Icy Dock FlexiDOCK MB021VP-B - stacja dokująca dla dysków SSD
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
FlexiDOCK MB021VP-B to kompaktowa stacja dokująca U.2 NVMe PCIe 3.0/4.0 SSD. Dzięki zastosowaniu złącza SFF-8654 osiąga ona prędkość przesyłu danych do 64 Gbps. MB021VP-B montowana jest w pojedynczej zewnętrznej zatoce 3,5" (np. zamiast stacji dyskietek) i umożliwia dokowanie dysków bez konieczności stosowania narzędzi czy zewnętrznych tacek. Takie rozwiązanie oznacza możliwość zmiany nośnika bez konieczności wyłączania komputera czy otwierania jego obudowy.
Wymiana dysków bez użycia narzędzi
Otwarta konstrukcja MB021VP-B umożliwia błyskawiczną podmianę nośników U.2 NVMe SSD. Po zainstalowaniu dysku w zatoce zewnętrzny przycisk wysuwa się, a znajdująca się na nim kontrolka LED zapala się informując o jego gotowości do użycia.
Bezpieczne dokowanie nośnika
Zastosowanie specjalnych wypustek prowadzących ułatwia poprawny i bezpieczny montaż dysku w zatoce niezależnie od ich grubości. Prowadnice boczne naprowadzają dysk na złącze danych, a ruchome klapki kompensują różnice w rozmiarze dysku 7 mm i 15 mm.
Najwyższa wydajność
Aby umożliwić pełne wykorzystanie szybkości dysków U.2 NVMe PCIe 4.0x4 SSD MB021VP-B wyposażony został w złącze SFF-8654 umożliwiające przesył danych z prędkością do 64 Gbps przy jednoczesnej kompatybilności wstecznej z U.2 NVMe PCIe 3.0 x4 SSD.
Mechaniczny przełącznik zasilania
MB021VP-B posiada przesuwny przełącznik zasilania umożliwiający pełną kontrolę nad stacją dokującą i zainstalowanym w niej dyskiem. Wyłączenie adaptera, gdy nie jest używany, oznacza nie tylko redukcję zużycia prądu, ale też stanowi ochronę danych przed cyberatakami.
Mnogość funkcji
Slot dyskowy wyposażony został w automatyczne uchylne drzwiczki. Stanowią one doskonałą ochronę przed kurzem i zanieczyszczeniami mogącymi dostać się do wnętrza zatoki.
Wytrzymała, metalowa konstrukcja chroni dysk przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Przemyślane rozmieszczenie otworów wentylacyjnych umożliwia pasywne odprowadzanie nadmiaru energii cieplnej z pracującego dysku zapewniając tym samym bezpieczną temperaturę pracy.
Zarówno złącze danych, jak i zasilania wspierają zatrzaski zabezpieczające przed przypadkowym odpięciem.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.