Komunikaty PR

Gdzie w Polsce najlepiej wypoczywać w zgodzie z naturą?

2024-06-12  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.11 MB )

Polska oferuje wiele miejsc, w których można wypocząć w zgodzie z naturą. Zróżnicowany teren, wyjątkowe kompleksy leśne, liczne jeziora oraz wspaniałe pasma górskie zadowolą miłośników przyrody, ciszy i spokoju.

Wydarzenia ostatnich lat doprowadziły do zauważalnej zmiany nawyków urlopowych wielu Polaków. Turyści podróżujący po kraju coraz chętniej wybierają odpoczynek na łonie natury, rezygnując z odwiedzania większych miast. Jak wynika z badania Pollster, „Polacy na wakacjach”, w trakcie urlopu najchętniej wypoczywamy i leniuchujemy (54%) oraz zwiedzamy atrakcje turystyczne (39%). Spory odsetek (29%) spotyka się ze znajomymi, a 25% spędza czas aktywnie, uprawiając sport. Polscy internauci, wybierający wypoczynek w kraju, zapytani o to, co jest najważniejsze podczas wakacji, twierdzą, że pogoda (55%), możliwość odpoczynku i relaksu (51%) oraz towarzystwo (43%).

W naszym kraju nie brakuje miejsc, które są gwarancją wypoczynku na łonie natury. Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, idealny dla osób szukających ciszy i kontaktu z przyrodą. Wśród największych atrakcji można wyróżnić rezerwaty przyrody, liczne jeziora (np. Jezioro Charzykowskie), możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz kajakowej. Mazury, czyli kraina tysiąca jezior, jest najlepszym wyborem dla miłośników sportów wodnych i przyrody. Jest to również mekka parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody (np. Puszcza Piska, Jezioro Łuknajno). Oczywiste, że w tym regionie Polski królują kajakarstwo oraz żeglarstwo.

Puszcza Białowieska to wpisany na listę UNESCO, jedyny naturalny las pierwotny w Europie. Te unikalne w skali nie tylko naszego kraju miejsce umożliwia między innymi obserwację żubrów i piesze wędrówki po licznych ścieżkach edukacyjnych. Karkonosze oferują różnorodne atrakcje przyrodnicze, z możliwością wędrówek i podziwiania wodospadów. Do kluczowych atrakcji tych gór zalicza się Wodospad Kamieńczyka, Śnieżka, Śnieżne Kotły oraz Karkonoski Park Narodowy. – U stóp Karkonoszy powstaje unikalny kompleks hotelowo-wypoczynkowy ze SPA i wodami termalnymi, zlokalizowany w miejscowości Staniszów – pomiędzy Szklarską Porębą a Karpaczem. Termy Karkonosze Resort & Spa jest otoczony malowniczymi górami i jednocześnie zapewnia możliwość wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku zgodnie z ideą slow life. Bliskość znanych kurortów stwarza okazję do odwiedzenia wielu turystycznych atrakcji – mówi Grzegorz Gacek, prezes zarządu HSP Management, spółki odpowiedzialnej za inwestycję.

Ze swojej dzikości i mniej zaludnionych terenów są doskonale znane inne polskie góry, czyli Bieszczady. Wszyscy, którzy chcą nabrać dystansu do aglomeracji miejskich, znajdą w nich ukojenie. Pieniny to z kolei pasmo górskie słynące z malowniczych widoków i atrakcji wodnych. Kultowymi miejscami na mapie Polski są Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem czy Czorsztyn.

Na bogatej liście atrakcji na pewno nie może zabraknąć Roztocza oraz Kaszub. Pierwszy region słynie z zieleni, lasów i malowniczych krajobrazów. Stanowi doskonały wybór dla rowerzystów i pieszych turystów. Kaszuby to z kolei region charakteryzujący się pięknymi krajobrazami, jeziorami oraz tradycyjną kulturą. Każde z tych miejsc oferuje unikalne możliwości obcowania z naturą i stanowi gwarancję wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3” Biuro prasowe
2024-10-09 | 15:00

Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”

Czy design może zmieniać życie osób w późnej dorosłości? Trwa rekrutacja do III edycji „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia” – projektu, który
Infrastruktura Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
2024-09-30 | 16:20

Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce

Współczesne miasta stoją przed wieloma wyzwaniami urbanistycznymi i transportowymi. Wzrost liczby ludności, kongestia (zbyt duża liczba pojazdów), a co za tym idzie korki na
Infrastruktura Bezpieczny workation: jak chronić sprzęt i dane podczas pracy poza biurem
2024-09-20 | 01:00

Bezpieczny workation: jak chronić sprzęt i dane podczas pracy poza biurem

Workation, czyli połączenie pracy zdalnej z wypoczynkiem w wyjątkowych miejscach, staje się coraz popularniejszym trendem w obszarze benefitów pracowniczych, oferując pracownikom

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

Transport

Mała liczba punktów ładowania spowalnia rozwój elektromobilności. Powodem długi czas oczekiwania na przyłącza prądowe

Tempo rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce wciąż jest zbyt wolne i pozostaje jedną z największych barier w rozwoju rynku samochodów elektrycznych – wskazują eksperci. Chętnych na budowę takich instalacji nie brakuje, ale problemem jest długi czas oczekiwania na przyłącza prądowe. Proces uruchamiania nowych punktów ładowania przeciąga się nawet do dwóch–trzech lat, a można by go skrócić co najmniej o połowę.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.