III etap Osiedla Przy Jeziorach mocno zaawansowany
Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu harmonijnie się powiększa. Przy ulicy Golęczewskiej bez trudu można dostrzec postępy na inwestycji. Pierwsze lokale w III etapie są niemal gotowe. Ponadto trwa realizacja kolejnych budynków bliźniaczych. Jednocześnie trwa sprzedaż i wolne są dosłownie ostatnie lokale w cenie od 6060 zł brutto/ mkw.
Inwestycja realizowana przeze dewelopera More Place od momentu swojej premiery cieszy się dużą popularnością. Każdy z trzech etapów składa się z lokali w zabudowie bliźniaczej, o powierzchni ponad 100 mkw., z klasycznym dwupoziomowym projektem przestrzennym. Warto podkreślić, że cały projekt zakłada powstanie 28 budynków bliźniaczych, czyli łącznie 56 odrębnych lokali. W etapie III znajdzie się 14 domów, czyli 28 lokali bliźniaczych. Pierwsze z nich są niemal gotowe, natomiast kolejne mają wykonywane ocieplenie. Dwa najnowsze domy mają montowane pokrycie dachowe. Ponadto wszystkie aktualnie budowane lokale mają już wykonany stan surowy zamknięty lub otwarty. – Wszystkie osoby zainteresowane naszą ofertą zapraszamy do umówienia spotkania na Osiedlu Przy Jeziorach. Dzięki temu można nie tylko zobaczyć budowę, ale też gotowe etapy inwestycji oraz dom pokazowy. Szczególnie ta ostatnia możliwość będzie interesująca, ponieważ pozwala dokładnie poznać przestrzeń mieszkalną i każde pomieszczenie – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Jak zostały zaprojektowane lokale bliźniacze na Osiedlu Przy Jeziorach? Na parterze każdego z nich znajduje się: salon, kuchnia, komunikacja wraz ze schodami, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od układu. Na piętrze dostępne będą dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Ponadto to każdego lokalu przypisana jest spora działka o powierzchni od 451 do 507 mkw.
Przedstawiciel firmy deweloperskiej podkreśla, że osiedle powstaje wraz z licznymi częściami wspólnymi, jak droga wewnętrzna, chodniki, czy dodatkowe rozwiązania służące bezpieczeństwu mieszkańców. – Takie elementy są widoczne na pierwszy rzut oka, już przy pierwszej wizycie na inwestycji. Ponadto wiele osób przyjeżdżając na nasze osiedle, dostrzega lokalizację. Bez względu na to, czy jedziemy z centrum Poznania przez Złotniki, czy przez Strzeszyn, otacza nas przyroda – dodaje Tomasz Pietrzyński.
Dużym atutem lokalizacji jest właśnie wygodne połączenie z miastem. Osoby na co dzień korzystające z transportu publicznego mogą wybrać autobus lub pociąg, którego stacja znajduje się w pobliskich Złotnikach. Dostępne jest tam centrum przesiadkowe w stylu „Park & ride”, gdzie można bezpiecznie zostać auto, motor lub rower i skorzystać z kolei metropolitalnej jadącej do centrum Poznania. Oczywiście mieszkańcy Osiedla Przy Jeziorach sprawnie dojadą do ważnych dla siebie miejsc autem. Inwestycja cieszy się dużą popularnością, aktualnie są w sprzedaży ostatnie lokale. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.