Komunikaty PR

HP zwiększa bezpieczeństwo komputerów osobistych

2020-03-31  |  10:00
Biuro prasowe

HP Inc. zapowiada zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, które zapewnią pełną ochronę przed cyberzagrożeniami dla firm i ich, pracujących zdalnie, pracowników. Nowa oferta obejmuje rozwiązania takie jak: HP Pro Security Edition,[i] HP Proactive Security,[ii] oraz HP Sure Click Enterprise.

Zagrożenia bezpieczeństwa stale ewoluują i zakłócają normalne funkcjonowanie biznesu praktycznie każdego dnia. W związku z niedawnym wzrostem liczby pracowników działających w trybie zdalnym niezwykle ważne jest, aby zdawać sobie sprawę ze zwiększonego ryzyka jakie niesie praca w domu. Według ostatnich badań, ponad 80% routerów wykorzystywanych w domowych biurach jest narażonych na potencjalne ataki cyberprzestępców.[iii] Poważne ryzyko dla przedsiębiorstw stanowią również wiadomości e-mail. Ponad 90% infekcji pochodzi właśnie z załączników mailowych, [iv] a 96% naruszeń bezpieczeństwa zostaje wykrytych dopiero kilka miesięcy po zaistniałym fakcie.[v]

W dzisiejszych czasach komputery osobiste są ważniejsze niż kiedykolwiek, a ich bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie. W obliczu rosnących zagrożeń zwiększa się zapotrzebowanie na rozwiązania, które pomagają chronić urządzenie, wykrywać potencjalne ataki i odzyskiwać utracone dane – wyjaśnia Alex Cho, Prezes, Personal Systems, HP Inc. – Nowe narzędzia od firmy HP zapewniają unikalne połączenie możliwości chmury, sztucznej inteligencji i zabezpieczeń sprzętowych. Wszystko aby zapewnić naszym klientom bezpieczniejszą przyszłość, w której będziemy w stanie zwalczać ewoluujące zagrożenia, zarówno te w rozwijających się firmach, jak i dużych przedsiębiorstwach.

HP Pro Security dla MŚP

HP rozszerza swój pakiet sprzętowych zabezpieczeń komputerów osobistych, aby skupić się na łatwych w obsłudze, prostych i niezawodnych rozwiązaniach dla małych i średnich firm. HP Pro Security Edition to najbardziej zaawansowana na świecie izolacja aplikacji oraz ochrona punktów końcowych z umiejętnością dogłębnego uczenia, dedykowana komputerom z systemem Windows 10[vi] i stworzona z myślą o klientach z sektora małych i średnich firm. Pakiet bezpieczeństwa obejmuje HP Sure Sense Pro, samouczące się rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji oraz HP Sure Click Pro,[vii] które zapewnia ochronę izolacyjną dla przeglądarki, plików i aplikacji.

Połączone możliwości zaawansowanych wersji HP Sure Click i HP Sure Sense uzupełniają się wzajemnie oraz są zasilane przez uczącą się chmurę, która jest stale połączona i aktualizuje oprogramowanie, izolując zagrożenia i monitorując działanie aplikacji. Zapewnia to optymalną ochronę przed zagrożeniami pochodzącymi z różnych źródeł. To kompleksowe rozwiązanie zapewniające ochronę przed wszystkimi, znanymi i nieznanymi, rodzajami cyberataków, zwalczając zagrożenia, których nie wychwytują tradycyjne rozwiązania antywirusowe.

Usługa bezpieczeństwa dla średnich firm

HP Proactive Security to zaawansowana usługa dbająca o bezpieczeństwo punktów końcowych.[viii] Dzięki podejściu „bezpieczeństwo przede wszystkim” usługa pomaga małym i średnim firmom bronić się przed cyberatakami nie wymagając zmiany zachowań użytkowników ani nie zwiększając obciążenia IT. Usługa zapewnia zaawansowaną ochronę, która jest monitorowana i zarządzana przez doświadczonych ekspertów HP z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dane i urządzenia firmy są zabezpieczone wieloma warstwami proaktywnej ochrony, przy użyciu zaawansowanych technologii samo-uczenia oraz izolacji w celu ochrony punktów końcowych i zmniejszenia ogólnego ryzyka.

