Komunikaty PR

Lawina nagród dla Tremend za Crowne Plaza Warsaw – The HUB

2021-09-29  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

W samym centrum miasta, na warszawskiej Woli, nieopodal Ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Ten nowoczesny obiekt łączy w sobie elektryzujące tętniące energią miasto ze spokojem zaczerpniętym z natury. Zachwyca już od przekroczenia progu. Za projekt hotelowego wnętrza odpowiedzialna jest doświadczona w tym zakresie warszawska pracownia architektoniczna Tremend. Nic zatem dziwnego, że projekt zgarnął aż cztery najbardziej prestiżowe nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach świata designu.

Crowne Plaza jako brand został wprowadzony do Polski w 2020 roku. Dla designerów i architektów z zespołu Tremend była to niesamowicie ciekawa przygoda. Międzynarodową markę należało dopasować do polskich realiów. - Zupełnie tak jak w życiu, cały czas się czegoś uczyliśmy - mówi Magdalena Federowicz-Boule, architekt, prezes i dyrektor kreatywna Tremend - To, co tworzyliśmy, było nowością dla nas samych. Było czystym designem - dodaje.

Po pierwsze człowiek

Tworzenie brandu i wprowadzanie go na polski rynek musi opierać się na zaskoczeniu. Architektom zależało na tym, by stworzyć coś, co będzie przyciągało ludzi i sprawi, że będzie się tam po prostu dobrze przebywać. Dowodem tego jest fakt, że Hotel Crowne Plaza jako pierwszy w Europie otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating - cały kompleks The Warsaw HUB spełnia bowiem rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwko COVID-19.

Ten hotel to dzieło człowieka, dla człowieka i o człowieku. W pracy architektów widać przede wszystkim pasję. Motywem przewodnim całej inwestycji jest Wisła, która wyróżnia się na tle wszystkich europejskich rzek. Jej dzikość, otaczająca ją przyroda i złocisty piasek, zostały przeniesione do wnętrza. Można ją zauważyć w sztuce, materiałach, wzorach wykładzin czy żyłkowaniu zastosowanych kamieni. Jeśli przymrużymy oczy, to dostrzeżemy we wnętrzach dużą ilość mosiądzu, który swoją złocistą barwą przywołuje na myśl nadwiślańskie plaże i zachody słońca.

Dzika natura w sercu miasta

Mimo wspomnianej dzikości Wisły, nie można zapominać, że przepływa ona przez sam środek Warszawy. Drugim założeniem architektów podczas tworzenia hotelowych wnętrz było odzwierciedlenie w nich tętniącego życiem miasta. The Warsaw HUB znajduje się w samym centrum stolicy. Panuje tam ciągły ruch. To miejsce, w którym ludzie nieustannie dokądś biegną. Crowne Plaza jest swojego rodzaju ostoją, w której można na chwilę zwolnić i spotkać się z innymi. Stąd projektanci szczególnie zadbali o części wspólne, które charakteryzuje bogactwo materiałów wykończeniowych i wyjątkowa dbałość o detal. Architekci chcieli stworzyć miejsce pełne pozytywnych wibracji, które zelektryzuje emocje gości.

Szczególny zachwyt wzbudzają hotelowe bary – zaczynając od spektakularnego Signature Baru w lobby hotelu, nad którym koronuje miedziany stelaż mieniący się kolorami zachodzącego słońca, poprzez mniejsze bary restauracyjne, a kończąc na prawdziwym crème de la crème tego miejsca, czyli skybarze The Roof znajdującym się na ostatnim, 21. piętrze wieżowca. Jest to luksusowa przestrzeń dostępna dla każdego. Do odwiedzenia tego miejsca zachęca nie tylko wspaniała kuchnia, ale przede wszystkim wysmakowany design i zapierający dech w piersiach widok na panoramę Warszawy.

Poza niezapomnianymi wrażeniami człowiek szuka w architekturze tego, co jest mu bliskie. Poszukuje uczucia komfortu i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego do wnętrz hotelowych pokoi przeniesiono motywy związane z naturą. Bez bezpośredniego kontaktu z przyrodą człowiek zaczyna czuć się zagubiony. Szczególnie w centrum metropolii. Właśnie wtedy warto sięgnąć po design stworzony w szacunku do ekosfery. Projekt pracowni Tremend nie pozostaje obojętny wobec naszej potrzeby bliskości z dziką naturą. Na pierwszym miejscu dla projektantów było samopoczucie i zadowolenie gości odwiedzających Hotel Crowne Plaza.

