Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON.
Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze. Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?
Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - moc
Ogromną zaletą technologii inwerterowej jest możliwość dostosowania jej mocy do potrzeb nieruchomości. Przyjmuje się, że pobierając 1 kW energii cieplnej oddaje nawet 5 kW ciepła, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania wody i nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce?
Przyjmijmy, że nasza nieruchomość ma 150 m2. Przy uśrednionym założeniu, że do ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzeba 30 W mocy grzewczej, to zapotrzebowanie ogrzania budynku wynosi 4,5 kW. Należy doliczyć jeszcze 0,3 kW do ogrzania wody na osobę i całość możemy wyrazić wartością 6 kW. Teraz wybór odpowiedniej pompy ciepła będzie znacznie łatwiejszy. (https://bit.ly/3wq54CY)
Gruntowa pompa inwerterowa do działania pobiera aż 80% energii z ziemi za darmo, dzięki czemu jest niemal samowystarczalna. Jedynym kosztem, jaki ponosimy, to opłacenie pozostałych 20% zużycia energii. Wybierając gruntową pompę inwerterową należy mieć na uwadze to, że bez dokładnych obliczeń cała inwestycja może nie wypalić. Szczegółowa skrupulatność na pierwszym etapie zakupu pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji.
Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - właściwości
Sprężarka inwerterowa w gruntowej pompie ciepła automatycznie dopasowuje moc grzewczą do potrzeb budynku. Zupełnie inaczej, niż sprężarka typu ON/OFF. Ta druga działa ze stałą mocą, a gdy osiągnie ustalone parametry zasilania wyłącza się. Takie ciągłe włączanie i wyłączanie skraca żywotność sprężarki i nie optymalizuje oszczędności. Pompa inwerterowa zapewnia nie tylko stabilność pracy, ale również wysoką wydajność i działanie nawet przez kilkadziesiąt lat.
Brak składu opału oraz budowania komina, a co za tym idzie, zadymiania powietrza, z pewnością pozytywnie wpłyną na otoczenie. Sama gruntowa pompa ciepła jest również bezpieczna
dla środowiska i nie musi wymagać naszej bezpośredniej ingerencji. Z powodzeniem można podłączyć ją do domowej sieci internetowej i sterować za pomocą smartfonu. (https://bit.ly/3w2w4JP)
Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - zastosowanie
Gruntowa pompa inwerterowa świetnie sprawdzi się w nowym, starszym i modernizowanym budownictwie. Z łatwością podłączymy ją do każdego systemu grzewczego, dbając o oszczędność. Sprawdzi się również przy ogrzewaniu wody basenowej.
Poza tym, jej właściwości pozwolą nam nie tylko ogrzać wodę i budynek, ale również zapewnią komfortowy chłód podczas letnich upałów. Gruntowa pompa inwerterowa zapewnia komfortową temperaturę niezależnie od pory roku. Rozwiązania, które zapewnią Ci oszczędność i komfort znajdziesz w ofercie STIEBEL ELTRON. (https://bit.ly/3Na5P9Y)

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk
Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.
Bankowość
Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje

Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.