Horyzont Naramowice - rusza budowa
Rozpoczynają się prace związane z realizacją osiedla Horyzont Naramowice. Przy ulicy Czarnucha w Poznaniu powstanie budynek wielorodzinny ze 159 mieszkaniami.
Osiedle Horyzont Naramowice to jeden z najnowszych projektów mieszkaniowych Grupy Inwest. Na poznańskich Naramowicach powstanie budynek wielorodzinny ze 159 lokalami o powierzchni od 25 do 106 mkw. Deweloper proponuje zarówno kawalerki jak i mieszkania 2-, 3-, 4- i 5 - pokojowe. Warto dodać, że wśród największych proponowanych lokali dostępne będą między innymi mieszkania dwupoziomowe. Takie zróżnicowanie oferowanych powierzchni umożliwia klientom, wybór optymalnego rozwiązania. Dużym udogodnieniem będzie podziemna hala garażowa, a miejsca postojowe uzupełnią nadziemne miejsca parkingowe. Właściciele mieszkań na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki a pozostałe lokale - przestronne balkony. Do dyspozycji będzie także winda oraz komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Deweloper zadba również o małą architekturę, oświetlenie czy skwery zielone. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 roku. Istotną zaletą projektu jest jego lokalizacja. Naramowice to dynamicznie zmieniająca się część Poznania gwarantująca komfort zamieszkiwania. W szybkim tempie postępuje budowa nowej trasy tramwajowej. Wraz z nią zmieni się układ drogowy w tej okolicy. Zakończenie tych prac planowane jest na wiosnę 2022 roku. Inwestycji Horyzont Naramowice to gwarancja dostępu licznych punktów handlowo – usługowych, placówek edukacyjnych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych. To także bliskość terenów zielonych umożliwiających aktywność fizyczną.
Poza projektem na Naramowicach Grupa Inwest realizuje jeszcze dwa inne projekty na terenie Poznania. U zbiegu ulic Czarnieckiego i Roboczej, w ramach inwestycji Wilda Corner powstaje budynek z 70 mieszkaniami. Dostępne będą kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to IV kwartał 2022 roku. Natomiast na Ratajach, przy ulicy Niemena 6 trwa budowa II etap projektu Nova łacina. Powstanie budynek ze 236 mieszkaniami, a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3 – pokojowe o powierzchni od 25 do 75 mkw. Tu również do dyspozycji będzie podziemna hala garażowa, windy oraz ogródki dla mieszkań na parterze. Planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2023 roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.