Komunikaty PR

PolCard from Fiserv obsługuje płatności w nowych parkometrach w Gdańsku

2024-01-10  |  11:00
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

120 nowoczesnych parkometrów z 9 calowymi, dotykowymi ekranami stanęło na Starym Mieście w Gdańsku. Urządzenia zasilane są energią słoneczną i wyposażone w specjalne czytniki kart bankowych z tzw. trybem uśpienia. Pozwala to na minimalne zużycie energii w momentach, gdy parkometr nie jest używany. Za obsługę płatności w automatach odpowiada Fiserv Polska, właściciel marki PolCard from Fiserv.

Parkometry, których producentem i dostawcą jest firma MBS Computergraphik, obsługują wszystkie popularne metody płatności: karty płatnicze, BLIK oraz również gotówkę. Ich oprogramowanie umożliwia, poza klasyczną metodą płatności za parking, opcję dopłaty do już aktywnego biletu.

- Jest to bardzo istotna funkcja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Gdy np. kierowca zostawi samochód w danym miejscu, a następnie przemieści się kilka kilometrów dalej i zauważy, że kończy mu się czas parkowania, może wówczas podejść do dowolnego pobliskiego parkometru i przedłużyć ważność biletu. W Gdańsku występuje kilka stref parkowania, co wiąże się z różnymi kwotami opłat, a parkometr umożliwia dopłatę do biletu niezależnie od miejsca postoju samochodu (strefy parkowania) – mówi Elżbieta Burliga, dyrektorka ds. rozwoju biznesu w Fiserv Polska S.A.

System przyjazny kierowcom

Parkometr zasilany jest małą baterią słoneczną o mocy 20W, co oznacza, że działa niezależnie od innych źródeł energii. Urządzenie pozostaje w gotowości 24 godziny na dobę. Ponieważ miastu zależało na zastosowaniu energooszczędnego czytnika, który posiada tryb uśpienia oraz szybkie budzenie, w parkometrze został zamontowany specjalny czytnik bankowy posiadający te funkcje. Dzięki temu zachowuje on wydajność i maksymalną efektywność działania parkometru, niezależnie od pogody czy pory roku. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, ponieważ posiada ono przyjazny dla użytkownika interfejs. Na życzenie miasta zastosowano w nim 9-calowy, kolorowy i dotykowy ekran.

Inteligentne urządzenia pozwalają zaoszczędzić czas

Parkometry posiadają funkcje, które zdecydowanie ułatwiają życie mieszkańcom Gdańska. Kierowcy nie muszą drukować biletu i wkładać go za szybę samochodu, co pozwala zaoszczędzić czas i papier. Dzięki wyposażeniu parkometru w czytnik z PIN padem wyświetlanym na ekranie, można wnieść opłatę za parkowanie na kilka dni.

- Gdy parkometr ma za mało światła i akumulator nie jest wystarczająco naładowany, urządzenie sygnalizuje tę informację do systemu. System w sposób zautomatyzowany otrzymuje także informacje o kończącym się papierze do wydruków i potwierdzeń oraz o wszelkich usterkach modułów parkometru, tak aby umożliwić jak najszybsze podjęcie czynności serwisowych. Parkometry te są również przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych i skrajnych temperatur – mówi Janusz Zawadzki z MBS Computergraphik Sp. z o.o.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa Biuro prasowe
2024-03-15 | 08:54

Firma Sienkiewicz laureatem Diamentów Forbesa

Spółka Sienkiewicz, produkująca prefabrykaty betonowe i żelbetowe, znalazła się w gronie laureatów rankingu Diamentów Forbesa 2024, uwzględniającego najbardziej
Infrastruktura Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach
2024-02-29 | 15:00

Jak nie tracić wody, czyli retencja w miastach

W obliczu kryzysu klimatycznego i negatywnego wpływu człowieka na środowisko, retencja w miastach staje się niezbędnym elementem zrównoważonego rozwoju. Dominujący beton i
Infrastruktura Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?
2024-02-28 | 09:03

Trendy w prefabrykacji betonowej - na co stawia Sienkiewicz?

Nieustanne dywersyfikowanie portfela produkcyjnego, zmienne warunki środowiskowe, wzrost kosztów materiałów, a także globalne trendy związane ze zrównoważonym rozwojem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.