I etap inwestycji Nowy Gruszczyn osiągnął stan surowy
W Gruszczynie w gminie Swarzędz trwa realizacja inwestycji deweloperskiej Nowy Gruszczyn. W ramach I etapu powstaje 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Prace budowlane są mocno zaawansowane i aktualnie został osiągnięty stan surowy.
Nowy Gruszczyn to premierowy projekt firmy Sky Investments w podpoznańskim Gruszczynie. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej. Do oferty trafiły dwa typy domów o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141 mkw. i B - 135,14 mkw. Każdy z lokali jest położony na dużej działce, gwarantującej aranżację przestronnego, zielonego ogrodu. Od jesiennej premiery Nowego Gruszczyna regularnie trwają prace budowlane, co dostrzegają także klienci odwiedzający inwestycję. - Osiągnęliśmy stan surowy otwarty we wszystkich 14 lokalach. W części z budynków wstawiliśmy stolarkę okienną, w niektórych właśnie to następuje. Ponadto trwa montaż więźby i pokrycia dachowego. Pracownicy budowlani działają zgodnie z harmonogramem - mówi Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji w firmie Sky Investments. Każdy lokal jest podzielony na dwa poziomy. Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. – Stawiamy na przestrzeń i poczucie swobody w każdym pomieszczeniu, począwszy od salonu o powierzchni ponad 42 mkw. aż do zielonego, dużego ogrodu z tarasem, który szczególnie wiosną i latem pełni funkcję wypoczynkową. Ogrzewanie podłogowe w wiatrołapie, pomieszczeniu gospodarczym i wc na parterze oraz w łazience na piętrze czy doskonała izolacja cieplna i akustyczna stolarki okiennej również zapewniają poczucie komfortu naszym mieszkańcom – opisuje Katarzyna Wyszyńska.
Docelowo osiedle będzie liczyć 38 domów, czyli 76 lokali w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja powstaje przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie w gminie Swarzędz. Wystarczy jedynie kilka minut, by rowerem dojechać nad Jezioro Swarzędzkie. Z kolei do Poznania, oddalonego od Gruszczyna ok. 8 km, można w kilka minut dotrzeć autem. Niedaleko od osiedla są sklepy, apteki, placówki medyczne i dwa przedszkola oraz szkoła podstawowa (w zasięgu 2 km).
Oprócz inwestycji Nowy Gruszczyn, Sky Investments rozwija osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Aktualnie trwa realizacja ostatniego etapu inwestycji, który będzie gotowy już pod koniec roku. Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. Warto podkreślić, iż firma Sky Investments niedługo przygotowuje kolejną inwestycję na terenie Poznania.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.