Gotowe domy od KM Building
Obecnie większość nowych mieszkań czy domów wyprzedaje się na etapie „dziury w ziemi”. Na rynku można jednak nadal znaleźć atrakcyjne oferty nieruchomości, gdzie termin odbioru jest na tyle bliski, że perspektywa przeprowadzki to kwestia tygodni a nie roku czy dwóch lat.
Bliski termin ukończenia budowy to jeden z argumentów mogących decydować o zakupie konkretnego miejsca do zamieszkania. Nie wszyscy chcą czekać rok albo dłużej na odbiór kluczy. I choć takie oferty stanowią obecnie mniejszość na rynku mieszkaniowym to nadal można znaleźć atrakcyjne nieruchomości, które są już gotowe, albo prace budowlane są na finiszu. Takim przykładem są domy w zabudowie szeregowej na osiedlu Rodzinny Zakątek. Już niedługo gotowe będą dwa szeregowce po 10 domów każdy. – Kończymy prace związane z elewacją budynków oraz podjazdami przed domami. Wykonywane są również tarasy z kostki brukowej na ogródkach. Warto dodać, że niemal wszystkie domy wykończone są w podwyższonym standardzie deweloperskim. - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Zakup gotowego już domu oczywiście daje możliwość dokładnego obejrzenia nieruchomości, pierwszych przymiarek do układu pomieszczeń i tym samym planów ich aranżacji. – Wszystkim klientom zapewniamy dostęp do ostatnich dostępnych w sprzedaży domów z V etapu Rodzinnego Zakątka. To najlepszy sposób na realną ocenę wielkości pomieszczeń czy standardu wykończenia. – dodaje Maciej Bartczak. Poza kończącą się budową dwóch szeregowców z 20 domami, trwa realizacja kolejnych czterech szeregowców. Zgodnie z przyjętym harmonogramem powinny być one gotowe w 2022 roku. Łącznie w ramach V etapu powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej.
Deweloper KM Building oferuje dwa typy domów o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 369 tys. zł brutto, natomiast drugiego uwarunkowana jest od powierzchni działki i mieści się w przedziale od 420 do 450 tys. zł brutto. Na parterze mieści się salon z aneksem kuchennym, toaleta, a także pomieszczenie gospodarcze. Z kolei na piętrze, łazienka i dwie lub trzy sypialnie w zależności od metrażu wybranego domu. Każdy z domów to również dodatkowa przestrzeń w formie balkonu oraz zielonego ogródka, gdzie mieszkańcy mają zagwarantowany taras i pergole. Jest także strych, który można zaadoptować na powierzchnię mieszkalną o metrażu 22 - 27 mkw. Deweloper zadbał również o drogę dojazdową z kostki brukowej, powstały także dwa ogrodzone place zabaw. Funkcjonuje również sklep spożywczy. Inwestycja zlokalizowana jest w Błażejewie w gminie Kórnik, która zapewnia dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, placówek oświatowych, a także komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Ta spokojna oraz pełna lasów okolica jest miejscem dogodnym dla rodzin, które pragną zarówno odpocząć od miejskiego zgiełku, jak i spędzić aktywnie czas wśród przyrody.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.