Największy kompleks smart apartamentów w Polsce. Gdzie powstaje?
Smart apartamenty, często nazywane także mikro apartamentami, to świeża propozycja na rynku nieruchomości. Lokale najczęściej mają powierzchnię do 40 m kw., a w każdym z nich znajduje się łazienka, aneks kuchenny, a także przestrzeń do wypoczynku i pracy zdalnej, chociażby przy laptopie. Tego typu inwestycje powstają głównie w dużych miastach, gdzie znajduje się sporo uczelni wyższych, dużych zakładów pracy. – Wybraliśmy Poznań na miejsce naszej inwestycji, ponieważ spełnia wszystkie wymagania w kontekście lokalizacji – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Deweloper realizuje projekt Nadolnik Compact Apartments, w ramach którego w sześciu budynkach powstanie łącznie ponad 1000 lokali, o zróżnicowanej powierzchni od 19 do 41 m kw. Smart apartamenty o większym metrażu będą posiadać antresole, co pozwoli wygospodarować przestrzeń dla maksymalnie do czterech osób. Cena pojedynczego lokalu zaczyna się od 134 tys. zł netto.
- W przypadku takiego projektu lokalizacja jest kluczowa, ponieważ powinna połączyć oczekiwania co najmniej kilku grup odbiorców. Nadolnik Compact Apartments powstaje przy ul. Nadolnik, dzięki czemu z pobliskiego ronda Śródka można dotrzeć w każdy zakątek Poznania – opisuje Michał Wawrzyniak z Grupy Partner. Do dyspozycji jest też przystanek autobusowy przy ulicy Głównej, oddalony o 3 minuty spacerem. Osoby, które są absolwentami, startują w dorosłe życie, z pewnością zauważą, że wystarczy tylko 9 minut, by dotrzeć do jednego z budynków biurowych, zlokalizowanych blisko Jeziora Maltańskiego. To ta sama część miasta, co Nadolnik, a pozwala mocno rozwijać się zawodowo. Natomiast studenci w kwadrans dojadą na Uniwersytet Ekonomiczny, SWPS, czy UAM.
Wymienione aspekty mają znaczenie także dla kolejnej grupy klientów, czyli osób postrzegających zakup smart apartamentu jako możliwość ulokowania gotówki. Klient inwestycyjny, może liczyć na wsparcie kompleksowe ze strony operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments. Firma, przy odpowiednio dobranym modelu współpracy biznesowej, zadba o znalezienie najemcy, utrzymanie apartamentu, wszelkie opłaty, a przede wszystkim – roczną stopę zwrotu z tej inwestycji na poziomie co najmniej sześciu procent. – W kontekście obecnej sytuacji, można zastanawiać się, jak ulokować nadwyżkę kapitału. Co zrobić, by mieć pewność słusznego wyboru i zabezpieczyć przyszłość? Eksperci finansowi, analizując pierwsze dwa miesiące tego roku, wspominają o „utracie” wartości pieniądza, dlatego rozsądna powinna być inwestycja w nieruchomość. Dla klienta inwestycyjnego to ważne kwestie. Służymy doradztwem – wyjaśnia Michał Wawrzyniak z Grupy Partner.
Co warte podkreślenia, kompleks smart apartamentów (I etap zakończono, II w budowie) wzbogaci się o pełną infrastrukturę – podziemna hala garażowa, boxy rowerowe, korty tenisowe, boiska, zaplecze handlowo-usługowe. Całość zostanie przygotowana na terenie Parku ks. Tadeusza Kirschke, który niedawno został zmodernizowany. Ze względu na atrakcyjność lokalizacji, skalę przedsięwzięcia i nowoczesność, Nadolnik Compact Apartments stanie się miejscem popularnym. To jeden z największych, o ile nie największy kompleks tego typu w Polsce. – Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, wybór lokalizacji projektu był kwestią kluczową. To miejsce musi spełniać oczekiwania klienta indywidualnego, a dla klienta inwestycyjnego stanowić gwarancję – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.
Aktualnie trwa budowa już II etapu inwestycji, a do sprzedaży trafiły 224 smart apartamenty. Termin odbioru przypada na I kwartał 2022. – W tym niełatwym czasie pandemii, znaleźliśmy nowe rozwiązania. Każdy pracownik naszego biura sprzedaży pracuje zdalnie, przyjmujemy na bieżąco wszystkie zapytania oraz rezerwacje, przedłużając też te, których klienci dokonali niedawno. Ze względu na to, że nasz projekt jest w początkowej fazie realizacji, pierwsi klienci otrzymają rabat na poziomie 5 procent – podsumowuje nasz rozmówca.

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.