Komunikaty PR

Rozwiązania Ubiquiti “made in Kraków” używane są przez miliony użytkowników

2021-11-19  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Materiał prasowy
Symetria PR

Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr

Jak stworzyć miejsce, w którym inżynier ma realny wpływ na końcowy produkt i szybko dostrzega efekty swojej pracy? Udało się to w Krakowie, w firmie Ubiquiti, w której informatycy od 7 lat na co dzień tworzą i rozwijają produkty umożliwiające budowę infrastruktury sieciowej. Rozwiązania Ubiquiti “made in Kraków” wykorzystywane są przez miliony użytkowników na całym świecie.

Krakowskie Ubiquiti funkcjonuje w stolicy Małopolski już siedem lat. Informatycy, w bogato wyposażonym centrum badań i rozwoju, które mieści się na ul. Zielińskiego, tworzą hardware, a także software do sprzętu sieciowego klasy enterprise, który dostępny jest również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

- Krakowski zespół tworzy produkty nie tylko najwyższej jakości, ale również atrakcyjne wizualnie – mówi Jerzy Mardaus, manager polskiego oddziału Ubiquiti. – Z tego powodu do naszego R&D stale szukamy naprawdę doświadczonych i kreatywnych ludzi. Takich, którzy są ekspertami i pasjonatami technologii sieciowych i chcą rozwijać produkty, mając realny wpływ na rozwiązania sprzętowe, jak i oprogramowanie służące do zarządzania nimi. Takie połączenie tych obszarów nie jest zbyt często spotykanie innych firmach informatycznych.

Dlaczego to właśnie Kraków stał się kolejną na świecie i jedyną w Polsce siedzibą Ubiquiti?

- Ubiquiti stawia na lokalizację z dużym potencjałem. Kraków to miasto słynące z najlepszych uczelni technicznych, w których codziennie kształcą się świetni specjaliści – dodaje Jerzy Mardaus. – Nie jestem pewnie odosobniony, mówiąc że stolica Małopolski uznawana jest też za lokalizację z ogromnym potencjałem do rozwoju ośrodka R&D nowych technologii.

Warto dodać, że w Ubiquiti każdy inżynier jest użytkownikiem końcowym urządzeń, nad którymi pracuje. Co to znaczy?

W naszej siedzibie posiadamy laboratorium, w którym tworzymy i testujemy budowane przez nas rozwiązania. Instalujemy je również w swoich domach, aby testować technologię w warunkach, w jakich jest używana na co dzień przez tysiące użytkowników. Każdy z nas ma więc realny wpływ na to, jak nowy produkt będzie wyglądał, jakie będzie miał funkcjonalności i jak będzie działał – mówi Przemysław Sobczuk, inżynier w Ubiquiti, który na co dzień rozwija kluczowy dla firmy produkt UniFi Network Application. – Cieszy mnie również to, że kiedy jestem na lotnisku, w kawiarni czy na stoku narciarskim to widzę funkcjonujące tam nasze produkty, nad którymi osobiście pracuję w Krakowie.

Design i człowiek

Urządzenia Ubiquiti zyskały uznanie na całym świecie również z powodu swojego wyglądu – są designerskie i mają nowoczesny kształt. To sprawia, że rozmieszczone w domach czy obiektach użyteczności publicznej elementy infrastruktury sieciowej, takie jak routery, punkty dostępowe, switche, wyglądają estetycznie i elegancko, doskonale wkomponowując się w otoczenie.

Firma koncentruje się na tym, aby zapewnić  najlepsze warunki pracy dla swoich pracowników. Mają oni swobodny dostęp do przekąsek i owoców, mogą zamawiać na koszt firmy lunch, a także przyprowadzić do biura swojego psa czy kota.

Przedsiębiorstwo stawia na osoby, które chcą się skupić na tworzeniu produktu i mieć realny wpływ na jego końcowy wygląd i funkcje. Jak podkreśla zarządzający krakowskim oddziałem firmy, Ubiquiti zaprasza do siebie tych, którzy nie czują się dobrze w dość anonimowej pracy w korporacji.

Dla nas najbardziej liczy się pasja do tworzenia technologii i prototypów. Zapewniamy pracownikom nieograniczony dostęp do najlepszych narzędzi niezbędnych do pracy. Gdy nasi inżynierowie czegoś potrzebują, wystarczy, że o tym powiedzą. Wszystko po to, aby mogli swobodnie wdrażać wizje najbardziej zaawansowanych produktów – dodaje Jerzy Mardaus.

Obecnie na całym świecie działa już ponad 150 mln urządzeń firmy Ubiquiti. Klienci wybierają je głównie ze względu na połączenie dobrej jakości, ekskluzywnego wyglądu i konkurencyjnej ceny. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa Biuro prasowe
2024-03-15 | 08:54

Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego najbardziej
Infrastruktura Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach
2024-02-29 | 15:00

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

W obliczu kryzysu klimatycznego i negatywnego wpływu człowieka na środowisko, retencja w miastach staje się niezbędnym elementem zrównoważonego rozwoju. Dominujący beton i
Infrastruktura Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?
2024-02-28 | 09:03

Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?

Nieustanne dywersyfikowanie portfela produkcyjnego, zmienne warunki środowiskowe, wzrost kosztów materiałów, a także globalne trendy związane ze zrównoważonym rozwojem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.