Magia konszowania – tajniki szlachetnego smaku czekolad Wawel
Magia konszowania polega na długim i dokładnym mieszaniu składników oraz sprawia, że czekolady Wawel nabierają intensywnego i szlachetnego smaku, na który warto czekać.
Rozgryzamy sekrety konszowania
Samo słowo wywodzi się z języka hiszpańskiego, gdzie słowo concha oznacza muszla. To właśnie taki kształt miało jedno z pierwszych urządzeń służących do konszowania masy czekoladowej.
Proces ten dobrze znany jest tylko prawdziwym ekspertom w dziedzinie czekolad, bez niego nie byliby oni w stanie stworzyć smaku, za który wszyscy tak bardzo kochamy czekoladę. Konszowanie to długie i intensywne mieszanie, pozwalające dokładnie połączyć poszczególne składniki i uszlachetniające czekoladę nadając jej aksamitną i gładką konsystencję. Temperatura przy tym procesie powinna wynosić od 55 do 90 °C. Ważne jest, by konszowanie trwało jak najdłużej, może trwać nawet tydzień, bo jak wiemy nie od dziś, wszystko co dobre wymaga czasu.
Czekoladnicy z Wawelu
Ponad stuletnie doświadczenie marki Wawel w konszowaniu sprawiło, że jest ona prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie. Stawia na najwyższej jakości składniki, prosty skład, bez zbędnych dodatków, substancji konserwujących, barwników, sztucznych aromatów i bez emulgatora E476. Sekret niepowtarzalności czekolad Wawel tkwi w naturalnym procesie, który wymaga czasu. Dzięki niemu każdy kawałek czekolady Wawel nasycony jest szlachetnym i intensywnym smakiem, który wydobywa się, gdy powoli rozpuszczamy ją na naszych podniebieniach. Sięgnij po swoją ulubioną i rozpłyń się z zachwytu!
Czekolada gorzka 70% cocoa
Ciemna czekolada Gorzka Wawel to klasyczny wytrawny smak i bogaty aromat, który po procesie konszowania zamykany jest w przepysznej tabliczce czekolady. 70% masy kakaowej powstającej z wyselekcjonowanych odmian ziarna kakaowego pochodzącego z Afryki, zapewnia intensywne doznania smakowe. Idealna propozycja nie tylko dla koneserów wytrawnych smaków, ale dla wszystkich osób, które poszukują produktu wysokiej jakości, przygotowanego z najlepszych składników.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 4,10 zł
Czekolada gorzka 74% z ziarnem z Ghany i solą himalajską
Wyselekcjonowane ziarna kakaowca oraz sól himalajska – to połączenie, w którym delikatna słodycz idealnie łączy się z nutą słonego smaku. Połączenie to jest w stanie zawrócić w głowie nawet wielbicielom najsłodszych smaków. Smak to jednak nie jedyne intensywne doznanie jakie możemy poczuć, to co zaskakuje to też nieoczywista chrupkość czekolady i tylko 4 składniki, bez dodatku substancji konserwujących, barwników i sztucznych aromatów.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 8,99 zł
Extra Gorzka 100% Cocoa
Kuszący, szlachetny oraz intensywny smak i aromat czekolady Wawel 100% cocoa wywodzi się z długiego procesu konszowania oraz najwyższej jakości ziaren kakaowca, pochodzących z plantacjach położonych u wybrzeży Afryki. Sekret wyrafinowanego smaku tkwi w jego recepturze opartej na jednym produkcie jakim jest ziarno kakaowe.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 8,99 zł

Płatności online dla sklepów Shopify – dwie nowe aplikacje od PayU

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.