II etap inwestycji Rodzinne Podolany już w sprzedaży
Na początku miesiąca ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Rodzinne Podolany. Mieszkania i domy wprowadzone 3 sierpnia do oferty cieszą się dużym zainteresowaniem, a na budowie trwają już prace nad fundamentami.
Lato na placu budowy osiedla Rodzinne Podolany przebiega pracowicie. – Zmiany można zaobserwować w zasadzie z dnia na dzień. W sierpniu powstaną fundamenty pod budynki z szeregów C i F oraz wykonane zostaną ściany fundamentowe. To oznacza, że pniemy się w górę! – mówi Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments.
– Reakcje klientów na rozpoczęcie sprzedaży kolejnego etapu pozytywnie nas zaskoczyły. Lista wolnych lokali jest coraz krótsza. To dla nas potwierdzenie, że nasza oferta jest atrakcyjna i odpowiada na potrzeby przyszłych mieszkańców – dodaje Małgorzata Walczak-Łondka. Czym wyróżniają się mieszkania i domy na osiedlu Rodzinne Podolany? Z pewnością dogodną lokalizacją. Osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum Poznania, a jednocześnie położone w cichej, zielonej okolicy, niedaleko Jeziora Rusałka i Strzeszyńskiego. Dwie minuty spaceru od osiedla znajduje się przystanek autobusowy, podobnie jak stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Niedaleko znajduje się droga krajowa nr 92.
Rodzinne Podolany to miejsce, w którym każdy będzie czuł się po prostu dobrze. – Lokale wprowadzone do oferty zaprojektowane zostały tak, by mieszkało się w nich zarówno pięknie, jak i wygodnie. Zarówno w przypadku mieszkań, jak i domów, zaproponowaliśmy wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z otwartą kuchnią oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Dodatkowo właściciele mieszkań będą mieć do dyspozycji poddasze nieużytkowe o powierzchni ok. 11 m2 i taras na dachu, a właściciele domów – prywatny ogród – podsumowuje Małgorzata Walczak-Łondka. Powstające szeregi obejmują mieszkania dwupoziomowe o powierzchni ok. 76-79 m2 oraz domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 m2. Finalizację etapu II – szeregów C oraz F – zaplanowano na koniec października 2021 r.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.