EKO design

Szacunek do natury towarzyszył Tremend od samego początku. Podczas projektowania hotelu w pierwszej kolejności pomyślano o tym, jak stworzyć go w ekologiczny sposób - zmniejszając ślad węglowy. Architekci najchętniej myślą o tym, jak coś zachować, nie wyrzucać, jak to zrecyklingować. Tutaj mieli do stworzenia obiekt absolutnie nowy, ale mimo wszystko dbałość o naturę stała się filozofią architektoniczną marki. Zastosowane w realizacji materiały posiadają swój cykl życia. Wybrano jedynie wyselekcjonowane, wysokiej jakości materiały marek, które na wysokim poziomie dbają o ekologię (m.in. Cosentino, Grohe i wiele innych). Postawiono zarówno na dbałość o ekologię, jak i dbałość o detal oraz jakość, czyli to wszystko, co ma znaczenie dla nas jako ludzi i odbiorców przestrzeni.

Projekt pracowni Tremend charakteryzuje nadzwyczajny storytelling. Hotel Crowne Plaza Warsaw - The HUB opowiada historię eklektycznego miasta nasyconego tętniącą energią, która spotyka się bezpośrednio z dziką naturą. Taka właśnie jest Warszawa, jej mieszkańcy oraz kompleks The Warsaw HUB.

Cztery nagrody za projekt

Wnętrza hotelu Crown Plaza swoją oryginalnością bez wątpienia zachwycają gości, ale też jury międzynarodowych konkursów. Projekt pracowni Tremend otrzymał bowiem platynę w konkursie Muse Design Awards w kategorii Interior - Hotels & Resorts, co jest niesłychanie prestiżowym wyróżnieniem. Nagrodzony został również złotą statuetką największego na świecie i najbardziej zróżnicowanego międzynarodowego konkursu designerskiego A'Design Award.

Kolejnym wyróżnieniem dla projektu Crown Plaza, jak i dla architektów biura architektonicznego Tremend, jest zwycięstwo w konkursie The International Hotel and Property Awards 2021 w kategorii HotelOver 200 Rooms - Europe, organizowanego przez prestiżowy magazyn design et al!

Realizacja wnętrza hotelu Crowne Plaza Warsaw - The Hub została również dostrzeżona i doceniona przez jury konkursu Hospitality Design magazine. Magazyn nagradza najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty z całego świata.

Projekt hotelu Crowne Plaza był dla nas wyzwaniem i przygodą. Wprowadzaliśmy brand na polski rynek i nie było dokładnie opracowanych standardów projektowych. To z jednej strony nas trochę przerażało, z drugiej zaś pozwoliło na całkowitą realizację naszych pomysłów i wizji. Tym bardziej nas cieszy, że nasza praca została doceniona w tak wielu międzynarodowych konkursach – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu i dyrektor kreatywna biura architektonicznego Tremend.

Fot. 1, 2,3 Jam Kolektyw

Fot. 4-9 Marta Kieliszczyk OKK! PR

Pozostałe zdjęcia Piotr Gęsicki

Więcej na:  http://tremend.pl

Facebook:  https://www.facebook.com/tremendarchitects

LinkedIn:    https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/

Instagram:  https://www.instagram.com/tremend_architects/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze Biuro prasowe
2024-12-13 | 09:00

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze

Gmina Zator postawiła na kompleksowe usprawnienie dróg lokalnych w Podolszu i Zatorze. 10 września 2024 roku wykonawcą inwestycji na ulicach Nad Sakwą oraz Starowiejskiej wybrana
Infrastruktura Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
2024-11-18 | 01:00

Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu

Wystawa „World Unseen”, którą już w grudniu będzie można oglądać w Warszawie, pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym poznawać świat wizualny za pomocą dotyku i
Infrastruktura Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
2024-10-09 | 15:00

Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”

Czy design może zmieniać życie osób w późnej dorosłości? Trwa rekrutacja do III edycji „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia” – projektu, który

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Farmacja

Antybiotykooporność coraz poważniejszym problemem. Wyizolowane ze śliny peptydy mogą się sprawdzić w walce z bakteriami wielolekoopornymi

Poszukiwanie alternatyw dla antybiotykoterapii nabiera coraz większego tempa. Duże nadzieje, zwłaszcza w kontekście szczepów wielolekoopornych, naukowcy wiążą z bakteriocynami i bakteriofagami. Badacz z Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi prace nad bakteriocyną, będącą peptydem izolowanym z ludzkiej śliny. Za swoje badania otrzymał Złoty Medal Chemii. Tymczasem problem antybiotykooporności może wynikać w dużej mierze z niewiedzy. Z Eurobarometru wynika, że tylko połowa Europejczyków zdaje sobie sprawę, że antybiotyki nie są skuteczne w walce z wirusami.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.