5 powodów, dla których warto wybrać większe mieszkanie
Oferta deweloperów spełni oczekiwania każdego klienta. Kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe w powierzchni ok. 55 m kw., jak i przestronne – apartamenty do 126 m kw. – Wśród szukających mieszkania od dewelopera dostrzegamy grupę w wieku 25-35 lat, w tym między innymi pary lub młode rodziny. W takiej sytuacji warto pomyśleć o komforcie w przyszłości. Idealnie sprawdzą się lokale 2- lub 3-pokojowe powyżej 50 m kw. Funkcjonalne mieszkanie to poczucie dobrego wyboru – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. Osiedle powstaje u zbiegu ulic: Czarna Rola i Pasterska na poznańskich Winogradach. Drugi powód, dla którego warto wybrać większe mieszkanie, to wygoda. Dodatkowy pokój może stanowić miejsce na domowe biuro. Z kolei w momencie powiększenia się rodziny, ta przestrzeń stanie się pokojem dziecięcym. – Wiele zyskamy dzięki naszym pomysłom, ale podstawowa zasada jest prosta: im więcej przestrzeni, tym większe możliwości. Dlatego część mieszkań 3- i 4-pokojowych w naszej ofercie posiada ponad 70 m kw. – zaznacza Krystian Cebulski.
Ponadto przestronne mieszkanie w Poznaniu może stanowić alternatywę wobec lokum na przedmieściach. – Oczywiście dostrzegamy nowy trend życia na obrzeżach Poznania, ale z drugiej strony sporo rodzin nadal lubi wygodę miasta. Mieszkania w stolicy Wielkopolski nie tracą na wartości. Zainteresowanie jest spore zarówno wśród nabywców, jak i najemców. Większe mieszkanie to zabezpieczenie na przyszłość, w tym także finansowe – podkreśla inwestor osiedla Enklawa Winogrady.
W Poznaniu nie ma wielu inwestycji deweloperskich z dużym wyborem mieszkań powyżej 50 m kw. w cenie od 6800 zł brutto / m kw. Oferta przygotowana przez inwestora i biuro Enklawa Winogrady jest tak skrojona, że im większe mieszkanie, tym niższa cena jednostkowa za powierzchnię. To z kolei możliwość wynajmu dwóm, trzem osobom dzięki czemu zysk zwiększa się. Do dyspozycji klientów w Enklawie Winogrady są mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 49 do 126 m kw. Natomiast dla przedsiębiorców dostępny jest lokal handlowo – usługowy o powierzchni 201,45 m kw., ponieważ ta część Poznania, bardzo popularna, będzie dobrym miejscem na biznes. Na osiedlu powstaną dodatkowe udogodnienia, jak: 192 miejsca parkingowe, trzy rowerownie, plac zabaw. Deweloper proponuje wyższy standard części wspólnych wewnątrz każdego z budynków. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ ponad połowa mieszkań znalazła swoich nabywców. Według harmonogramu, prace budowlane zostaną zakończone w IV kwartale 2020 r.

DPD Polska otwiera nowoczesną sortownię - Hub Drobnicowy (HDR) w Swędowie pod Łodzią

Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?

BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.