GreenWay Polska: stacje ładowania samochodów elektrycznych w Elektrowni Powiśle
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Do grona klientów GreenWay Polska dołączyła Elektrownia Powiśle. Zarówno klienci, najemcy, jak i mieszkańcy apartamentów będących częścią kompleksu na warszawskim Powiślu, mogą korzystać z 16 ładowarek samochodów elektrycznych dostarczonych, zainstalowanych i zarządzanych przez GreenWay Polska.
Właściciele Elektrowni Powiśle – nowego wielofunkcyjnego projektu w Warszawie, zdecydowali się na zakup od polskiego lidera usług ładowania samochodów elektrycznych, firmy GreenWay Polska, 16 ładowarek AC o mocy 22 kW każda. Zostały one zainstalowane w różnych miejscach na terenie kompleksu. Dzięki temu zakupowi elektromobilni klienci i najemcy Elektrowni Powiśle będą mogli ładować swoje samochody, bez konieczności poszukiwania stacji ładowania w mieście. Dodatkowo firma GreenWay Polska zainstalowała w Elektrowni Powiśle także własną szybką ładowarkę DC o mocy 50 kW.
– Liczba aut elektrycznych zwiększa się z roku na rok, dlatego sieć punktów ładowania powinna stawać się coraz bardziej dostępna – mówi Rafał Czyżewski, Prezes Zarządu GreenWay Polska. – Równie istotne, jak zapewnianie szybkich ładowarek przy głównych drogach, jest także oferowanie usług ładowania na wolnych stacjach w popularnych miejscach. Cieszy nas to, że inwestorzy tworzący tak niepowtarzalne miejsca, jak Elektrownia Powiśle, zauważyli to, czyniąc swój projekt jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Elektrownia Powiśle to wyjątkowa inwestycja zlokalizowana w sercu warszawskiego Powiśla. Na terenie ponad 100-letniej Elektrowni, zrewitalizowano dawne budynki m.in. maszynownię i kotłownię, nadając im nowe funkcje, ale zachowując ich historyczny charakter. W ramach inwestycji powstały też nowe budynki biurowe i mieszkalne, a także liczne alejki i place zewnętrzne, które tworzą w tym miejscu unikatową przestrzeń do zakupów, spotkań i spędzania czasu. Elektrownia Powiśle została wyposażona w 16 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dziewięć z nich, dzięki specjalnej konfiguracji usługi, w godzinach pracy w dni robocze będzie dostępne jedynie dla najemców biur, będących częścią kompleksu. Poza tymi godzinami stacje będą ogólnodostępne, zapewniając tym samym możliwość korzystania z usługi ładowania wszystkim klientom sieci GreenWay. Pozostałe siedem ładowarek oraz szybka stacja DC, będąca własnością GreenWay, będą ogólnodostępne dla klientów przez cały czas.
O GreenWay Polska:
GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce 220. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.
Oprócz usług ładowania, GreenWay oferuje także profesjonalne usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania dla innych podmiotów. Oferta obejmuje instalację, konfigurację, utrzymanie i zarządzanie punktami ładowania, również w formie najmu. Firma obsługuje też posiadaczy samochodów elektrycznych korzystających z usług ładowania należących do partnerów GreenWay. Dodatkowo GreenWay oferuje kompleksowe rozwiązania firmom i instytucjom chcącym przekształcać swoją flotę w elektryczną.
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.