Green Home – premiera VI etapu
Green Home to od wielu lat sukcesywnie rozbudowywane osiedle położone przy ulicy Suwalskiej na terenie Zielonej Góry. Niedawno zakończyła się budowa V etapu, a już za chwilę ruszy procedura związana z przekazywaniem kluczy do lokali nowym mieszkańcom. Jednocześnie do sprzedaży trafił kolejny, VI etap. Powstaną dwa czterokondygnacyjne budynki z 68 mieszkaniami o powierzchni od 43 do 82 mkw. Wśród nich dostępne są lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Dodatkową powierzchnie stanowią komórki lokatorskie w cenie od 4.000 do 5.000 zł brutto w zależności od metrażu. Pod budynkami powstanie hala garażowa z miejscami jedno- i dwustanowiskowymi. Dla komfortu mieszkańców dostępne będą windy, a dla najmłodszych deweloper przygotuje bezpieczny plac zabaw. - Green Home to zespół nowoczesnych i funkcjonalnie zaprojektowanych budynków. Zróżnicowane powierzchnie pozwalają dostosować lokal do stylu życia i oczekiwań, a tym samym są odpowiednie zarówno dla klientów kupujących nieruchomość na własne potrzeby jak i w celach inwestycyjnych. – mówi Dorota Świderska z biura sprzedaży EBF Development. Cena za metr kwadratowy rozpoczyna się od 6900 złotych brutto, a planowany termin zakończenia tego etapu to marzec 2024 roku. Dużym atutem projektu są pobliskie tereny zielone, które zadowolą każdego miłośnika aktywności fizycznej. Działa również sprawna komunikacja z centrum miasta oraz obwodnicą Zielonej Góry. Z kolei w niedalekiej odległości funkcjonuje szkoła, przedszkole, galeria handlowa oraz liczne punkty handlowo – usługowe.
Kolejny etap Green Home to jedna z kilku inwestycji EBF Development na terenie Zielonej Góry. W realizacji jest także projekt Moniuszki 9 ABCD. Przy ulicy Moniuszki powstaje 6-cio kondygnacyjny budynek ze 192 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 127 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców są zarówno kawalerki jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Te największe to dwupoziomowe, ustawne apartamenty z przestronnymi tarasami. Na parterze powstaną również 4 lokale usługowe o powierzchni od 61 do 120 mkw. Zakończenie inwestycji to IV kwartał 2023 roku. Z kolei pomiędzy ulicami Zdrojową, Źródlaną i Rzeźniczaka trwa realizacja II etapu osiedla Zdrojowa Polana. Powstaną budynki nr 31, 33, 35, 37, gdzie dla przyszłych mieszkańców przygotowano 200 lokali o powierzchni od 43,16 do 75,82 mkw., a wśród nich mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Właściciele lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki. Ceny rozpoczynają się od 6900 złotych brutto za mkw. Planowany termin realizacji tego etapu to I kwartał 2024 roku.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.