HP Tech Pulse daje użytkownikom dostęp do kompleksowego obrazu stanu zabezpieczeń urządzenia oraz szczegółowych raportów dotyczących zablokowanych prób ataku, zapewniając firmom spokój, a pracownikom pracującym zdalnie swobodę bezpiecznej pracy z dowolnego miejsca.

Gwarancja bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw

Zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach i instytucjach rządowych, HP Sure Click Enterprise jest najbezpieczniejszym na świecie rozwiązaniem do izolowania i zabezpieczania aplikacji na punktach końcowych,[ix] chroniąc je przed najbardziej wyrafinowanymi atakami, jednocześnie przekazując zespołom ds. bezpieczeństwa szczegółową analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to zapewnia klientom stałą ochronę, za pomocą izolacji zadań oraz nietrwałych maszyn wirtualnych, chroniąc wszystkich użytkowników w sieci i poza nią bez zbędnej ingerencji.

HP Sure Click Enterprise obsługuje wszystkie urządzenia z systemem Windows 8 i 10, jednocześnie wzmacniając ogólną postawę cybernetyczną w obliczu ukierunkowanego i destrukcyjnego ataku. Zapewnia również dodatkowe możliwości, w tym ochronę przed phisingiem oraz automatyczną analizę zagrożeń opartą na chmurze. Rozwiązanie obsługuje procesy wdrażania na dużą skalę z określonymi zasadami radzenia sobie z zagrożeniami, pochodzącymi albo z serwera lokalnego, albo usługi hostowanej w chmurze HP z akredytacją ISO 27001/ SOC2 typu II.

HP Sure Click Pro dostępne do pobrania bez opłat

HP stara się wspierać dzisiejszy biznes oferując pracownikom maksymalne bezpieczeństwo cybernetyczne, szczególnie dla klientów pracujących z domu. Firma udostępnia HP Sure Click Pro bezpłatnie do 30 września 2020 r., aby pomóc użytkownikom skutecznie chronić się przed zagrożeniami. HP Sure Click Pro wzbogaca już istniejące HP Sure Click o dodatkowe funkcje, takie jak edycja dokumentów Word i Excel w izolowanej przestrzeni. Opisana oferta będzie dostępna dla wszystkich komputerów HP i innych producentów operujących na systemie Windows 10.

Dostępność

  • HP Pro Security Edition będzie dostępny na wybranych komputerach HP Elite zakupionych latem 2020 r.
  • HP Proactive Security jest już dostępne dla wybranych klientów w wersji pilotażowej, a w kwietniu 2020 r. ma zostać udostępniony dla klientów i partnerów na całym świecie.
  • HP Sure Click Enterprise ma być dostępny w maju 2020 r.
  • HP Sure Click Pro będzie można bezpłatnie pobierać na urządzenia HP i innych producentów do 30 września 2020 r.

Więcej informacji na temat rozwiązań HP Security można znaleźć na stronie: https://www.hp.com/SecurityCenter.


[i] Oprogramowanie HP Pro Security Edition jest wstępnie zainstalowane na wybranych komputerach HP i obejmuje HP Sure Click Pro i HP Sure Sense Pro. Wymagana trzyletnia licencja.

[ii] Usługi HP podlegają określonym warunkom świadczenia usług HP dostarczonym lub wskazanym klientowi w momencie zakupu. Klient może mieć dodatkowe prawa ustawowe zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi i są to prawa, na które w żaden sposób nie wpływają warunki świadczenia usług HP ani ograniczona gwarancja HP dostarczana z produktem HP. Pełne wymagania systemowe można znaleźć na stronie www.hpdaas.com/requirements.

