Komunikaty PR

Holo4Med szykuje rewolucje w leczeniu pacjentów

2021-09-21  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Marciniak
KLANG! Media

Prosta 68
00-838 Warszawa
m.marciniak|klangmedia.pl| |m.marciniak|klangmedia.pl
(+48) 510 029 844
https://klangmedia.pl

Innowacje polskiego startupu Holo4Med zmieniają rzeczywistość leczenia chorych w naszym kraju. Platforma MediSmart rozwiązuje wyzwania związane z opieką medyczną pacjentów w szpitalu i w domu, funkcjonowaniem placówki medycznej oraz prowadzaniem badań laboratoryjnych i klinicznych. Rozwiązanie wykorzystuje technologie mieszanej rzeczywistości, usług kognitywnych i obsługuje instrumenty medyczne do zdalnego monitorowania zdrowia pacjentów w ich własnych domach. Trwa kampania crowdfundingowa, której celem jest zabranie środków na finalizację prac rozwojowych rozwiązania i ekspansję zagraniczną. 

 

Gdy lekarz przyjmuje w goglach

Jak działa platforma telemedyczna? Najprościej jest wytłumaczyć to na konkretnych przykładach. Przenieśmy się do szpitala. Na korytarzu rodzina chorego pyta lekarza o stan zdrowia pacjenta. Dziś najczęstszą odpowiedzią jest: “Muszę odnaleźć dokumentację medyczną, jak ją odnajdę wrócę do Państwa”. W szpitalu, w którym zostało zaimplementowane rozwiązanie Holo4Med wystarczy, że lekarz założy gogle rozszerzonej rzeczywistości i po weryfikacji danych pacjenta ma dostęp do jego najnowszych danych w każdym miejscu bez konieczności przeglądania papierowych archiwów lub wyszukiwania ich na stanowisku komputerowym. Ma je przed oczami, kiedy tylko chce, wystarczy, że zeskanuje kod QR pacjenta. Ta procedura eliminuje błędy ręcznego wpisywania numeru PESEL lub nazwiska i jest dużo szybsza. Po poprawnej weryfikacji lekarz ma wgląd w całą dokumentację medyczną zgromadzoną przez placówkę medyczną, nawet jeżeli wyniki badania zostały opracowane kilka chwil wcześniej. Jest to także sposób na usprawnienie codziennego obchodu lekarskiego. Lekarz dyżurujący nie musi nosić z sobą dokumentacji medycznych pacjentów całego oddziału. 

Czasem zdarza się, że podczas obchodu za ordynatorem podąża grupa studentów, którzy w ramach zajęć uczestniczą w obchodzie. Nie każdy pacjent będzie zachwycony taką wizytą. Rozwiązanie Holo4Med pozwala na transmisje, a także nagrywanie obrazu wprost z gogli. W ten sposób usprawniamy proces nauki młodych adeptów medycyny, którzy obchód mogą obserwować zdalnie widząc pacjenta dokładnie z tej samej perspektywy z jakiej widzi go lekarz prowadzący.

Gdy chirurg operuje w Mixed Reality

Przenieśmy się na salę operacyjną. Trwa zabieg, który od lekarza wymaga dostępu do wydruków badań, stałego wglądu do zdjęć w formie analogowej lub na oddalonym od stołu operacyjnego monitorze. Chirurg operator co chwila musi oddalać się od pacjenta by zweryfikować zdjęcia ze stanem faktycznym. Kluczowe jest również prawidłowe zmapowanie miejsca nacięcia. Jeżeli chirurg operujący ma na głowie gogle z naszym oprogramowaniem będzie mógł sterując np. głosem wyświetlać dokumentację zdjęciową pacjenta bezpośrednio na jego ciele i organach. Takie rozwiązanie znakomicie usprawnia precyzję operacji, sprawia, że lekarz może się jeszcze bardziej skupić na wykonywanych czynnościach, ponieważ nie ma potrzeby odrywania wzroku od pola operacyjnego. Możliwość nakładania wizualizacji hologramów 3D na operowany organ poprawia komfort pracy oraz zmniejsza ryzyko popełnienia błędów. 

Operacje chirurgiczne mają to do siebie, że zdarzają się podczas nich sytuacje nieoczekiwane. Podczas zabiegu następuje powikłanie, które wymaga pilnej konsultacji. Każda sekunda jest ważna, a lekarz, który może służyć radą nie jest obecny na sali operacyjnej. Holo4Med sprawi, że lekarz konsultant będzie mógł na bieżąco obserwować to co widzi chirurg operator obecny na sali operacyjnej. Nie jest to science-fiction bo już w 2017 roku, Microsoft przeprowadził 13 symultanicznych zabiegów ortopedyczny w jednym czasie, a sale operacyjne znajdowały się w 13 różnych krajach. 

