Grzejniki Jaga do pomp ciepła
Decydując się na urządzenia marki Jaga, użytkownik wybiera dynamiczną, energooszczędną i przyjazną środowisku opcję ogrzewania w każdej sytuacji. Również wtedy, gdy zaplanował swoją instalację z pompą ciepła. Grzejniki Jaga z wydajną, ekonomiczną technologią Low-H2O i systemem Dynamic Boost Hybrid sprawdzają się doskonale przy najniższych temperaturach czynnika. Zapewniają bardzo wydajną pracę pompy ciepła i mają minimalny wpływ na środowisko. Grzejniki Jaga Low-H2O można wzbogacić o funkcję chłodzenia (pasywnego lub aktywnego) tworząc w ten sposób kompletne urządzenia do kontroli klimatu we wnętrzach domów, biur oraz budynków komercyjnych. Hybrydowe grzejniki Jaga to ekonomia na wielu płaszczyznach: oszczędności energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów i późniejszego recyklingu.
CHŁODZENIE PASYWNE JAGA to energooszczędne chłodzenie bez kondensacji, dzięki urządzeniom Jaga Hybrid lub fan-coil (klimakonwektory).
Zastosowanie takiego rozwiązania możliwe jest ze wszystkimi pompami ciepła, które mogą dostarczać zimną wodę, w połączeniu z urządzeniami Jaga Hybrid przeznaczonymi do takich zastosowań.
Z chłodzeniem pasywnym Jaga, możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o około 4ºC. To mniej niż w przypadku pełnego chłodzenia aktywnego, jednak kilka stopni latem może mieć kolosalne znaczenie.
Delikatne, ale stałe schładzanie jest komfortowe w odczuwaniu przez użytkownika – nie generuje dużych różnic temperatury, nie grozi wychłodzeniem i przeziębieniami.
Kluczową zaletą chłodzenia pasywnego jest też bardzo niskie zużycie energii. Wreszcie, jest ono najbardziej ekologiczną metodą chłodzenia.
CHŁODZENIE AKTYWNE JAGA to tradycyjne chłodzenie kondensacyjne z odpowiednimi urządzeniami Jaga fan-coil, wyposażonymi w tace skroplin i odpływ kondensatu (pełna klimatyzacja).
Rozwiązanie to jest możliwe do zastosowania w przypadku geotermalnych pomp ciepła, a także w instalacjach z pompami ciepła powietrze/woda.
Wśród zalet hybrydowych jednostek Jaga z systemem aktywnego chłodzenia, warto podkreślić szybkie i efektywne chłodzenie oraz brak limitu chłodu. Pozostałe zalety, czyli oszczędność energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów, pozostają takie same jak w przypadku pozostałych hybrydowych jednostek.
Grzejniki z funkcją aktywnego i pasywnego chłodzenia są czytelnie oznaczone na www.jaga.com.pl
Narzędzia doboru, w które została wyposażona strona internetowa, oraz polepszone funkcje wyszukiwania i konfiguracji, pozwalają przeliczać wydajności cieplne grzejników Jaga, dobierać funkcjonalność, a także odpowiednie modele oraz wielkości urządzeń.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.