Komunikaty PR

Glina jest modna!

2023-09-13  |  16:31
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Powstają z niej naczynia, donice, podstawy lamp i abażury, z dobrze wysuszonej formuje się płytki, a nawet… buduje domy. Na ścianach kładziemy gliniane tynki bo wizualnie ocieplają wnętrze, oryginalnie wyglądają, a do tego są zdrowe, ekologiczne i wytwarzają specyficzny mikroklimat. Teraz kupisz je w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Dynamic DynaClay to nowoczesne tynki dekoracyjne inspirowane naturą. Poznaj ich właściwości.

Czy wiesz, że glina w budownictwie wykorzystywana jest od blisko 10 tysięcy lat? Jej zdrowotne właściwości od dawien dawna doceniała także medycyna ludowa. Glina była dobra na wszystko – na odmrożenia i oparzenia, na gorączkę, opuchnięcia, rany kłute i zapalenie płuc. Później zauważono, że nie tylko leczy, ale też cudownie pielęgnuje ciało. Do dziś wykorzystywana jest w sanatoriach, gabinetach kosmetycznych i w domowym spa do przygotowywania maseczek, peelingów i kąpieli bo zawiera niezliczoną ilość minerałów i mikroelementów. Jej pozyskiwanie jest w pełni ekologiczne i pozbawione jakichkolwiek substancji chemicznych. Okazuje się, że wspaniale się sprawdza również jako surowiec wykończeniowy ścian, z powodzeniem konkurując z tradycyjnymi zaprawami cementowo-wapiennymi. Nic dziwnego, że gliniane tynki zyskały ostatnio popularność, zwłaszcza wśród tych, którzy chcą mieszkać zdrowo, w zgodzie z naturą, a do tego pięknie i nie sztampowo.

Uniwersalne, zdrowe i piękne

DynaClay to nowoczesne i w pełni ekologiczne tynki gliniane, które są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i dla środowiska. Nie zawierają lotnych związków organicznych, mają całkowicie naturalny skład pozbawiony szkodliwej chemii i są w stu procentach biodegradowalne. Można je kłaść na stary, istniejący już tynk lub bezpośrednio na surowy, świeżo położony. Ścianę zaprawioną glinianym tynkiem da się łatwo naprawić – wystarczy skuć surowiec, rozrobić z wodą i z powrotem położyć reperując ubytki. Wygładzony szpachelką nie będzie odcinał się od reszty jak w przypadku tradycyjnego tynku, a jeśli nawet powstaną delikatne nierówności to dodadzą one wnętrzu naturalnego uroku. 

Tynki gliniane są uniwersalne – dzięki nim możesz wykończyć ściany na wiele sposobów. Urządzasz dom w nowoczesnym stylu i zależy ci na idealnie równych powierzchniach? Wybierz tynk drobnoziarnisty, który niczym gładź gipsowa „wyprasuje” wszystkie niedoskonałości. Gruboziarnistym z kolei uzyskasz mniej lub bardziej widoczna fakturę – jeśli lubisz chropowatości, nierówności i chcesz uzyskać wygląd niewykończonych ścian, ta opcja fantastycznie się sprawdzi. Wybierają ją wielbiciele aranżacji rustykalnych, ale też wnętrz z duszą, w duchu nostalgicznego retro, starych kamienic i urokliwych stryszków, gdzie efekt tzw. postarzenia jest jak najbardziej pożądany. A jeśli ci się znudzi wystarczy zwilżyć ściany i zrobić nowe przecierki uzyskując taką fakturę jaka ci się podoba. Gliniane warstwy wykończeniowe kapitalnie komponują̨ się z innymi materiałami. Najpiękniejszy efekt uzyskasz zestawiając je z naturalnymi surowcami – drewnem, cegłą, rattanem, lnem, modnymi plecionkami z juty, bambusa, morskiej trawy. Ale i w towarzystwie aluminium, nierdzewnej stali i szkła godnie się zaprezentują. 

Bez dodatkowej obróbki

Tynki gliniane jej nie wymagają. Możesz oczywiście je pomalować ekologiczną farbą, ale nie musisz – są efektowne w surowej wersji i dostępne w wielu kolorach, które pięknie wpisują się w modną, stonowaną paletę barw ziemi. Dodatkowo możesz też wybrać wzór oraz teksturę jaka ci odpowiada kreując niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Nie lada gratką, zwłaszcza dla tych, którzy lubią żyć blisko natury, jest opcja dodania do masy tynkowej… ziół. Lawenda, rozmaryn, a może rumianek? Tynki z ziołową mieszanką wyglądają jeszcze naturalniej i pochłaniają nieprzyjemne zapachy, bo same w sobie pięknie pachną. Jedną z podstawowych zalet tynków glinianych jest wytwarzanie przyjaznego mikroklimatu. Idealnie sprawdzą się w sypialniach, gdzie odpowiednia wilgotność powietrza wpływa na jakość snu i dobre samopoczucie po przebudzeniu. Tynki Dynamic DynaClay dostępne w Dekorian Home mają zdolność do pochłaniania, a następnie oddawania wilgoci z powietrza. Dlatego polecane są zwłaszcza alergikom ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, ale też skórnych – są w pełni organiczne, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, a do tego nie osiada na nich kurz. Czy wiesz, że mają też właściwości regulujące akustykę? To prawda – doskonale tłumią dźwięki, dlatego fantastycznie sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak pokoje dziecięce. 

W pełni ekologiczne tynki gliniane Dynamic DynaClay do kupienia w salonach Dekorian Home w całej Polsce (dekorianhome.pl). 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.