Rozwiązania Ubiquiti “made in Kraków” używane są przez miliony użytkowników
Symetria PR
Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr
Jak stworzyć miejsce, w którym inżynier ma realny wpływ na końcowy produkt i szybko dostrzega efekty swojej pracy? Udało się to w Krakowie, w firmie Ubiquiti, w której informatycy od 7 lat na co dzień tworzą i rozwijają produkty umożliwiające budowę infrastruktury sieciowej. Rozwiązania Ubiquiti “made in Kraków” wykorzystywane są przez miliony użytkowników na całym świecie.
Krakowskie Ubiquiti funkcjonuje w stolicy Małopolski już siedem lat. Informatycy, w bogato wyposażonym centrum badań i rozwoju, które mieści się na ul. Zielińskiego, tworzą hardware, a także software do sprzętu sieciowego klasy enterprise, który dostępny jest również dla małych i średnich przedsiębiorstw.
- Krakowski zespół tworzy produkty nie tylko najwyższej jakości, ale również atrakcyjne wizualnie – mówi Jerzy Mardaus, manager polskiego oddziału Ubiquiti. – Z tego powodu do naszego R&D stale szukamy naprawdę doświadczonych i kreatywnych ludzi. Takich, którzy są ekspertami i pasjonatami technologii sieciowych i chcą rozwijać produkty, mając realny wpływ na rozwiązania sprzętowe, jak i oprogramowanie służące do zarządzania nimi. Takie połączenie tych obszarów nie jest zbyt często spotykanie innych firmach informatycznych.
Dlaczego to właśnie Kraków stał się kolejną na świecie i jedyną w Polsce siedzibą Ubiquiti?
- Ubiquiti stawia na lokalizację z dużym potencjałem. Kraków to miasto słynące z najlepszych uczelni technicznych, w których codziennie kształcą się świetni specjaliści – dodaje Jerzy Mardaus. – Nie jestem pewnie odosobniony, mówiąc że stolica Małopolski uznawana jest też za lokalizację z ogromnym potencjałem do rozwoju ośrodka R&D nowych technologii.
Warto dodać, że w Ubiquiti każdy inżynier jest użytkownikiem końcowym urządzeń, nad którymi pracuje. Co to znaczy?
- W naszej siedzibie posiadamy laboratorium, w którym tworzymy i testujemy budowane przez nas rozwiązania. Instalujemy je również w swoich domach, aby testować technologię w warunkach, w jakich jest używana na co dzień przez tysiące użytkowników. Każdy z nas ma więc realny wpływ na to, jak nowy produkt będzie wyglądał, jakie będzie miał funkcjonalności i jak będzie działał – mówi Przemysław Sobczuk, inżynier w Ubiquiti, który na co dzień rozwija kluczowy dla firmy produkt UniFi Network Application. – Cieszy mnie również to, że kiedy jestem na lotnisku, w kawiarni czy na stoku narciarskim to widzę funkcjonujące tam nasze produkty, nad którymi osobiście pracuję w Krakowie.
Design i człowiek
Urządzenia Ubiquiti zyskały uznanie na całym świecie również z powodu swojego wyglądu – są designerskie i mają nowoczesny kształt. To sprawia, że rozmieszczone w domach czy obiektach użyteczności publicznej elementy infrastruktury sieciowej, takie jak routery, punkty dostępowe, switche, wyglądają estetycznie i elegancko, doskonale wkomponowując się w otoczenie.
Firma koncentruje się na tym, aby zapewnić najlepsze warunki pracy dla swoich pracowników. Mają oni swobodny dostęp do przekąsek i owoców, mogą zamawiać na koszt firmy lunch, a także przyprowadzić do biura swojego psa czy kota.
Przedsiębiorstwo stawia na osoby, które chcą się skupić na tworzeniu produktu i mieć realny wpływ na jego końcowy wygląd i funkcje. Jak podkreśla zarządzający krakowskim oddziałem firmy, Ubiquiti zaprasza do siebie tych, którzy nie czują się dobrze w dość anonimowej pracy w korporacji.
- Dla nas najbardziej liczy się pasja do tworzenia technologii i prototypów. Zapewniamy pracownikom nieograniczony dostęp do najlepszych narzędzi niezbędnych do pracy. Gdy nasi inżynierowie czegoś potrzebują, wystarczy, że o tym powiedzą. Wszystko po to, aby mogli swobodnie wdrażać wizje najbardziej zaawansowanych produktów – dodaje Jerzy Mardaus.
Obecnie na całym świecie działa już ponad 150 mln urządzeń firmy Ubiquiti. Klienci wybierają je głównie ze względu na połączenie dobrej jakości, ekskluzywnego wyglądu i konkurencyjnej ceny.

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze

Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.