Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON.
Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze. Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?
Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - moc
Ogromną zaletą technologii inwerterowej jest możliwość dostosowania jej mocy do potrzeb nieruchomości. Przyjmuje się, że pobierając 1 kW energii cieplnej oddaje nawet 5 kW ciepła, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania wody i nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce?
Przyjmijmy, że nasza nieruchomość ma 150 m2. Przy uśrednionym założeniu, że do ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzeba 30 W mocy grzewczej, to zapotrzebowanie ogrzania budynku wynosi 4,5 kW. Należy doliczyć jeszcze 0,3 kW do ogrzania wody na osobę i całość możemy wyrazić wartością 6 kW. Teraz wybór odpowiedniej pompy ciepła będzie znacznie łatwiejszy. (https://bit.ly/3wq54CY)
Gruntowa pompa inwerterowa do działania pobiera aż 80% energii z ziemi za darmo, dzięki czemu jest niemal samowystarczalna. Jedynym kosztem, jaki ponosimy, to opłacenie pozostałych 20% zużycia energii. Wybierając gruntową pompę inwerterową należy mieć na uwadze to, że bez dokładnych obliczeń cała inwestycja może nie wypalić. Szczegółowa skrupulatność na pierwszym etapie zakupu pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji.
Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - właściwości
Sprężarka inwerterowa w gruntowej pompie ciepła automatycznie dopasowuje moc grzewczą do potrzeb budynku. Zupełnie inaczej, niż sprężarka typu ON/OFF. Ta druga działa ze stałą mocą, a gdy osiągnie ustalone parametry zasilania wyłącza się. Takie ciągłe włączanie i wyłączanie skraca żywotność sprężarki i nie optymalizuje oszczędności. Pompa inwerterowa zapewnia nie tylko stabilność pracy, ale również wysoką wydajność i działanie nawet przez kilkadziesiąt lat.
Brak składu opału oraz budowania komina, a co za tym idzie, zadymiania powietrza, z pewnością pozytywnie wpłyną na otoczenie. Sama gruntowa pompa ciepła jest również bezpieczna
dla środowiska i nie musi wymagać naszej bezpośredniej ingerencji. Z powodzeniem można podłączyć ją do domowej sieci internetowej i sterować za pomocą smartfonu. (https://bit.ly/3w2w4JP)
Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - zastosowanie
Gruntowa pompa inwerterowa świetnie sprawdzi się w nowym, starszym i modernizowanym budownictwie. Z łatwością podłączymy ją do każdego systemu grzewczego, dbając o oszczędność. Sprawdzi się również przy ogrzewaniu wody basenowej.
Poza tym, jej właściwości pozwolą nam nie tylko ogrzać wodę i budynek, ale również zapewnią komfortowy chłód podczas letnich upałów. Gruntowa pompa inwerterowa zapewnia komfortową temperaturę niezależnie od pory roku. Rozwiązania, które zapewnią Ci oszczędność i komfort znajdziesz w ofercie STIEBEL ELTRON. (https://bit.ly/3Na5P9Y)
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.