Komunikaty PR

Incedo Business – elastyczne rozwiązanie do zarządzania dostępem od ASSA ABLOY

2021-01-18  |  14:42
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Do pobrania Infograf. ( 2.43 MB )

Wymagania dotyczące kontroli dostępu i bezpieczeństwa zmieniają się z dnia na dzień. W dzisiejszych niepewnych czasach rośnie zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania, które można łatwo dopasować do bieżących i przyszłych potrzeb użytkowników oraz rozwijających się firm. Nowy system Incedo Business od ASSA ABLOY Opening Solutions łączy wszystkie elementy sprzętu i oprogramowania zabezpieczającego na jednej platformie. Można go łatwo skalować odpowiednio do potrzeb, aby umożliwić pracownikom i gościom swobodne poruszanie się po budynku, a firmie — lepszą koncentrację na swoim rozwoju.

W czasach pandemii koronawirusa administratorzy i menedżerowie obiektów stanęli w obliczu nowego wyzwania, jak chronić swoje budynki podczas pracy zdalnej, wyeliminować obecność nieuprawnionych osób spoza organizacji oraz zapewnić potrzebne dostępy pracownikom pracującym w systemie hybrydowym. Wiele firm wykorzystuje również ten czas zmniejszonego ruchu na zmodernizowanie zabezpieczeń, co przyniesie korzyści teraz oraz w przyszłości.[1] Zmieniające się dynamicznie wymagania dotyczące dostępu i bezpieczeństwa oraz konieczność umożliwienia różnym osobom dostępu do budynku w różnych godzinach i z różnych miejsc sprawiają, że dotychczasowe nieelastyczne rozwiązania przestały spełniać swoją funkcję. Potrzebna stała się kompleksowa platforma zabezpieczeń, prosta i wygodna w obsłudze, doskonale skomunikowana, która zapewni bezpieczeństwo obiektu, a dzięki filtrom dostępu umożliwi efektywne zarządzanie ciągle zmieniającym się przepływem osób.

Taką platformą jest Incedo Business. To nowe rozwiązanie przeznaczone do wszystkich typów budynków ułatwia sprawne zarządzanie bezpieczeństwem, dzięki czemu firma może się lepiej skupić na rozwoju. Incedo sprawia, że pracownicy, klienci i towary znajdują się zawsze we właściwym miejscu.

Rozwiązanie dostosowane do bieżących potrzeb

Incedo ułatwia pracę wszystkim – od użytkowników po instalatorów – umożliwiając im szybsze i bardziej efektywne wykonywanie różnych zadań. Rozwiązanie można w razie potrzeby szybko skalować, co maksymalizuje zwrot z inwestycji.

Użytkownicy budynku otrzymują indywidualne godziny dostępu i pozwolenia na wejście dostosowane do konkretnych potrzeb, co umożliwia im swobodne poruszanie się po obiekcie bez narażania bezpieczeństwa innych osób i wyposażenia.

Menedżerowie budynku mają nad nim większą kontrolę i zyskują wyjątkową elastyczność. Administratorzy systemów mogą zrobić więcej w ramach dostępnego budżetu: zakładać, usuwać lub modyfikować profile dostępu oraz monitorować poruszanie się osób po budynku w czasie rzeczywistym. Integratorzy mogą szybko modernizować połączone technologie i systemy, aby zmniejszyć ryzyko i spełnić coraz większe oczekiwania klientów wobec nowoczesnych technologii. Instalatorzy nie muszą już zmagać się z niekompatybilnymi systemami, ponieważ zgodność operacyjna jest wbudowana w system Incedo, co eliminuje opóźnienia i niepotrzebne komplikacje.

Łatwy w obsłudze, niezawodny w działaniu

Dzięki modułowej platformie Incedo użytkownik może w prosty sposób wybrać sprzęt zabezpieczający i dane uwierzytelniające dostosowane do swoich wymagań oraz odpowiednią opcję systemu zarządzania. Łatwy w obsłudze interfejs programowy Incedo Business umożliwia dokładne określenie, kto i kiedy może przejść przez określone drzwi.

