Komunikaty PR

II etap Osiedla Przy Jeziorach na ukończeniu

2021-11-25  |  15:30

Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach w budowie. Deweloper kończy prace w ostatnich domach z II etapu, a jednocześnie wykonywana jest kolejna część osiedla. W etapie III powstają już cztery domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Wszystkie wykonywane zadania są zgodne z założonym harmonogramem. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu będzie liczył 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach.

 

- Chłodna, prawie zimowa aura nie stanowi przeszkody dla realizacji inwestycji. W trzech budynkach dwulokalowych w II etapie kończą się prace elewacyjne, a w przypadku dwóch kolejnych trwa docieplanie styropianem. Wszystkie domy mają wstawioną stolarkę okienną oraz drzwiową. Niedługo nastąpi koniec tej części inwestycji, a po nim oczywiście odbiory – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Tymczasem powiększają się lokale w III etapie Osiedla Przy Jeziorach. Trzy domy mają gotowy stan surowy otwarty, czyli zakończono prace murarskie zarówno na parterze, jak i piętrze. W czwartym budynku są gotowe ściany parteru, a w przypadku piątego oznaczono geodezyjnie teren pod wykopanie fundamentów. – Oznacza to, że z III etapu dziesięć lokali jest w realizacji – podkreśla Tomasz Pietrzyński.

 

Duża część z domów w ramach Osiedla Przy Jeziorach została odebrana przez swoich nabywców. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie są przekazane klientom. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. – Całe osiedle będzie gotowe w 2023 roku - mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel More Place.

 

Duża popularność domów w Poznaniu i okolicach

Warto podkreślić, że zainteresowanie domami z ogrodami rośnie. Dotyczy to zarówno obrzeży miasta, jak i inwestycji zlokalizowanych w granicach administracyjnych Poznania. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność Osiedla Przy Jeziorach.

- Dziś dostęp do ogrodu i tarasu jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze nieruchomości, a nie drobiazg, jak kiedyś. A jeszcze lepiej, kiedy nieruchomość jest zlokalizowana w granicach miasta, ponieważ to ułatwia codzienne funkcjonowanie i komunikację. Ponadto, dom to bardzo często miejsce docelowe. Mam na myśli to, że prędzej, czy później, klienci zmieniają mieszkanie na większą przestrzeń i przyrodę, a ostatnia pandemia w zasadzie tylko potwierdziła słuszność takich decyzji – analizuje Tomasz Pietrzyński. – Nasza propozycja spełnia wszystkie te kryteria, ponieważ domy przy ulicy Golęczewskiej są w granicach Poznania i blisko 3 jezior. Lokalizacja wyróżnia się dobrym dojazdem do centrum Poznania, autem, autobusem, czy pociągiem. Przyszli domownicy będą mieć do dyspozycji ponad 100 mkw. przestrzeni do zaaranżowania w każdym lokalu. To bardzo często przemawia do wyobraźni i skutecznie konkuruje z mieszkaniami w ścisłym centrum – podsumowuje Tomasz Pietrzyński. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Jeden z domów jest dostępny z działką ponad 1200 mkw., co na rynku nieruchomości jest rzadką propozycją.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie? Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:35

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

                 Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.