Komunikaty PR

Emitel rozbudował system inteligentnych parkingów w Piasecznie

2022-11-25  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

We współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno Emitel rozbudował system monitorowania miejsc parkingowych w Piasecznie. To kolejny etap projektu, w ramach którego dostępnych jest już ponad 300 miejsc parkingowych monitorowanych z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy (IoT). Projekt został nagrodzony w konkursie Smart City Poland Award 2022 podczas odbywającego się w Łodzi wydarzenia Smart City Expo Poland.

 

Zakres prac zrealizowanych przez Emitel w Piasecznie obejmował uruchomienie 202 czujników parkingowych na trzech parkingach miejskich – Kościelna, Puławska i Zgoda oraz instalację inteligentnych tablic informacyjnych. W ramach współpracy z UM Piaseczno Emitel uruchomił też system informatyczny do zarządzania projektem. Został on również zintegrowany z działającymi już czujnikami parkingowymi na miejskim parkingu Zgoda, wdrożonych w pierwszym etapie projektu. Łącznie w Piasecznie monitorowanie dostępne jest dla 316 miejsc parkingowych. Czujniki te wykorzystują w swojej pracy dwa systemy detekcji pojazdu na miejscu parkingowym – radarowy oraz magnetyczny.

 

System monitorowania wolnych miejsc parkingowych został oparty o sieć telekomunikacyjną LoRaWAN, która zapewnia bezprzewodową komunikację dalekiego zasięgu o małej mocy (LPWAN). Czujniki za pomocą protokołu LoRaWAN przesyłają aktualne informacje o zajętości miejsc parkingowych do urządzeń sieci bezprzewodowej Emitel, następnie dane są przekazywane do systemu obsługiwanego przez UM Piaseczno.

 

- Współpraca z Emitel sprawia, że Gmina Piaseczno staje się prawdziwym Smart City. Dzięki wykorzystaniu technologii zwiększamy wydajność i interaktywność infrastruktury miejskiej - mówi Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. – Naszą ambicją jest, by nasze miasto stawało się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom i mogło w pełni wykorzystać swój potencjał – dodał Daniel Putkiewicz.

 

Współpraca Emitel z UM Piaseczno zdobyła uznanie kapituły konkursu podczas odbywającego się w dniach 25-26 października w Łodzi Smart City Expo Poland. Emitel za wdrożenie rozwiązań Smart City w Gminie Piaseczno otrzymał I Nagrodę w konkursie Smart City Poland Award 2022 w kategorii „Infrastruktura miejska".

 

Emitel ma duże doświadczenie w zakresie rozwoju rozwiązań Inteligentnych miast. Jako jedna z pierwszych firm rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. W ramach udostępnionej przez Spółkę sieci LoRaWAN samorządy mogą wdrażać rozwiązania, które poprawiają standard życia mieszkańców, pomagają w walce z problemem zanieczyszczenia środowiska i wspierają zarządzanie zasobami miejskimi.

 

- To nie pierwsza współpraca Emitel z UM Piaseczno w ramach wdrażania rozwiązań z zakresu Smart City. Otwarcie na innowacje ze strony władz miejskich sprawia, że dziś Piaseczno jest miejscem, które sięgnęło po miano Inteligentnego Miasta i jest jednym z liderów w tym zakresie w Polsce. Realizacja koncepcji Inteligentnych Miast może stanowić wymierne korzyści dla mieszkańców, jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorstw prywatnych. Niezwykle nas cieszy, że rozwiązania Emitel w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju inteligentnych miast w Polsce - powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu Emitel S.A.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kotara News
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Nowa, piąta już w Polsce sortownia DPD Polska to strategiczna inwestycja firmy, której celem jest dalsza optymalizacja procesów logistycznych oraz zwiększenie
Infrastruktura Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?
2024-12-23 | 12:00

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

Na pierwszy rzut oka inwestowanie w farmy fotowoltaiczne może wydawać się mniej opłacalne zimą. Mniejsze nasłonecznienie, krótsze dni i często zachmurzone niebo w naszej szerokości
Infrastruktura BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
2024-12-13 | 09:00

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze

Gmina Zator postawiła na kompleksowe usprawnienie dróg lokalnych w Podolszu i Zatorze. 10 września 2024 roku wykonawcą inwestycji na ulicach Nad Sakwą oraz Starowiejskiej wybrana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.