Po uruchomieniu systemu można wybrać najbardziej odpowiednie opcje z coraz bogatszej oferty urządzeń zabezpieczających i urządzeń kontroli dostępu, które obsługują oprogramowanie Incedo. Przetestowane w praktyce, wyróżniane nagrodami bezprzewodowe zamki cyfrowe ASSA ABLOY i przewodowe czytniki ścienne zabezpieczają wszystkie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

W ofercie znajduje się także szeroki wybór danych uwierzytelniających do kart i tokenów, dzięki czemu użytkownicy mogą w bezpieczny i wygodny sposób wchodzić na teren obiektów oraz się po nich poruszać. Mobilne klucze Incedo, które umożliwiają otwieranie drzwi za pomocą smartfona, zapewniają jeszcze większą elastyczność.

Elastyczność, której potrzebujesz

Dzięki opcjom zarządzania Lite, Plus i Cloud można zacząć od poziomu podstawowego systemu, a następnie go rozszerzać aż do administracji opartej na chmurze. System umożliwia zarządzanie wieloma ośrodkami i zintegrowanymi produktami innych producentów, takimi jak telewizja przemysłowa. Pozwala również zwiększać lub zmniejszać zakres funkcjonowania, dodawać lub usuwać sprzęt i dane uwierzytelniające na żądanie bądź zmieniać opcje zarządzania systemem — a wszystko to w tym samym środowisku. Przenoszenie się między opcjami Lite, Plus i Cloud jest zawsze bezproblemowe, co zapewnia firmie pełną elastyczność.

Jeśli firma zmieni siedzibę, system Incedo przeniesie się razem z nią. Elastyczna platforma, która dostosowuje się do zmian w przedsiębiorstwie, obniża całkowite koszty eksploatacji produktu. Nie wymaga każdorazowego instalowania i uruchamiania, ani też ponownego szkolenia personelu.

Platforma Incedo będzie się ciągle rozwijać w oparciu o nowy sprzęt obsługujący oprogramowanie Incedo produkowany zarówno przez firmę ASSA ABLOY, jak i innych dostawców. Użytkownik może wybrać dogodną dla siebie konfigurację sprzętu i oprogramowania, a następnie zmieniać swój wybór wielokrotnie, w każdej chwili. Incedo zapewnia elastyczność i skalowalność w różnych wymiarach, aby spełnić wymagania użytkowników w zakresie bezpieczeństwa również w przyszłości.

Bezpieczeństwo w każdej branży

Bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie uniwersytetu, małego hotelu czy szpitala wiąże się z innymi potrzebami i problemami niż ochrona budynku instytucji publicznej czy centrali dużej korporacji. Dlatego w środowisku Incedo można znaleźć nowe, zaawansowane interfejsy użytkownika dostosowane do wymagań konkretnych branż.

Incedo Business zmienia sposób korzystania z budynku i zarządzania nim. Stanowi podstawę, na której będziemy rozwijać nasz przełomowy ekosystem Incedo w następnych miesiącach i latach – mówi Stephanie Ordan, wiceprezes ds. technologii cyfrowych i rozwiązań dostępowych w firmie ASSA ABLOY Opening Solutions na region EMEA. – Inteligentne drzwi, bezproblemowa łączność, możliwość swobodnego poruszania się po obiekcie oraz w pełni inteligentne zarządzanie dostępem to kluczowe elementy naszej wizji przyszłości. Będziemy ją realizować poprzez system Incedo z myślą o wszystkich jego użytkownikach – dodaje Ordan.

Rozwiązanie Incedo™ Business stanowi urzeczywistnienie wizji przedsiębiorstwa ASSA ABLOY, jaką jest tworzenie bezpieczniejszego i bardziej otwartego świata, w którym wszyscy mogą się poruszać bez przeszkód i wspólnie korzystać z nowych udogodnień.

Na stronie internetowej firmy można znaleźć więcej informacji oraz pobrać bezpłatny przewodnik po najnowszych rozwiązaniach ASSA ABLOY.

