tesa przedstawia tesa® 4965 Original Next Gen
To, co wyróżnia nową wersję kultowej, dwustronnej taśmy, to wdrożenie zmian na etapie jej produkcji, które skutkują zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 40%*, co potwierdzają badania zgodne z normą ISO 14067.
Efekt redukcji emisji CO2 osiągnięto poprzez wdrożenie podejścia opartego na bilansie biomasy i zastosowaniu nowej generacji materiału nośnika PET, pochodzącego w 90% z recyklingu pokonsumenckiego. Co najważniejsze, nie wpływa to w żaden sposób na właściwości, ani wydajność nowej taśmy. Taśma charakteryzuje się taką samą niezawodnością jak jej poprzedniczka, która jest obecna na rynku już od 40 lat. Firma odpowiada tym samym na rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty wytwarzane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Ta sama taśma. Ta sama niezawodna wydajność.
Taśma tesa® 4965 Original Next Gen zachowuje zgodność z oryginalną specyfikacją techniczną jej pierwotnej wersji - zarówno pod względem przyczepności, jak również wytrzymałości na rozciąganie. Obie taśmy równie dobrze sprawdzają się w statycznych testach na ścianie w temperaturze pokojowej oraz mają taką samą wartość procentową wydłużenia.
Główne cechy:
- Nowa odsłona produktu cieszącego się zaufaniem od 40 lat.
- Taśma wytwarzana z surowców zrównoważonych biomasą.
- O 40%* mniej emisji CO2 w porównaniu z poprzednią wersją.
- Nowa taśma zachowuje wszystkie właściwości pierwotnej wersji.
tesa® 4965 Original Next Gen zapewnia znaną już konsumentom najwyższą jakość, a dodatkowo, dzięki wykorzystaniu surowców odnawialnych, wspiera zrównoważoną biogospodarkę oraz ogranicza wykorzystanie paliw kopalnych. Rewolucjonizując swoje podejście do tworzenia bardziej zrównoważonych rozwiązań, firma wyznacza nowe standardy rynkowe.
* Redukcja śladu węglowego produktu (PCF) w przypadku nowej taśmy tesa® 4965 Original Next Gen (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) w porównaniu z obecną taśmą tesa® 4965 Original (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) została obliczona w 2023 r. z uwzględnieniem wartości Cradle-to-Gate, w tym z uwzględnieniem pochłaniania węgla biogennego. Poszczególne wartości PCF dla innych typów pasków zabezpieczających (PV1, PV2, PV4) oraz dodatkowe informacje można znaleźć w naszych obliczeniach porównawczych PCF zgodnych z wymaganiami normy ISO 14067 na stronie tesa.com/4965-report.

Płatności online dla sklepów Shopify – dwie nowe aplikacje od PayU

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia
Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Transport
Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE

Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.