[iii] https://www.theamericanconsumer.org/wp-content/uploads/2018/09/FINAL-Wi-Fi-Router-Vulnerabilities.pdf

[iv] Ponemon Institute 2018 State of Endpoint Security Risk na zlecenie Barkly, październik 2018.

[v] ESG Global IT Survey 2018-2019 https://www.esg-global.com/blog/the-cybersecurity-skills-shortage-is-getting-worse 

[vi] Na podstawie wewnętrznej analizy HP niezarządzanych, połączonych pakietów izolacji i zabezpieczeń AI. Najbardziej zaawansowana, oparta na izolacji i możliwości uczenia się, ochrona punktów końcowych, która działa w tandemie poza możliwościami poszczególnych komponentów na komputerach PC z systemem Windows 10 od marca 2020 r. Wymagany zakup licencji.

[vii] HP Sure Click Pro wymaga systemu Windows 10 i obsługiwania Microsoft Internet Explorer, Google Chrome lub Chromium. Obsługiwane załączniki obejmują Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) i pliki PDF, pod warunkiem, że są zainstalowane Microsoft Office lub Adobe Acrobat.

[viii] Na podstawie wewnętrznej analizy HP opartej na izolacji, możliwościach głębokiego uczenia się usług bezpieczeństwa punktów końcowych, w tym SaaS i usług zarządzanych. Najbardziej zaawansowana, oparta na izolacji aplikacji i możliwości uczenia się, ochrona punktów końcowych dla komputerów z systemem Windows 10 od marca 2020 r.

[ix] Na podstawie wewnętrznej analizy HP unikatowych i kompleksowych możliwości rozwiązań w zakresie izolacji aplikacji i zabezpieczeń. Wymaga systemu Microsoft Windows 8 lub 10. Ochrona Microsoft Word, Excel czy PowerPoint wymaga licencji Office. Ochrona Adobe PDF wymaga Adobe Acrobat Reader.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery BRAK ZDJĘCIA
2020-05-15 | 10:32

Internet Rzeczy, AI, aplikacje dla nadawców i adresatów. Technologie, które skra

W drugiej połowie marca zapotrzebowanie na ekspresowe przesyłki wzrosło na całym świecie o 183 proc.[1] Mimo globalnej pandemii i utrudnień w łańcuchach dostaw, międzynarodowe przesyłki wysyłane z DHL Express wciąż trafiają do
Komputery Deepcool Neptwin RGB - chłodzenie wieżowe dla geeków
2020-04-23 | 01:00

Deepcool Neptwin RGB - chłodzenie wieżowe dla geeków

Deepcool Neptwin RGB to dwuwieżowe chłodzenie przeznaczone do high-endowych PC. Charakteryzuje się ono pokaźnymi rozmiarami, podświetlanymi wentylatorami i ceną, która zdaje się być
Komputery Stacja dokująca - niezbędnik posiadacza MacBooka
2020-04-17 | 01:00

Stacja dokująca - niezbędnik posiadacza MacBooka

Mimo upływu czasu, posiadacze MacBooków w dalszym ciągu nie mają łatwego życia. Interfejsy USB-C i Thunderbolt nie cieszą się dużą popularnością, przez co podłączenie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Kosmos i lotnictwo

Rakieta Falcon z kapsułą Crew Dragon ma ponownie wystartować 30 maja. Może być to przełomowe wydarzenie w wyścigu kosmicznym [DEPESZA]

Jeśli statek kosmiczny będzie latał w odległości 10 mil morskich od burzowych chmur, misja powinna zostać odwołana – tak wynika z przepisów NASA. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo załogi start rakiety Falcon 9 i zamontowanej na niej kapsuły Crew Dragon został przełożony z 27 na 30 maja. – Ryzyko było zbyt duże, podjęliśmy dobrą decyzję – mówi Jim Bridenstine, administrator NASA.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.