Prawidłowa wentylacja w budynkach
Wentylacja w budynkach odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu zdrowego oraz komfortowego środowiska dla użytkowników. Odpowiednie dostarczanie świeżego powietrza i usuwanie zanieczyszczeń jest nie tylko istotne dla naszego samopoczucia, ale także wpływa na zdrowie. Istnieje wiele metod wentylacji, a jednym z efektywnych oraz prostych do wdrożenia rozwiązań są modułowe świetliki dachowe.
Rola modułowych świetlików dachowych w prawidłowej wentylacji
Modułowe świetliki dachowe to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcje doświetlenia naturalnego i wentylacji. Dzięki nim można wprowadzić do pomieszczeń więcej naturalnego światła, co wpływa na poprawę komfortu oraz redukcję zużycia energii elektrycznej. Dodatkowo, dzięki funkcji uchylania, można przy ich pomocy zapewnić stały dostęp świeżego powietrza. W związku z możliwością otwarcia świetlików i zapewnienia naturalnego przepływu powietrza można obniżyć zużycie energii na klimatyzację i wentylację mechaniczną – wiążę się to ze zmniejszeniem rachunków oraz, co istotne jest korzystne dla środowiska.
Istotną zaletą modułowych świetlików dachowych VELUX Commercial jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. Systemy modułowe pozwalają na elastyczną konfigurację, co oznacza, że można dostosować rozmiar, kształt oraz ilość modułów do wymagań konkretnego pomieszczenia. Możliwość takiego dopasowania jest szczególnie istotna w przypadku budynków o nietypowych rozwiązaniach architektonicznych.
Kolejną zaletą modułowych świetlików dachowych jest ich zdolność do regulacji przepływu powietrza. Dzięki innowacyjnemu systemowi otwierania i zamykania można kontrolować ilość oraz kierunek napływu powietrza do wnętrza budynku.
Vario Therm - energooszczędne świetliki z wentylacją
W ofercie VELUX Commercial znaleźć można także inne rozwiązania, które zapewniają naturalne doświetlenie i wentylację, takie jak świetliki ze sklepieniem łukowym Vario Therm. Ten system pasm świetlnych łączy w sobie izolację termiczną, zabezpieczenie i uszczelnienie dachu odporne na działanie warunków atmosferycznych z atrakcyjnym wyglądem.
Pasma świetlne wyposażone są w odpowiednie systemy klap i urządzenia otwierające. Mogą być stosowane w przypadku wentylacji codziennej, ale także do odprowadzania dymu i ciepła.
Odpowiednia wentylacja w budynkach jest także niezwykle istotna dla naszego zdrowia i komfortu. To dzięki obecnym innowacjom możemy stworzyć zdrowe, energooszczędne i przyjazne dla środowiska wnętrza.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii
Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.