 

Informacje o firmie ASSA ABLOY

Grupa ASSA ABLOY jest globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań dostępowych. Dzięki naszym produktom miliardy ludzi mogą codziennie korzystać z udogodnień coraz bardziej otwartego świata.

 

Grupa prowadzi działalność na całym świecie. Zatrudnia 48 500 pracowników i osiąga sprzedaż na poziomie 84 mld SEK. Zajmuje pozycję lidera w takich obszarach, jak efektywne systemy otwierania drzwi, zaufane mechanizmy uwierzytelniania i automatyzacja wejść. Innowacje firmy ASSA ABLOY umożliwiają bezpieczny i wygodny dostęp do miejsc fizycznych i cyfrowych. Dzięki naszym produktom miliardy ludzi mogą codziennie korzystać z udogodnień coraz bardziej otwartego świata.

 

Dział systemów otwierających (Opening Solutions) firmy ASSA ABLOY jest liderem w tworzeniu mechanizmów otwierania drzwi i produktów przeznaczonych dla domów prywatnych, przedsiębiorstw i instytucji. Nasza oferta obejmuje drzwi, urządzenia do drzwi i okien, zamki, mechanizmy kontroli dostępu i związane z nimi usługi.


[1] Connecting the Dots: The impact of Covid-19 on physical security markets, Omdia, maj 2020.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Doskonała jakość produktów? Z systemami wizyjnymi to możliwe Biuro prasowe
2021-03-04 | 11:00

Doskonała jakość produktów? Z systemami wizyjnymi to możliwe

  Wielu producentów nadal nie stosuje zautomatyzowanej kontroli jakości. Tymczasem, niestety, poleganie na ręcznej kontroli jakości często nie zapewnia oczekiwanych
Technologie Gigabitowy router VPN TL-ER7206 w ofercie TP-Link
2021-03-02 | 11:00

Gigabitowy router VPN TL-ER7206 w ofercie TP-Link

TL-ER7206 wyposażono w jeden gigabitowy port SFP WAN, jeden gigabitowy port RJ45 WAN, dwa gigabitowe porty LAN oraz dwa porty gigabitowe, które mogą pełnić zarówno rolę portu
Technologie Print&Apply, czyli jak znakować szybciej, dokładniej i wydajniej
2021-02-25 | 09:00

Print&Apply, czyli jak znakować szybciej, dokładniej i wydajniej

Cyfryzacja i automatyzacja procesów to jedne z kluczowych czynników wpływających na zwiększenie wydajności działań. Tym bardziej, że produktywność pracowników nie do

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Udział węgla w polskiej energetyce spadł do rekordowo niskich poziomów. Odejście od niego wymaga jednak budowy niskoemisyjnego miksu energetycznego

Choć Unia Europejska przeznaczyła 2 mld euro na pomoc Polsce w dekarbonizacji, to jesteśmy jedynym krajem w Europie, który obecnie zużywa do ogrzewania więcej węgla niż jeszcze w 1990 roku. W wyniku pandemii koronawirusa globalne zapotrzebowanie na energię w całym 2020 roku spadło o kilka procent, jednak wraz z upływem czasu będzie ono znacznie większe. Przyszłością są niskoemisyjne źródła energii – fotowoltaika, farmy wiatrowe i energetyka jądrowa. – Potrzebna jest nie tylko szybka przemiana energetyki w stronę pozyskiwania ze źródeł nieemisyjnych, ale i magazynowanie energii – przekonuje prof. dr hab. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Biotechnologia

Sztuczna inteligencja pozwala szybko opracowywać nowe linie leczenia chorób. Przyszłością medycyny mogą być też biokomputery

Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego umożliwia wprowadzenie badań nad DNA na nieosiągalny dotychczas poziom. Dzięki rozwiązaniom bioinformatycznym można było w mniej niż dwa dni wytypować potencjalne leki na koronawirusa, a także zwiększyć wiedzę o wirusach zasiedlających ludzkie jelita. Naukowcy testują już nawet komputery bazujące na przesyłaniu informacji z wykorzystaniem ludzkich komórek. Światowy rynek bioinformatyki do 2027 roku zwiększy swoją wartość prawie trzykrotnie.