tesa prezentuje tesa® 60462 Heavy - Duty Duct Tape
Nowa wersja została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu, przy wykorzystaniu systemu klejącego z kauczuku syntetycznego niezawierającego rozpuszczalników. Jest nie tylko mocniejsza, ale także bardziej ekologiczna, niż swoja poprzedniczka.
Zawartość materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego w nośniku taśmy tesa® 60462 Duct Tape wynosi 67%, co stanowi 30% całego produktu. Każda rolka tej taśmy o wymiarach 50 mm : 50 m zastępuje recyklatem pokonsumenckim aż 90 gramów plastiku pierwotnego. Udział procentowy materiałów pochodzących z recyklingu w taśmie tesa® 60462 został potwierdzony certyfikatem niezależnej firmy UL Solutions[1].
Bardziej zrównoważone taśmy, niezawodna wydajność
Porównanie właściwości obu taśm typu duct tape wykazało, że tesa® 60462 Heavy-Duty Duct Tape, oprócz bycia mocniejszą i bardziej ekologiczną od swojej poprzedniej wersji, jest również bardziej odporna na ścieranie. Dzięki temu dłużej zachowuje swoje właściwości w warunkach intensywnego ruchu pieszych lub wózków widłowych.
Dodatkową zaletą tej taśmy jest to, że płynnie się odwija i można ją z łatwością odrywać ręcznie.
Daje to użytkownikom większą swobodę podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach lub na wysokości.
Produkt jest powszechnie stosowany w branży budowlanej do różnych wymagających aplikacji, takich jak mocowanie i uszczelnianie powłok ochronnych, mocowanie i łączenie w wiązki przewodów, czy rur, znakowanie i maskowanie nawet na chropowatych powierzchniach, takich jak cegła i beton, jak również do ochrony powierzchni podczas malowania i piaskowania.
Główne cechy:
- Taśma charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do różnorodnych materiałów, w tym
do chropowatych powierzchni - Odwijanie nie wymaga wysiłku, a taśmę można z łatwością odrywać ręcznie
- Wodoodporna i niezwykle wytrzymała
- Wykonana z materiałów w 30% pochodzących z recyklingu
Dzięki niezawodności dorównującej poprzednim wersjom taśmy oraz ponad 60% zawartości materiałów z recyklingu w nośniku, co odpowiada 30% całego produktu, nowa tesa® 60462 stanowi nieocenioną pomoc w realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
[1] Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://spot.ul.com/.

Marketplace MediaMarkt już dostępny w Polsce – nowa era zakupów i współpracy w branży elektroniki konsumenckiej

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.