Ruszyły zapisy na bezpłatne webinarium z diagnozy cyberbezpieczeństwa
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej organizuje webinarium dla gmin - beneficjentów projektu „Cyfrowa Gmina” z zakresu przeprowadzenia diagnozy cyberbezpieczeństwa, która jest obowiązkowym elementem tego projektu. W bezpłatnym webinarium pn. „Jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić diagnozę cyberbezpieczeństwa?” mogą wziąć udział pracownicy jednostek samorządu terytorialnego. Odbędzie się ono we wtorek 31 maja br., a zapisy już ruszyły. Webinarium jest organizowane pod patronatem Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Webinarium pn. „Jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić diagnozę cyberbezpieczeństwa?” ma na celu pomoc gminom wiejskim i miejsko-wiejskim w przygotowaniu się do diagnozy cyberbezpieczeństwa, której przeprowadzenie jest obowiązkiem każdego beneficjenta projektu „Cyfrowa Gmina”. Ponadto uczestnikom zostanie przedstawione i udostępnione narzędzie umożliwiające realizację diagnozy. Podczas webinarium Marek Zagórski, były minister cyfryzacji, przedstawi założenia projektu „Cyfrowa Gmina” oraz omówi obowiązki gminy w zakresie diagnozy cyberbezpieczeństwa. Narzędzie umożliwiające przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa zaprezentują Mirosław Maj - prezes zarządu, Cyprian Gutkowski z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Sylwester Pietrzak z firmy doradczej Puerta Logic.
- Do udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli władz oraz pracowników gminy, szczególnie tych odpowiedzialnych za systemy informatyczne. Chcemy wyposażyć przedstawicieli JST w wiedzę, która pomoże nie tylko w efektywnym, bezpiecznym i niedrogim wykonaniu diagnozy, ale także ułatwi im określić zagrożenia i potencjalne kierunki działań, które podniosą poziom cyberbezpieczeństwa w gminie. Jest to niezwykle ważne szczególnie dzisiaj, gdy instytucje dysponują ogromną ilością danych wrażliwych i coraz częściej są narażone na cyberataki. – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Webinarium odbędzie się we wtorek 31 maja 2022 roku w godz. 11:00 – 13:00.
Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie webinar.efrwp.pl do dnia 24 maja br.

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.