Komunikaty PR

Quadro Development stawia na osiedla w kameralnej zabudowie

2020-01-31  |  10:00

Mieszkanie? Tak, ale kameralnie

Klienci na rynku nieruchomości częściej kupują mieszkanie zamiast domu. Decydują o tym: wygoda, dostęp do komunikacji miejskiej (przystanek 100 lub 200 m od osiedla), duży wybór na rynku.

Najczęstszy wybór to mieszkania z dwoma lub trzema pokojami. Projekt i realizację naszych poznańskich inwestycji w pełni dopasowaliśmy do takich oczekiwań klientów - mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Jak zaznacza, w tym półroczu zakończy się realizacja dwóch poznańskich inwestycji Quadro: Sielska 14 i Bosa 7. Niedługo rozpoczną się prace na budowie osiedla Piątkowska 103. - W przypadku tych trzech projektów przyświecał nam pomysł, żeby stworzyć osiedla kameralne w zabudowie wielorodzinnej do maksymalnie pięciu kondygnacji. Klienci to doceniają, ponieważ w tym aspekcie zdecydowanie wyróżniamy się rynku – podkreśla Marek Smogór. Przy ulicy Sielskiej 14 wszystkie 22 mieszkania zostały sprzedane, a przy ulicy Bosej 7 – dostępne są dwa z 27 lokali. Natomiast przy Piątkowskiej 103 blisko 70 procent lokali znalazło już swoich nabywców.

Piątkowska 103, czyli w otoczeniu przyrody

Inwestycja o nazwie „Piątkowska 103” jest najnowszą propozycją Quadro Development. W ramach projektu powstaną tylko 42 mieszkania (ogródki na parterze oraz loggie i balkony na poszczególnych piętrach). – Niewysoki budynek o pięciu kondygnacjach powstanie w zielonym otoczeniu. Na terenie działki pozostawione będą wieloletnie drzewa, które zapewnią cień w upalne, letnie dni. Ponadto ich zielona barwa wpłynie na samopoczucie mieszkańców, a przecież obok znajdują się ogródki działkowe. Zieleń jest tutaj wszędzie i wpisuje się w naszą koncepcję, ponieważ nada naszemu osiedlu przyjemny charakter – zaznacza Marek Smogór. Piątkowska 103 znajdzie się w spokojnej części poznańskich Winiar, gdzie mieszkańcy znajdą wszystkie potrzebne udogodnienia. Można stąd w kilkanaście minut bezproblemowo dotrzeć do centrum Poznania.

W kontekście całego rynku deweloperskiego chociażby w Poznaniu, nasze osiedla nie są duże, ale nabywcy postrzegają to jako atut. To przekłada się na zadowalającą sprzedaż. Ponadto stawiamy na atrakcyjne lokalizacje w Poznaniu, czyli Grunwald i Winiary. Przyszli mieszkańcy mogą korzystać z komfortu miasta, ale znajdą też odrobinę spokoju – podsumowuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa Biuro prasowe
2024-03-15 | 08:54

Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego najbardziej
Infrastruktura Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach
2024-02-29 | 15:00

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

W obliczu kryzysu klimatycznego i negatywnego wpływu człowieka na środowisko, retencja w miastach staje się niezbędnym elementem zrównoważonego rozwoju. Dominujący beton i
Infrastruktura Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?
2024-02-28 | 09:03

Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?

Nieustanne dywersyfikowanie portfela produkcyjnego, zmienne warunki środowiskowe, wzrost kosztów materiałów, a także globalne trendy związane ze zrównoważonym rozwojem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.

Transport

Budowa sieci ładowania elektryków znacząco przyspieszy. W życie wchodzą nowe unijne przepisy

13 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie AFIR dotyczące rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Unijne przepisy zakładają m.in. budowę wzdłuż najważniejszych unijnych korytarzy transportowych stacji do szybkiego ładowania i podniesienie łącznej mocy punktów ładowania o niemal połowę w mniej niż dwa lata. – AFIR to z jednej strony rozwiązanie naszych problemów, z drugiej jednak zagrożenie ze względu na nieprzygotowaną infrastrukturę – ocenia Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.