Horyzont Naramowice - rusza budowa
Rozpoczynają się prace związane z realizacją osiedla Horyzont Naramowice. Przy ulicy Czarnucha w Poznaniu powstanie budynek wielorodzinny ze 159 mieszkaniami.
Osiedle Horyzont Naramowice to jeden z najnowszych projektów mieszkaniowych Grupy Inwest. Na poznańskich Naramowicach powstanie budynek wielorodzinny ze 159 lokalami o powierzchni od 25 do 106 mkw. Deweloper proponuje zarówno kawalerki jak i mieszkania 2-, 3-, 4- i 5 - pokojowe. Warto dodać, że wśród największych proponowanych lokali dostępne będą między innymi mieszkania dwupoziomowe. Takie zróżnicowanie oferowanych powierzchni umożliwia klientom, wybór optymalnego rozwiązania. Dużym udogodnieniem będzie podziemna hala garażowa, a miejsca postojowe uzupełnią nadziemne miejsca parkingowe. Właściciele mieszkań na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki a pozostałe lokale - przestronne balkony. Do dyspozycji będzie także winda oraz komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Deweloper zadba również o małą architekturę, oświetlenie czy skwery zielone. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 roku. Istotną zaletą projektu jest jego lokalizacja. Naramowice to dynamicznie zmieniająca się część Poznania gwarantująca komfort zamieszkiwania. W szybkim tempie postępuje budowa nowej trasy tramwajowej. Wraz z nią zmieni się układ drogowy w tej okolicy. Zakończenie tych prac planowane jest na wiosnę 2022 roku. Inwestycji Horyzont Naramowice to gwarancja dostępu licznych punktów handlowo – usługowych, placówek edukacyjnych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych. To także bliskość terenów zielonych umożliwiających aktywność fizyczną.
Poza projektem na Naramowicach Grupa Inwest realizuje jeszcze dwa inne projekty na terenie Poznania. U zbiegu ulic Czarnieckiego i Roboczej, w ramach inwestycji Wilda Corner powstaje budynek z 70 mieszkaniami. Dostępne będą kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to IV kwartał 2022 roku. Natomiast na Ratajach, przy ulicy Niemena 6 trwa budowa II etap projektu Nova łacina. Powstanie budynek ze 236 mieszkaniami, a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3 – pokojowe o powierzchni od 25 do 75 mkw. Tu również do dyspozycji będzie podziemna hala garażowa, windy oraz ogródki dla mieszkań na parterze. Planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2023 roku.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.