Huawei z nagrodami EISA – za najlepsze fotograficzny smartfon i smartwatch
Huawei P40 Pro został okrzyknięty przez Expert Imaging and Sound Association (EISA) „Najlepszym Smartfonem Fotograficznym 2020-2021”, a Huawei Watch GT 2 po raz pierwszy otrzymał nagrodę jako „Najlepszy Smartwatch 2020-2021”. Nagrody EISA, przyznawane przez przedstawicieli 55 najbardziej cenionych na świecie magazynów zajmujących się elektroniką użytkową, uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w branży.
To już kolejny rok z rzędu, kiedy urządzenia Huawei zostały docenione w prestiżowym konkursie EISA Awards. W zeszłorocznej edycji (sezon 2019-2020) zwycięzcą kategorii „Najlepszy Smartfon” został Huawei P30 Pro, a w sezonie 2018-2019 – Huawei P20 Pro.
Jury konkursu, przyznając Huawei P40 Pro tytuł „Najlepszego Smartfona Fotograficznego 2020-2021”, doceniło przede wszystkim niezwykłe możliwości fotograficzne urządzenia – poczwórny aparat Leica Ultra Vision z 50 MP aparatem głównym, 12 MP teleobiektywem, 40 MP obiektywem ultraszerokokątnym, a także aparatem 3D do pomiaru głębi.
Uwagę ekspertów zwróciły również dwa atuty – jeden z najlepszych na rynku ekranów i premium design urządzenia – które w połączeniu z niezwykłymi możliwościami fotograficznymi wyznaczają nowe trendy w branży.
W tegorocznej edycji EISA Awards, po raz pierwszy docenione zostało również urządzenie Huawei z innej kategorii produktowej marki. Huawei Watch GT 2 został okrzyknięty „Najlepszym Smartwatchem 2020-2021”. Eksperci wzięli pod uwagę walory estetyczne urządzenia i długi czas pracy baterii, ale też jego funkcje – dostęp do ponad 100 trybów sportowych, funkcje monitorujące sen, zdrowie i stres, a także możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych i słuchania muzyki.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.