Gdy pacjent jest leczony i monitorowany w domu 

Na szczęście nie zawsze trafiamy do szpitala, ale nasz stan zdrowia musi być stale monitorowany. Platforma Holo4Med wspiera pacjentów leczonych w domach i pozwala na bieżąco monitorować ich stan zdrowia. Działanie tego modułu oparte jest na integracji aplikacji mobilnej z medycznymi urządzeniami diagnostycznymi, jak na przykład: pulsoksymetrem, glukometrem, stetoskopem, ciśnieniomierzem, opaską medyczną, KTG (kardiotokografia) i innymi. System monitorujący pozwala na analizowanie danych medycznych pacjenta i w przypadku pojawiania się niepokojących objawów automatycznie powiadamia lekarzy, którzy kontaktują się z chorym udzielając mu niezbędnej pomocy.
I znów to nie jest projekt na poziomie proof-of-concept, ale rozwiązanie, z którego do dziś skorzystało już ponad 600 tysięcy pacjentów. 

Światowe rynki MedTech

Jesteśmy świadkami cyfrowej rewolucji na niemal wszystkich polach. Przyśpieszyła ją pandemia Covid19. Stanęliśmy przed potrzebą szybkiego dostosowania się do nowej rzeczywistości. Wartość światowego rynku technologii telemedycznych do 2027 roku szacowana jest na niemal 400 mld dolarów, o skumulowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 25,8%. Holo4Med nie tylko wpisuje się w ten trend, ale łączy go z także z dynamicznie rosnącą branżą Mixed Reality. Według prognoz wartość rynku Mixed Reality w medycynie wyniesie 724 mld dolarów do 2026 roku. To są dane światowe. Natomiast trzeba podkreślić, że polska służba zdrowia, pomimo problemów z liczbą lekarzy i pielęgniarek jest od dłuższego czasu w procesie transformacji cyfrowej. Nie ma od tego już odwrotu. Takie rozwiązania, jak platforma MediSmart, która łączy w sobie mieszaną rzeczywistość i uczenie maszynowe - nazywane też przez niektórych przedsionkiem sztucznej inteligencji – są odpowiedzią na wyzwania w sektorze ochrony zdrowia i potrzeby, które nie zmniejszają się, a stale rosną. Na szczęście za potrzebą idą także środki finansowe bardzo aktywnie pozyskiwane przez jednostki służby zdrowia z grantów europejskich i światowych. 

 

Młody startup z przychodami szuka finansowania

Holo4Med to start-up wywodzący się z Grupy Kapitałowej TenderHut, który stworzył platformę telemedyczną MediSmart. Spółka Holo4Med powstała zaledwie przed rokiem, ale już na tym etapie w raportach finansowych wykazała na koniec 2020 roku ponad 4 miliony przychodu, natomiast pierwsze półrocze 2021 to dalszy wzrost tego wskaźnika, który wyniósł 6,5 miliona złotych. Takie wyniki oraz stworzone przez młodą firmę rozwiązanie są powodami do przynajmniej zastanowienia się nad zainwestowaniem środków w to przedsięwzięcie. 

 

Plany inwestycyjne Holo4Med, a na końcu parkiet giełdowy

Zebrane środki z emisji udziałów pozwolą nam na dalszy rozwój spółki. Planujemy sfinalizować rozwój rozwiązań szpitalnych, wprowadzając technologię Mixed Reality do codziennego użytku medyków. Holo4Med zamierza również wzbogacić o funkcjonalności mieszanej rzeczywistości przeprowadzanie zabiegów ablacji w obrębie jamy brzusznej. Biorąc pod uwagę dalszą przyszłość to trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasza platforma będzie wciąż rozwijana zgodnie z trendami i potrzebami rynku. Już dziś możemy powiedzieć, że planujemy między innymi rozwój w 2 segmentach diagnostyki medycznej: patomorfologii oraz wspierania prac laboratoriów analitycznych. Już teraz działamy w tym obszarze. Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu strategicznego globalnego partnera – LabVantage, działającego na rynku systemów informatycznych integrujących procesy w szpitalnych laboratoriach. Dzięki współpracy z Holo4Med firma LabVantage będzie mogła wejść na rynek Europy Środkowej z ofertą zaawansowanych systemów dla laboratoriów szpitalnych LIS - Laboratory Information System” – tłumaczy Robert Król, CEO Holo4Med. 

 

Firma planuje także w dłuższej perspektywie rozpocząć certyfikację FDA (Food and Drug Administration: agencja rządowa USA, zajmująca się kontrolą i dopuszczaniem do obrotu m.in. wyrobów medycznych), która umożliwi dalszą ekspansję globalną produktów Holo4Med.

Ostatnio jako jeden z konsorcjantów złożyliśmy ofertę na wykonanie platformy telemedycznej mającej za zadanie wspieranie osób starszych poprzez stały monitoring ich stanu zdrowia w domach. Ofertę do europejskiego projektu e-Care złożyliśmy jako jeden z 8 konsorcjantów. Przy jej tworzeniu współpracowaliśmy ze specjalistami z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Czech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Z niecierpliwością czekamy na informacje o tym przetargu” – mówi Robert Król. 

Kolejnym kamieniem milowym, o którym głośno mówią władze Holo4Med będzie szybkie wejście na NewConnect. Pierwszym etapem w drodze do tego celu jest reorganizacja Holo4Med w spółkę akcyjną, nad czym firma już dziś pracuje. 

Zbiórka crowdfundingowa, której celem jest zebranie środków na rozwój innowacyjnego start‑upu z Polski jest prowadzona na platformie StockAmbit

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: KLANG! Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 11:00

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych środków chemicznych czy niedobory
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.