Idzie nowe - osiedle Młode Gwiazdowo od Greenbud Development
Deweloper Greenbud Development w 2020 roku nie zwalnia tempa. Firma oprócz realizacji w gminie Swarzędz - osiedle Zielone Rabowice II, który już niebawem powiększy się o V etap oraz Nowy Jasin - otwiera się na zupełnie nowy rynek. Projekt Młode Gwiazdowo usytuowany w lokalizacji Gwiazdowo-Kostrzyn jest już w sprzedaży.
- W ramach I etapu osiedla Młode Gwiazdowo chcemy oddać do dyspozycji przyszłych mieszkańców 10 lokali w zabudowie szeregowej. Do tej pory stawialiśmy m.in. na lokale bliźniacze, więc tego rodzaju zabudowa jest nowa w naszej ofercie. Każdy z domów będzie miał powierzchnię 99 m kw., ogród, a także przynależne miejsca parkingowe, które są już uwzględnione w cenie lokalu mieszkalnego – podkreśla Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu Greenbud Development. - To propozycja dedykowana wszystkim, którzy poszukują miejsca do życia z dala od gwaru miasta i wolą spokojniejsze tempo codzienności. Z pewnością umożliwia to własny ogród i przestrzeń osiedlowa – dodaje przedstawicielka firmy.
Wybór lokalizacji dla nowej inwestycji jest nieprzypadkowy. Usytuowane 2 km od Kostrzyna oraz nieco ponad 10 km od Swarzędza. Gwiazdowo zapewni potencjalnym mieszkańcom nie tylko łatwy dostęp do dobrze zorganizowanego zaplecza handlowo-usługowego, ale także bliskość wyjątkowych terenów zielonych. Na wyciągnięcie ręki mieszkańcy będą mieli Park Krajobrazowy Promno, a także liczne tereny rekreacyjne m.in. Piastowski Trakt Rowerowy. Ponadto dobra infrastruktura drogowa i kolejowa w niespełna 30 minut pozwala dotrzeć do stolicy Wielkopolski. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli rezygnować z aktywności zawodowych, oferty kulturalnej Poznania i innych atrakcji.
Kolejnym atutem, poza atrakcyjnym położeniem Młodego Gwiazdowa, jest jego projekt.
- Postawiliśmy na połączenie klasycznej palety barw (biel, grafit) z elementami nowoczesności, chociażby w dachówce i elewacji, przez co uzyskaliśmy ciekawą formę budynku. Będzie ona idealnie współgrać z otoczeniem inwestycji - mówi Hanna Brygier.
Domy zostaną podzielone na strefy. Dzienną zajmie parter o powierzchni 32 m kw., na którą składa się kuchnia, toaleta i pokój dzienny, zaś góra to strefa przeznaczona na przestrzeń prywatną (sypialnie, łazienka, gabinet itp.). Ustawne powierzchnie pokoi o metrażach 9, 12 i 16 m kw. pozwalają w pełni spersonalizować projekt wnętrz domu, dla potrzeb mieszkańców. Ewentualna zmiana zaproponowanego układu pomieszczeń, przy zgłoszeniu na początkowym etapie inwestycji, będzie bezpłatna. Zakończenie I etapu inwestycji planowane jest na kwiecień 2021. Oznacza to, że osoby marzące o własnym, większym „M” już w najbliższym roku mogą spełnić je wraz z Greenbud Development.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.