Komunikaty PR

AliExpress z nową platformą Connect

2020-07-06  |  09:40

Podczas warsztatów „When The East Meets The West” ambasadorzy nowej platformy AliExpress Connect podzielili się spostrzeżeniami na temat najgorętszego trendu w handlu detalicznym na świecie – rozrywką zakupową.

W czasach po pandemii, która wstrząsnęła światem, powoli wracamy do normalności, ale konsumenci upodobali sobie nowy sposób robienia zakupów online i nic nie wskazuje na to, że powrócą do starych nawyków. W odpowiedzi na potrzeby klientów, AliExpress – globalna platforma e-commerce, wprowadza na rynek całkowicie nowy model sprzedaży, który zmienił branżę detaliczną i przekształcił krajobraz

e-handlu w Chinach.

 

When The East Meets The West

 

29 czerwca AliExpress zorganizował swoje pierwsze wirtualne warsztaty zatytułowane „When The East Meets The West”. W ramach warsztatów poświęconych zjawisku livestreamingu i wykorzystaniu go jako nowego narzędzia sprzedaży można było poznać ambasadorów nowej platformy AliExpress z Chin, Polski, Hiszpanii i Ukrainy, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem transmisji na żywo. Użytkownicy AliExpress Connect wymienili się  swoimi wnioskami dotyczącymi handlu społecznościowego oraz trendów związanych ze sprzedażą online.

 

Aby powtórzyć sukces chińskiego modelu sprzedaży społecznościowej na rynkach europejskich, AliExpress zapewnia nie tylko narzędzia i infrastrukturę, ale także platformę do dzielenia się wiedzą – Connect.

 

„Livestreaming staje się coraz bardziej popularny, ze względu na zacieranie się granicy między rozrywką
a zakupami. To nowe zjawisko zwane jest rozrywką zakupową. Zaspokajając pragnienie konsumentów dotyczące nowych treści cyfrowych i interakcji online, transmisje na żywo szybko stają się jednym
z najbardziej skutecznych sposób sprzedaży, ponieważ wymagają zaangażowania ze strony klientów. Jako jedni z pionierów trendu rozrywki zakupowej, chcemy wprowadzić ten nowy model biznesowy na nasze kluczowe rynki, aby zarówno twórcy internetowi, jak i sprzedawcy mogli korzystać ze wszystkich zalet platformy Connect”- powiedział Wang Mingqiang, dyrektor generalny AliExpress.

 

Transmisja na żywo - nowy model biznesowy i możliwość rozwoju kariery

 

Podczas warsztatów ambasadorzy AliExpress opowiedzieli jak rozpoczęli współpracę z AliExpress i jak to zmieniło ich życie.

 

  • Queenie wcześniej pracowała w Stanach Zjednoczonych w sklepie z perukami, ale po powrocie do domu na Chiński Nowy Rok musiała tam zostać. Szybko zyskała sławę, sprzedając peruki zagranicznym konsumentom za pośrednictwem transmisji na żywo. Ta niepowtarzalna okazja nie tylko otworzyła przed nią nowe drzwi kariery, ale także spełniła jej marzenie o byciu gwiazdą.
  • Paulina Szlak, polska studentka inżynierii lądowej wraz z Hiszpanem Gonzalo Mendazą, specjalistą ds. marketingu opowiedzieli o tym, jak udało im się pogodzić pasję z pracą i studiami oraz jak można wcielać się w różne role żonglując na zmianę pracą w biurze, pracą w social mediach oraz życiem studenckim.
  • Dima Romashko, były prawnik z Ukrainy, jest kolejną osobą, której livestreaming zmienił życie
    o 180 stopni. Dzięki transmisjom na żywo stał się gospodarzem popularnego polsko-ukraińskiego telewizyjnego kanału muzycznego Music Box UA.

 

W warsztatach wzięła udział również Mancy, która poprowadziła transmisję na żywo z Taobao Live Alibaba, aby zademonstrować, jak wygląda livestreaming w Chinach. Mancy zajmuje się sprzedażą owoców
i warzyw, nawiązując współpracę z rolnikami. Dzięki doświadczeniu w handlu świeżymi produktami oraz ogromnej rzeszy fanów, kiedyś podczas jednej transmisji udało jej się sprzedać aż 6 ton daktyli.

 

Podsumowanie warsztatów można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/MC2SyPkAyPo

 

AliExpress jest motorem wzrostu trendu transmisji na żywo w Europie

 

AliExpress uruchomił nową wersję aplikacji livestreaming w lipcu 2019 r., przeprowadził już ponad
10 000 transmisji na żywo, w ośmiu różnych językach - angielskim, rosyjskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, włoskim, polskim i ukraińskim. Transmisje dostępne są w różnych formach, np. pokaz mody, testy urządzeń cyfrowych, demonstracja biżuterii, pokazy sprzętu gospodarstwa domowego, etc. AliExpress Connect przyciągnął prawie 30 milionów odbiorców z całego świata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Caffè Vergnano będzie sprzedawać kawę w opakowaniach z odzyskanego plastiku Biuro prasowe
2020-08-04 | 08:00

Caffè Vergnano będzie sprzedawać kawę w opakowaniach z odzyskanego plastiku

Najpopularniejszy produkt z linii HoReCa Caffè Vergnano zyskał nowe, bardziej przyjazne środowisku opakowanie. 2,5 kilogramowy pojemnik z kawą produkowany jest w 50% z odzyskanego
Handel Superior Taste Award dla piwa Łomża Jasne
2020-07-20 | 13:15

Superior Taste Award dla piwa Łomża Jasne

Piwo Łomża Jasne - flagowy produkt z portfolio marki Łomża, otrzymało prestiżową nagrodę w Superior Taste Award. Dwie złote gwiazdki podkreślają wybitny smak oraz jakość. VAN PUR S.A.
Handel Nowość od Wawelu – czekolada tylko z trzech składników
2020-06-29 | 15:00

Nowość od Wawelu – czekolada tylko z trzech składników

Na rynku debiutuje Czekolada Gorzka Wawel z Kamerunu z 74% zawartością ziaren kakaowca. To pierwsza z serii czekolad o oryginalnym, regionalnym pochodzeniu ziarna kakaowego i krótkiej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

E-commerce

Sztuczna inteligencja może zastąpić doradców finansowych. Jej stosowanie na szerszą skalę wymaga jednak odpowiednich regulacji prawnych

Polski nadzorca finansowy, jako jeden z pierwszych krajów Unii Europejskiej, opracował stanowisko dotyczące robodoradztwa. Takie działania wspierają stosowanie sztucznej inteligencji w procesie usług doradztwa inwestycyjnego. Choć robotyzacja zmniejsza koszty i zwiększa wydajność, konieczne są odpowiednie regulacje. Jednym z wyzwań jest zabezpieczenie prawne odpowiedzialności za szkody, które mogą powstać w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Kosmos i lotnictwo

Internet satelitarny pozwoli połączyć się z siecią z dowolnego miejsca na świecie. Jeszcze w sierpniu ruszą testy technologii

Największe korporacje technologiczne inwestują w rozwój systemów satelitarnego internetu, aby podłączyć do sieci jak największy odsetek społeczeństwa i wymazać z mapy świata białe plamy komunikacyjne. Najbardziej zaawansowane prace w tej materii prowadzi firma SpaceX, która wysłała już pierwsze eksperymentalne satelity. Mają stworzyć podwaliny internetu przyszłości. W ślad za firmą Elona Muska podążają też giganci technologiczni, jak Amazon czy Facebook.