisiejszego kryzysu klimatycznego i energetycznego – komentuje Jose María Santos, Product Manager narzędzi District Energy i Water Simulation w Schneider Electric.

– Najnowsza wersja narzędzi EcoStruxure Water Cycle Advisor, czyli District Energy i Water Simulation, pomaga użytkownikom pozyskiwać i przetwarzać dane zewnętrzne. Rozszerza także możliwości oprogramowania poprzez możliwość szybszego i bezpieczniejszego tworzenia niestandardowych KPI. Konsekwentnie współpracujemy z naszymi partnerami z całej branży, aby dostarczać wiedzę i rozwiązania w zakresie transformacji cyfrowej, które zapewnią zarówno zrównoważony rozwój, jak i postęp operacyjny – kontynuuje Jose Maria Santos z Schneider Electric.

Ponad 250 klientów Schneider Electric na całym świecie korzysta z narzędzi District Energy i Water Simulation. Wielu z nich, takich jak VCS Denmark, Kalundborg Forsyning czy Olgod Water, skorzysta z usprawnień oferowanych przez ich nową wersję.

Firma Schneider Electric stale inwestuje w rozwój technologii cyfrowych bliźniaków dla przedsiębiorstw wodociągowych, kanalizacyjnych i energetycznych. Kolejne wersje ofert będą obejmować moduły sztucznej inteligencji do analiz predykcyjnych oraz ulepszone doświadczenie użytkownika i wydajność. Zapewnią też integrację z systemami innych firm oraz zestaw nowych funkcji, które będą prowadzić klientów w kierunku przemysłu przyszłości

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu Biuro prasowe
2024-11-18 | 01:00

Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu

Wystawa „World Unseen”, którą już w grudniu będzie można oglądać w Warszawie, pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym poznawać świat wizualny za pomocą dotyku i
Infrastruktura Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
2024-10-09 | 15:00

Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”

Czy design może zmieniać życie osób w późnej dorosłości? Trwa rekrutacja do III edycji „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia” – projektu, który
Infrastruktura Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
2024-09-30 | 16:20

Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce

Współczesne miasta stoją przed wieloma wyzwaniami urbanistycznymi i transportowymi. Wzrost liczby ludności, kongestia (zbyt duża liczba pojazdów), a co za tym idzie korki na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Konsument

Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców

Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.