Ruszyły zapisy na bezpłatne webinarium z diagnozy cyberbezpieczeństwa
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej organizuje webinarium dla gmin - beneficjentów projektu „Cyfrowa Gmina” z zakresu przeprowadzenia diagnozy cyberbezpieczeństwa, która jest obowiązkowym elementem tego projektu. W bezpłatnym webinarium pn. „Jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić diagnozę cyberbezpieczeństwa?” mogą wziąć udział pracownicy jednostek samorządu terytorialnego. Odbędzie się ono we wtorek 31 maja br., a zapisy już ruszyły. Webinarium jest organizowane pod patronatem Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Webinarium pn. „Jak skutecznie i efektywnie przeprowadzić diagnozę cyberbezpieczeństwa?” ma na celu pomoc gminom wiejskim i miejsko-wiejskim w przygotowaniu się do diagnozy cyberbezpieczeństwa, której przeprowadzenie jest obowiązkiem każdego beneficjenta projektu „Cyfrowa Gmina”. Ponadto uczestnikom zostanie przedstawione i udostępnione narzędzie umożliwiające realizację diagnozy. Podczas webinarium Marek Zagórski, były minister cyfryzacji, przedstawi założenia projektu „Cyfrowa Gmina” oraz omówi obowiązki gminy w zakresie diagnozy cyberbezpieczeństwa. Narzędzie umożliwiające przeprowadzenie diagnozy cyberbezpieczeństwa zaprezentują Mirosław Maj - prezes zarządu, Cyprian Gutkowski z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Sylwester Pietrzak z firmy doradczej Puerta Logic.
- Do udziału w webinarium zapraszamy przedstawicieli władz oraz pracowników gminy, szczególnie tych odpowiedzialnych za systemy informatyczne. Chcemy wyposażyć przedstawicieli JST w wiedzę, która pomoże nie tylko w efektywnym, bezpiecznym i niedrogim wykonaniu diagnozy, ale także ułatwi im określić zagrożenia i potencjalne kierunki działań, które podniosą poziom cyberbezpieczeństwa w gminie. Jest to niezwykle ważne szczególnie dzisiaj, gdy instytucje dysponują ogromną ilością danych wrażliwych i coraz częściej są narażone na cyberataki. – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Webinarium odbędzie się we wtorek 31 maja 2022 roku w godz. 11:00 – 13:00.
Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie webinar.efrwp.pl do dnia 24 maja br.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii
Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.